Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 07:38:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 459
Total: 459

459 гости, 0 потребители

Официално - Samsung not as cool as Apple

Започната от fpyyh, 10-07-2012, 12:31:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

Английски съдия в аргументацията на решението си казва, че никой няма да сбърка нещо от Самсунг с произведено от Епъл, защото корейските продукти просто не са толкова елегантни.

http://www.bloomberg.com/news/2012-07-09/samsung-wins-u-k-apple-ruling-over-not-as-cool-galaxy-tablet.html

Nistel

Да беше казал направо, че са си дръвчета и да се приключва :)
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

Horror

Всъщност контрата е за Apple, защото таблетите на Samsung може да не са чак толкова cool, но пък не нарушават патентите на Apple и могат да се продават свободно. Борбата беше за спиране на продажбите им, а не за това кой е cool и кой не е. Или с на кратко съдията каза - "Момчета, cool сте, но само до там."
Macbook Air 13" 2012

yamahadrums

  Ето поредното доказателство, че корейският гигант не копира от по-големия си американски събрат:

http://www.youtube.com/watch?v=YciM_54HzZk&feature=player_embedded

  Доста убедително. ;)
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

pravdo

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

arnold

 ;D ;D ;D ;D
Много ги отровихаааааааа
Real Mac mini

Zeldir

#6
Цитат на: Nistel - 10-07-2012, 13:09:27
Да беше казал направо, че са си дръвчета и да се приключва :)
Може да не са толкова елегантни, но са значително по-добре хардуерно и софтуерно ;)
Apple Devoted Fan, Samsung/Android Hater

konstant

Зелдир, що не си ходиш оттука да разправяш някъде другаде глупостите си?! Тука няма да ти се обърне внимание!:))

bluesky

@Zeldir

Цитат:
"...Може да не са толкова елегантни, но са значително по-добре хардуерно и софтуерно..."

OK, Zeldir.

Би ли бил така добър сега да Ни приведеш и някакви Доказателства, например като:
Технически характеристики... Диаграми... Конкретни хардуерни и софтуерни решения...

Когато го направиш, мога и ще преразгледам незабавно и непредубедено Моето лично мнение по въпроса.

(за да не спам-ваме Темата, ако не приведеш Доказателства, Факти и Доводи, ще считаме, че "говориш наизуст", (което, не го вярвам, естествено...).

А дотогава, чакаме Теб и Фактите Ти...

Zeldir

Последните модели на Самсунг и HTC ползват четириядрени процесори, дисплеи с резолюция 1280x720 , както и значително по-добри графични ускорители от тези на Ейпъл.Фактически, Ейпъл продават остарелия хардуер на Самсунг, които са им и главен доставчик.Относно софтуера-какво дава Андроид повече от Ай ОС ли?Ами всъщност доста, например налчие на флаш, мултитаскинг, и , о чудо, да пращаш картинки и музика през блутуут.Ай ОС е изключително ограничена и затворена система, силно зависима от Ай Тюнс и други Ейпъл услуги, докато Андроид дава значително повече свобода за персонализиране и творчески изяви по интерфейса.Допълнително, не е задължително на даваш 1000+ лева , за да имаш Андроид, голямата му достъпност е още 1 плюс.Не исках да пиша романи, но се надявам да прочетете малко това и да се замислите.Да , Айпода ми е добър, да , скъп е , но си струва парите, нещо, което не мога да кажа за Айфон, който е значително по-назад от хай-енд Андроидите , а и дори по-скъп  ;D
Apple Devoted Fan, Samsung/Android Hater

konstant


pravdo

Така е, прав си. АйФонът е акан продукт и не си струва да се купува.
Изобщо ако може да се върне старото време, когато само малък брой
хора ползваха продукти на Епъл ще е най-добре.
Тогава и този форум беше по-грамотен.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

HQ

ако "the open source community" реши да съди тези,които им продават софтуера,това значи епъл и гугъл да фалират ...
Подкрепям pravdo! Също и линукса беше стойностен преди юбунто да залее "пазара" ...

Zeldir

Струва ми се че не чувам смислени аргументи ,които да ме оборят ;) Може да се заяждате, но на някои хора им е трудно да повярват, че тяхното не е най-доброто :) Иначе не знам какво имате и против Обунто , като е около 100 пъти по-добра ОС от Уиндоус.Относно грамотността, продуктите на Ейпъл не са предвидени за хора, по интелигентни от средностатистическия хамериканец, който се намира някъде между камъка и рибата-чук по Ай Кю ;)
Apple Devoted Fan, Samsung/Android Hater

angelvn

#14
Знам, че не си струва ама се изнервям като почнат да ми сричат разни заучени фрази.
Цитирам и коментирам inline:

Цитат
Последните модели на Самсунг и HTC ползват четириядрени процесори, дисплеи с резолюция 1280x720 , както и значително по-добри графични ускорители от тези на Ейпъл.Фактически, Ейпъл продават остарелия хардуер на Самсунг, които са им и главен доставчик.
А какъв им е dpi? На голям екран е лесно да се изпраска голяма резолюция. Как точно оценяваш качеството на графичните ускорители? Бързо се забравя как при излизането си 4S отвя актуалният тогава Samsung Galaxy S2.
Не виждам смисъл да си сменям телефона на всеки 3 месеца заради излязъл модел с 0.4% по-бърз графичен чип или повече RAM. ;) Не съм на състезание все пак.
А за хардуера от Самсунг - прави се по изисквания и технология на Apple, според техни патенти или чужди, отново по преценка на Apple. В случая Самсунг нищо не решават, а Apple им е най-големият спонсор. И вместо от Самсунг да им покажат маалко признателност, крадат и копират.

ЦитатОтносно софтуера-какво дава Андроид повече от Ай ОС ли?Ами всъщност доста, например налчие на флаш, мултитаскинг, и , о чудо, да пращаш картинки и музика през блутуут.Ай ОС е изключително ограничена и затворена система, силно зависима от Ай Тюнс и други Ейпъл услуги, докато Андроид дава значително повече свобода за персонализиране и творчески изяви по интерфейса.
От Adobe официално заявиха, че ФЛАШ ЗА АНДРОИД НЯМА ДА СЕ ПОДДЪРЖА, защото явно не им е по силите да го оптимизират добре за работа на мобилни устройства (яде батерия, не е удобен за управление с пръсти в някои от случаите).
Мултитаскинг iOS има от версия 4, която е 2 годишна вече или май стана на 3г. не съм сигурен.
Музика, за която съм плащал не възнамерявам да я давам гратис на тарикати, който иска - да се изръси левче и да си купи песента.
Картинките - о, чудо, качвам си ги във фейсбук, туитър, дропбокс. Това да си пускам блутута, да долепям телефони бе модерно преди 5-6 години.
iOS НЕ Е ЗАВИСИМА ОТ iTUNES от версия 5 насам (съответно тук влизат iPhone, iPod Touch и iPad).
Я кажи сега една счетоводителка с Андроид смартфон какви ТВОРЧЕСКИ ИЗЯВИ би могла да има по интерфейса? Да си смениш тапета с анимиран, да смениш позицията на някой widget, на док-а, да си сложиш бъгав локскрийн...всичкото, правено от знайни и незнайни "програмисти" се води tweak на телефона. Същото може да го направиш и с iOS, но с помощта на Cydia. Лично не съм фен на тези неща. Причини: имал съм андроид телефони, слагал съм въпросните анимирани тапети - в резултат или са ми генерирали мобилен трафик (на неограничен нет съм слава Богу), или ми е мигал по цяла нощ (сам се включва екрана и после угася). Слагал съм и локскрийнове...няма такива бъгове. Имах чувството че приложенията за Андроид се правят от ученици и начинаещи, които са решили да се поупражнят - бъгове, лагвания, крашвания, проблеми с нормалната работа на телефона. Не са ми нужни такива неща, и за това си стоя на iPhone с iOS - от близо 2 години с 4ката - нито един проблем. И с оглед на това - парите, които съм дал за телефона са си стрували. ;)
UI designer and developer