Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 21:09:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 432
Total: 433

432 гости, 1 потребител
walker007

За какво използвате Mac-a ви?

Започната от rafaelo, 06-07-2008, 20:06:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

В крайна сметка драги съфорумци, виждам че има някои от вас, които използват мак-а за професионални неща, други просто за удоволствие, трети за гъзария :)

Споделете какво правите с вашия мак и с какво той допринася в заетото ви ежедневие.


Лично аз използвам Мак-а за спокойно сърфиране в нет-а, бърза и бъг-фрии работа с непрофесионални програми от всички свери и разбира се удобство и леснота при менежиране на личните ми данни в компютъра.

А вие?

eek

Имейл, браузване, торенти, музика, филми, чат, сканиране на документи

текстообработка, програмиране (textmate), терминалец, фтп, виртуално експи за Worms World Party :)

адобе цс3 (фотошоп, илюстратор), aperture за снимки, isync за контактите в адрес буук :)

единственият проблем: ако не беше хакинтош и вървеше на лаптоп щеше да е перфектно :) но засега...

hackera777

Аз го ползвам за обичайните неща: чат мейл интернет филми музика тук таме някоя презентация youtube photo shop... не знам за това се сещам сега
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

fpyyh

всичко освен някои игри (adobe, текстообработка, управление на сървъри и системи, комуникация). понякога в работата ползвам разни мениджмънт конзоли, които работят само на уиндоус и са много грозни и тромави, но няма как. за медия - apple tv + 1тб диск с филми, музика, клипове и тн + nes емулатори, но това пак е мак.

vaskog

Ползвам го за всичко, което може да се прави с компютър.
А най важното е, че Mac OS дава възможност компютърът да работи само за теб, а не за разните му там вируси и антивирусни програми.
При бозата се оказва, че ти работиш за компютъра - чистиш го от животни, дефрагментираш, триеш временни файлове, пускаш антивирусни да го перавят ......
Абе, трябва да го гледаш като малко дете.
Mac OS е "зряла" операционна система. Не и трябват бавачки!
:lol:
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

sclera_bg

Ползвам го за да си изкарвам прехраната (от 1993 насам) - основно  DTP!   През работно време се ровя в мрежата без страх.

Свалих и 43.9 гигабайта торенти (основно игри за децата), като от мен са изтеглили 544 гигабайта.

За съжаление нямам собствена машина.

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

XXwolf

освен че работя на моите машини аз ги и колекционирам :)

rafaelo

Цитат на: "XXwolf"освен че работя на моите машини аз ги и колекционирам :)

Какво си събрал до сега?

XXwolf

за каквото може да се сетиш от apple II и Мас + до pismo, без да включвам G4, G5 машините. по-лесно е да кажа какво ми липсва: ТАМ, а скоро и cube.

Mar7in

Трябва да отвориш музей някъде, да може да се разгледат :)

XXwolf

:D  :D  :D

истината е че ме е страх да ги показвам...

eek

Цитат на: "XXwolf":D  :D  :D

истината е че ме е страх да ги показвам...

Виртуален музей? :) Нацъкваш малко снимки и онлине :)

XXwolf

Цитат на: "eek"Виртуален музей? :) Нацъкваш малко снимки и онлине :)

бях качил част от колекцията на flicker за една тема в 68kmla, но после ги махнах. може пак да ги сложа

Mar7in


bezko

Направо ги снимай и покажи всичките. За мен ще е истинско удоволствие да ги видя и направо в една важна тема да са. Радвам се, че има човек в България, който да ги колекционира..И какви фенове сме ако в тоя форум не окажем нужното внимание на това?! Давай!  :)
MacBook 13,2" 2.16 GHz Intel Core 2 Duo 1GB 667 MHz DDR2RAM