Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 23:20:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 306
Total: 306

306 гости, 0 потребители

Въпрос за Parallel Desktop

Започната от AStratev, 02-12-2012, 22:39:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AStratev

Колеги, искам да попитам няколко неща за въпросната програма.

1во - бедна страна = бедни студенти.. = пиратски software (макар да ми се иска, не мога да си го позволя за 80 евра).. Намерих тука един торент в Замунда, качих го.. update-нах го, до последна версия (става въпрос за Parallel Desktop 7), но не ми даде да си направя account и регистрация защото не бил валиден ключа.
Въпросът ми е дали губя нещо от това? Някаква важна функция или регистрацията е напълно излишна?

2ро - Тъй като доскоро досега карах с Bootcamp видях, че има опция да си направя виртуална машина директно от него. Така и сторих - искам да питам това има ли някакви недостатъци в сравнение с напълно нова "инсталация"? Защото ми се струва, че малко лагва и забива..

И последно - тъй като ползвам Win 7 единствено и само заради игрите (от това не можах да се откажа..); през Bootcamp няма проблем - всичко си върви добре, но през Parallels игрите много ми циклят.. Защо се получава така?

P.S. Вие коя версия ползвате и доволни ли сте? Има ли смисъл да се търси 8ма или и 7ма версия на програмата е напълно задоволителна?

Мерси предварително!

DALT

Здравей,

Parallels 7 и новия 8 доста добре поддържат 3Д игрите. Мисля, че 8-цата единствена от всички емулатори поддържа DirectX 10 (но не съм сигурен).

При мен Windows 7 под Parallels 7 играта Wolrd of Tanks прави по 30 fps. Лаптопа е Macbook Pro 15 Late 2011 със SSD. За жалост въпреки хубавия ФПС, играта е лагава, като по този начин се губи удоволствието. Същата конфигурация съм я пробвал и под VMWare Fusion и VirtualBox като и при двете фпс-то е под минимума.

Извода за мен е bootcamp или нативни игри.

AStratev

Боже, къде съм тръгнал аз при това положение.. Макбука ми е от 2010 и макар да има хубав процесор, не е първа младост! Тези 4Гб РАМ определено не ми стигат..
Подкарвам Heroes 6, игра, която е сравнително нова.. и добре си натоварва машината.. и диска ми е HDD :)

Разбрах и от къде идва голямата разлика - Bootcamp, като пич, използвам всичко от лап топа, а Parallels слага някакви отчайващи параметри на виртуалната машина.. като по този начин се опитвам да подкарам играта на 1 ядро, до 1.5Гб РАМ и половината видео рам..

Значи все пак единственото решение си остава Bootcamp?

iD

Цитат на: AStratev - 03-12-2012, 11:36:57
Разбрах и от къде идва голямата разлика - Bootcamp, като пич, използвам всичко от лап топа, а Parallels слага някакви отчайващи параметри на виртуалната машина...
Сам си си отговорил на въпроса  :o
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

HQ

Ако уиндоус във виртуална машина стане бърз като нейтив,то никой няма да го инсталира нейтив ...
Въпреки че си имам един win NT4 server на виртуална с 256мб рам,ползвам няколко програми на него и направо лети,а процесора не се натоварва  :) .

AStratev

Колеги, едно друго въпросче:

понеже Вин 7, който съм инсталирал в Bootcamp ми е лицензиран (от стария лап топ).. като направих виртуална машина през Parallels на самия Bootcamp ми каза, че трябва да си пре-валидирам ключовете за Вин и Офиса наново.. обаче като опитам и не става! Пише ми някаква глупост, че ключът който въвеждам бил вързан към друга конфигурация и ако правя някакви промени, то трябва да се свържа с Майкрософт, за да ми разрешат ?!

Та основният ми въпрос е - как да си реша проблема, а по-важният въпрос е - аз мога ли да им е*ба майката недодялана на Майкрософт?  >:(

arnold

Що не си ползваш офиса с мака
Real Mac mini

fpyyh

можеш да им звъннеш на майкрософт и да им кажеш, че си преинсталирал, не би трябвало да ти деактивират другия компютър.

HQ

Да,бозаджиите правят и такава магария - серийните номера съдържат много кодирана информация като в коя държава може да се ползва лиценза,какъв език,часова зона,особености на конфигурацията,колко компютъра могат да ползват един и същи номер ... Преди,когато се мъчех да инсталирам ХР (нелицензиран) се наложи да изровя почти 20 серийни номера от които никой не стана и се чудех защо. В хелпа на бууткемп пише че задължително ти трябва отигинален код,накрая си намерих един който е сигурно най-известния в света (може да го гугълнете V2C47-MK7JD *** *** знам го наизуст  :) ) купен за учебни цели и може да работи на >10000 компютъра. Освен това като купуваш компютър с уиндоус обикновенно има стикер със сериен номер,който някой може да си запише и да си го ползва а на тебе да ти спре.
Във vmware fusion има опция да си превърнеш стария комп във виртуална,сигурно и при паралелс има. Пробвай!

angelvn

Купен ОЕМ лиценз за Windows (такъв е лиценза и на Windowsa, който се продава предварително инсталиран на лаптопи и настолни РС-та) върви само и единствено с конфигурацията, с която се продава (да се разбира, че имаш разрешение да го ползваш само с тази конфигурация).
При новите версии на Windows дори има лимитиране и на броя разрешени ъпгрейди на хардуера (в рамките на 1 конфигурация).

Така че да препишеш кода на OEM Windows от капака на стария лаптоп/компютър и да го ползваш на нова машина - не става. За подобни цели се купува отделно retail копие, което...вече не помня на колко броя РАЗЛИЧНИ машини можеше да се инсталира.

Правейки такива опити с ОЕМ-ски Windows се нарушават лицензионните условия. И звъненето в Майкрософт няма да помогне.
UI designer and developer

HQ

Напълно вярно! Видях функцията във fusion казва се migrate your pc и превърща реална инсталация във виртуална машина,което не е инсталация от OEM диск ... всъщност не съм го пробвал. 90% съм сигурен че ще работи.
М/у другото ако някой иска оригинален сериен на Vista/2008 server/2003 server може да пише на лс ..  ;)

AStratev

Нещо не се връзват нещата.. Историята е следната, преди 2 години си купувам лап топ с инсталиран Win 7 и лепенка със сериен номер на капака, ползвам си всичко.. дъра-бъра.. решавам преди месец, че ще минавам на Мак - продавам лап топа, като си запазвам кода (типично по Бай Ганьовски..) и го инсталирам на Мака!

В Буткамп всичко е 6 точки, прие кога.. регистрира го, нищо повече не ми е казало! За сега върви, надявам се да няма проблем!
Проблем ми създава като направя виртуална машина чрез Паралелс от Буткампа.. Ама да се свързвам с Майкрософт за една виртуална машина.. не виждам смисъл..

Само не мога да си обясня как е дало на Мака първоначално да регистрира кога с тази конфигурация?

angelvn

Така или иначе вече Windows-a ти не е легален (с отлепянето на лепенката от корпуса на компютъра също се нарушава лиценза, питай БОП-а), защо не вземеш да си сложиш един замундски и да не хабиш нерви.
Или купи един Win 8 лиценз за 60кинта (ако още важи промоцията).
UI designer and developer

Wizi

8ицата за 60 кинта иска да види лицензирана 7ца за да стъпи в/у нея. Офертата иначе май все още е валидна.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

angelvn

Всъщност не иска. Съдя за това от хвалби по замундата ;)
UI designer and developer