Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 19:54:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 81
Total: 81

81 гости, 0 потребители

Време ли е за ъпгрейд на диска?

Започната от fpyyh, 01-12-2010, 12:45:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

Имам си 500Gb WD Scorpio Blue и съм доволен от представянето му. Разбира се е пълен, 10-20гб свободни само седят. Сега забелязах, че вече има и 750гб дискове и то от всякакви производители, дори и в България. Същевременно попаднах и на някакви хибридни дискове, които уж комбинирали цената на обикновен със скоростта на SSD, поне при нормална употреба. И разбира се остава вариантът за някой голям SSD, когато поевтинеят малко. Може би, ако следващите macbook pro-та идват само с такива и имат 512гб опция, целият пазар ще стане по-достъпен. Ще се радвам да споделите вашите мисли, опит и съвети по темата.
750 диск - същата производителност, относително евтин, 50% отгоре място (~$150)
500 хибриден - същото място, но значително (?) по-висока производителност, относително евтин (~$150)
??? SSD - много скъп, но пести батерия, много по-бърз и студен (~$230/120гб)

julss

Аз съм с хибриден на Seagate XT 500GB, та да ти кажа че е леко прехвален. Има някакво забързване на системата, но не е чак толкова осезаемо. Според мен трябва да помислиш за външен хард и да си поизпразниш макбука.
Иначе дискове за лаптоп има и по 1TB вече : http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=539700 , но не мисля че си заслужава. Освен това винаги трябва да се мисли за бекъп диск със същият обем или по-голям. Хардовете понякога да сдухват без каквито и да е симптоми. Вече съм губил 500ГБ ценни за мен неща, та знам как е  ;D

fpyyh

Благодаря за съвета, като гледам по може някой коледен подарък да си направя с една 750-ца. 1тб е 12.5мм висок, мисля че няма да се събере, докато 750 са по 9мм. Бекъп правя на ценните неща като документи, работа, снимки, но доста от останолото е музика, филми, игри и софтуер, които мога да сваля отново, затова просто ги изключвам. А и си чакам една капсула, на нея ще има място :)

wess-music

Споделям, че е по-добре да се поизчака.
В момента аз съм с такъв 750 "блек" на Хакинтоша, а освен това имам и 500 от тази серия.
Добре се представят, но никога не знаеш какво можеш да очакваш - на колега точно два блека по 500 вързани в раид му се сгъбиха.
Имат гаранция, ама какво от това... ако данните ти се затрият.
Разтоварвай на нещо външно засега. Не си единствения дето чака да поефтинеят дисковете.
В Германия са на доста добри цени, но това което възпира са непрекъснатите оплаквания, че с времето (т.е. колкото повече се ползват) стават по-бавни и по-бавни. Мой колега върна няколко точно по тази причина. Има нещо недоклатено.
Бях се наумил на SSD PCIexpress платка на OSZ, но те не поддържат драйвери за МАК.
Все пак ето сайта, за който ти споделих преди малко:

http://www.hoh.de/PC-Komponenten/Festplatten/Default.aspx?TY=item&ST=3&CT=6489

подредбата е от най-скъпи към ефтини.
Доставката до БГ е май 20-30 евра. Ако си по ДДС ти искат сканирано копие на регистрацията преди да ти изпратят инвойса. Аз говорих с тях преди 2-3 месеца.
Любезни са и отговарят дори и на английски ако решиш да им пишеш или да им звъниш, както аз направих.
За по-малко от 2 месеца Корсарите Ф240 спаднаха с около 100 евра, горе-долу колкото продължават да струват у нас все още.

http://www.hoh.de/PC-Komponenten/Festplatten/SSD/OCZ-RevoDrive-X2-360GB-PCIe-x4_i6489_125282.htm
Аз ето това си бях харесал, защото имам колеги от САЩ, които ползват за същия софтуер с който и аз работя, но те са на ПЦ-та и просто са във възторг.
Макар, че реалния трансвер не е това, което пише, а с около 30% надолу.

Малко търпение и много бира.

mano

Цитат на: julss - 01-12-2010, 13:48:29
Аз съм с хибриден на Seagate XT 500GB, та да ти кажа че е леко прехвален. Има някакво забързване на системата, но не е чак толкова осезаемо.

Още му се чудя на този дали си заслужава да си го купувам. Казваш не е толкова бръз, а от колко време го имаш ? Грее ли много ?