Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 12:29:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 496
Total: 496

496 гости, 0 потребители

Открадната техника - въпроси...

Започната от AStratev, 02-11-2013, 09:35:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AStratev

Здравейте,

съжалявам, че не съм писал от много време.. и поводът, за да пиша сега е толкова негативен  :-X

Откраднаха лаптопа на близък човек.. и не знам с какво мога да му помогна. Чел съм, че има вариант да се намери по сериен номер или поне да се заключи от Apple, поне да не може да се продаде..

Някой може ли да ми разясни, ако е минал през същото какво може да се направи?

Благодаря предварително!

Wizi

Полицията теоретично може да го проследи, но няма да има това желание, колкото и да се натискаш. Това от личен опит ти го казвам поне при мен как се развиха нещата. Чрез МАС адреса на безжичната и жичната мрежова карта може да се стигне до него, но не особено лесно и със съдействието на поне един интернет доставчик. И заради това нещата увисват във въздуха....

Заключването можеш сам да го направиш, ако преди това си активирал Find my Mac в System Preferences -> iCloud. Ако не си го направил губиш по точки пред крадците, Епъл няма как да ги накараш да свършат това вместо теб.  :-\
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

AStratev

Знам, че макът е регистриран на account-a на въпросния човек. Обаче не знам дали е активиран Find my Mac.. Като говорихме по-рано днес той спомена, че е проверил, но компютъра не се е появявал online откакто е изчезнал.. т.е. може би проверява именно въпросния Find my Mac.
Съжалявам, че говоря объркано.. просто не ми се е случвало до сега и не знам дори какво правят въпросните функции. Ако хипотетично е активирана тази опция, ако се появи лаптопът (т.е. се използва от крадец, прекупвач) не може ли да се проследи по този начин?
Ако ли не (и пак приемем, че е активиран въпросния Find my Mac) от сайта на Apple (като се log-неш с user name) ли се заключва? И последен въпрос ако веднъж лаптопът бъде заключен това окончателно ли е? В смисъл може ли при желание да се отключи след това?

Lycan

Само по мак адрес проследяването е практически неосъществимо, и друг път е ставало въпрос

Wizi

Ако е активиран Find My Mac може да се обяви за заключване и веднага щом влезне онлайн автоматично това ще се случи.

Има разбира се начини това да се предотврати и нямаш гаранция, че ще се случи както го планираш. Също така и да го заключиш има вероятност да успеят да го отключат отново.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

rels_crew

здравейте имам въпрос относно iphone 4..не знам дали му е тук мястото но гледам става въпрос за icloud и found my iphone ..телефона го купих заключен и го отключих..та сега е фабрично отключен..стария притежател не го познавам тъй като не е от българия и за да си включа картата след отключването трябва да спра опцията found my iphone и да го ресторна обаче му нямам паролата..някаква идея как може да се направи?

Adamov

Цитат на: rels_crew - 28-11-2013, 18:43:00
здравейте имам въпрос относно iphone 4..не знам дали му е тук мястото но гледам става въпрос за icloud и found my iphone ..телефона го купих заключен и го отключих..та сега е фабрично отключен..стария притежател не го познавам тъй като не е от българия и за да си включа картата след отключването трябва да спра опцията found my iphone и да го ресторна обаче му нямам паролата..някаква идея как може да се направи?

Освен да го попиташ за нея - друго нищо!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd