Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 05:03:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 460
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 408
Total: 408

408 гости, 0 потребители

Модела на Сътворението Е Всъщност Логото на Apple!

Започната от bluesky, 09-04-2012, 03:38:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Цитат на: Lycan - 16-04-2012, 21:37:26
Съмнявам се, просто човека от известно време има проблем с шифт клавиша.

"Аха". Чудех се аз....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

Загледах този мистър Линдън Кръчмарски Мохабет и така и не ми стана ясно кой е :)

bluesky

Lyndon Hermyle LaRouche, Jr. - WikiPedia - някаква информация като начало.

Главната Му заслуга се крие в задълбочения и верен анализ на мащабни процеси.
От развоя (в близко бъдеще) на тези глобални събития зависи в голяма степен (ако не и изцяло) Нашето бъдеще.


Lycan

Уцелил съм го значи.
Звучи като Петко-Бочаровците по кръчмите.

... ами да се копаме преди да са ни изненадали :)

pravdo

Синьонебе, пак не си си пил лекарствата.
Не ги пропускай и избягвай силни вълнения.
Внимавай и със слънцето през летните месеци.
Не си забравяй шапката.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

@Lycan

А кои са Петко-Бочаровците?

(Откакто съм в Страната, извинявай, не съм чувал за такива като Петко-Бочаровци...).

bluesky

@pravdo

Цитат:

..."Синьонебе, пак не си си пил лекарствата.
Не ги пропускай и избягвай силни вълнения.
Внимавай и със слънцето през летните месеци.
Не си забравяй шапката."...

Благодаря Ти, pravdo, че Ми напомни.

Вземах Си лекарствата и даже ги изпих. Няма да ги пропускам никога повече, ще избягвам и силните вълнения. Особено ще внимавам и със Слънцето през летните месеци (също така "тренирам" Слънчеви бани, придружени с къпане в Океан на Канарите - за всеки случай, даже през зимните месеци).
Шапка, естествено, също имам.

Както виждаш, Аз стриктно изпълнявам Твоите препоръки и коректно Ти отговарям на всяко съобщение, адресирано до Мен (просто на Запад, за съжаление, Сме така възпитани (неправилно, естествено).

Ех, де да беше така и от Твоя страна. Ти, например, почти нито веднъж (с малки изключения) не Си отговорил (не си вземал отношение) по нито една от Темите по същество, пък и защо ли?
За да се обсъждат Факти, Събития и Аргументи се изисква определена, поне минимална нагласа за диалог (истинския смисъл на Форума).

И винаги Си толкова встани от Въпроса, колкото е максимално възможно - т.е. или не можеш да "вникнеш", или това Ти е задачата, да "разфокусираш" Темата? (както казват в христоматиите по маркетинг - "Поправете Ме, ако греша").

Както вече съм Post-вал и преди, да се концентрираш не върху Темата, а върху Носителя на темата (и да критикуваш, или Се опитваш да "атакуваш" Носителя - и винаги без Аргументи и Факти) е много Балканско.

Цитат:
....................................

"Тясно свързано с явлението "балканизация" е и понятието "балкански манталитет". Най-често с него се обозначават противоречиви и абсурдни хора, люшкащи се от една крайност в друга, неспособни да надмогнат крайния си консерватизъм, затвореност, скептичност, мнителност и враждебност към "другия" и "различния". "Балканският манталитет" предполага също конфронтация и открито противопоставяне за сметка на толерантността, диалога и междунационалното взаимодействие".
(автор: Д-р Дияна ПЕТКОВА)
....................................

Явно, не можеш да се освободиш (все още) от тази Схема.

В местата, в които пребивавам, обикновено има "дебати", и то горещи, по някой път Темата може да се нажежи дори до "бяло", като всеки се стреми да приведе Своите доводи (и ако е възможно, дори да убеди опонентите Си, с Фактите Си, с Идеите Си, естествено).

Шегите са си в реда на нещата (но и тогава) - шегите се въртят около Темата, като обикновено не засягат (пряко) Участниците.

И колкото и да е "горещ" Спора / Темата, колкото и противоречиви да са Мненията, "горещото" е концентрирано САМО И ЕДИНСТВЕНО около Темата, никога около личностите, носители на Темата. Така ВСИЧКИ ПЕЧЕЛЯТ.

Опитай поне веднъж, бързо ще схванеш предимствата на такъв начин на общуване.

Забелязах, тук, в тази Страна, много от хората не говорят по същество - т.е. едно нещо прочитат, в същото време Си мислят, че това е написано "специално" така (едва ли не заради Тях или в тяхна вреда), едновременно с това, ако трябва да дадат отговор, обезателно говорят "нещо друго" (загадъчно и неточно), не дай Боже, да не "разскрият" истинските им мисли (ако въобще Ги имат), или пък да "не се минат", ако случайно кажат, (или налучкат) Истината...

Обясни ми, ако обичаш, защо е така, (и така ли трябва да бъде)?

Ако действително има на какво да научиш Мен и Колегите от Форума (или да Ни разкажеш нещо интересно), тогава направи го.
Никой няма да Те цели с домати (като в Памплона), уверявам Те.

Все пак искрено Се надявам, че поне в бъдеще, някой ден, ще имам възможност да водя диалог и с Теб. Аватарът Ти - pravdo - интуитивно Ми говори, че имаш капацитет.

Винаги Твой

bluesky

pravdo

Синьонебе, не се засягай, нищо лично...

Репликата за лекарствата не е обида а мнението ми по същество за темата и изобщо темите,
с които заливаш форума, както и за начина, по който използваш главните букви.












iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

@pravdo


Благодаря, pravdo, знам, че няма нищо лично.

Относно някои от Темите по които "също пиша" в Нашия Форум.
Темите, които Ме вълнуват, наистина Ме вълнуват, но спокойно, естествено - а cool way.

И Ме вълнуват - (обръщам Се към Теб, pravdo, като естествено, и двамата Сме наясно че фактически "говорим" най-вече на Колегите от Форума), т.е. диалогът Ни е разширен.

Накратко, днес Светът е толкова малък (и толкова крехък), че ако нямаш отношение (и позиция) относно наглед далечни събития и случки, утре ще се окажеш вече "продаден, сдъвкан и изплют" вместо "здрав, спокоен и щастлив".

Аз съм от категорията "Здрав, Спокоен и Щастлив" - сам Си създадох Тази Категория, развих Я в течение на годините и вече приемам и членове в Тази Моя Партия.

И причината за този успех е и това, че НИКОГА НЕ ДОПУСКАМ някой да оспорва Исконните Права на Другите, както и Моите Исконни Права. НИКОГА.

С други думи, твърдо смятам, че:

Ресурсите, които са Критични за Обществото, (т.е. Обществото зависи от тях) трябва да са под Обществен Контрол. Тук спадат:

Паричните Единици, Енергията, Информацията, Прородните ресурси, Образованието, Здравеопазването и още куп неща... (допълни Ме Ти, ако имаш желание).

Нямам впредвид една отделно взета Страна - говоря Глобално - живеем в Общество без Граници.

Този Постулат е важен, защото когато е КОРЕКТНО ПОСТАВЕН, тогава спокойно можеш да Си "чукаш" по клавишите на любимата марка Компютри, и не обратното.
Защото ТОВА ТЕ ЗАСЯГА ПРЯКО ВСЕКИ ДЕН.

Давам ти за пример една Статия, която е актуална сега. Сам ще се убедиш, докъде може да достигне наглостта и профанацията, ако допускаме. И така чети, ако Ти е интересно:


........................................................

"Драконова защита на олимпийските спонсори и символи

Посетителите на олимпийските игри в Лондон нямат право да влизат в олимпийското селище облечени с фланелки на Пепси. С това изказване шокира радиослушателите на Би Би Си председателят на организационния комитет на игрите и бивш лекоатлет Себастиан Коу. Той се аргументира с думите, че "нашите корпоративни спонсори, като например Кока-кола, са инвестирали милиони в игрите и е важно ние да ги защитаваме".
Няколко часа по-късно изказването бе оттеглено от Комитета, но то разпали вече съществуващият спор за рестриктивните правила, които са въведени от Организационния комитет и вследствие от Британското законодателство покрай игрите. Въпреки изказванията за облеклото, все още остава рискът на посетителите да им бъде забранено да внасят продукти на фирми, които не са спонсори - като например бутилка Пепси.
Още през 2006-а година, като условие за получаването на домакинството на игрите, британското правителство беше принудено да въведе закон, според който е криминално престъпление да печелят от игрите всички фирми, които не са официални спонсори, пише в-к Дейли телеграф. Правилата са толкова строги, че даже от Би Би Си, които са основният медиен партньор на игрите, нямат право да показват олимпийските символи в предавания, които не са свързани с тях.
В самото олимпийското селище също е забранено да се показват емблемите на всички фирми, които не са официални спонсори на игрите - така, например, на всичките сешоари за ръце в тоалетните в селището е заличено с тиксо логото на производителя "Елиът", който не е официален спонсор. Касите в магазините в селището пък приемат единствено кредитни карти на фирмата "Виза" - и отказват МастерКард и Американ експрес.
Даже състезателите са ограничени в ползването на социалните мрежи, докато са в олимпийското селище - т.нар. "Правило 40" на МОК гласи, че състезателите нямат право да споменават имената на фирми, които не са официални спонсори, докато ползват Фейсбук или Туитър. Свободата на словото също изглежда, че е застрашена - Туитър блокира регистрацията на английския журналист Гай Адамс от в-к Индепендънт, след като той критикува американската компания и медиен партньор Ен Би Си за това, че забавя с цели пет часа излъчването на игрите в Америка, за да може да получава по-големи приходи от рекламодатели.
Правилата засягат и кварталите, заобикалящи олимпийското селище. На хлебарите им е забранено да пекат хляб с формата на олимпийските кръгове, а квартално заведение, което от години носи името "Олимпийско кафене", беше накарано да заличи надписа си по време на игрите - собственикът обаче просто заличи първата буква. Даже думите "злато", "игри", "Лондон", "лято" и "2012-а", както и 5-те цвята на олимпийските кръгове са регистрирани като авторски и забранени за ползване от всички, които не са спонсори или партньори.
Местни бизнеси обаче все пак намират начин да заобиколят драконовите правила и квартален магазин за алкохол е нарисувал на витрината си 5 олимпийски квадрата. Фирмата, която се казва Одбинс, има клонове във всички английски градове и предлага отстъпки в цената, ако клиентите й пазаруват, облечени с дрехи на фирми, които не са официални спонсори на игрите. Говорител на фирмата каза, че са взели решението да направят това с цел да подчертаят колко са абсурдни олимпийските правила за спонсорство.
Местните са много недоволни от прекомерните правила като изтъкват, че основно британският данъкоплатец финансира Олимпиадата."
.........................................................
Край на статията.

И така, сам решавай, дали някой има право да Ти каже каква фланелка ще носиш, кога и къде. И това се отнася за "всякакъв род фланелки".
С това мисля, че Ти отговорих на въпроса защо Ме вълнуват подобни Теми.

А това с Главните Букви Ти го давам за домашна работа.

С най-добри пожелания, Твой

bluesky

fpyyh

bluesky, мога само да ти препоръчам една чудесна книга - Махалото на Фуко на Умберто Еко

bluesky

@fpyyh

Благодаря Ти, fpyyh!

Току що Я "свалих" и вече Я чета...