Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 12:09:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 325
Total: 325

325 гости, 0 потребители

iPad 1, батерията пада скрострелно след greenpois0n

Започната от uah, 08-05-2011, 13:28:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

uah

Преди месец - два бях писал в нечия тема по въпроса, но сега решавам да отворя нова тема за това, понеже вече съм в безисходица и не виждам никакво решение.

Ще обясня възможно най-подробно какво се е случило стъпка по стъпка и се надявам някой да знае някакво решение на този проблем, защото аз съм на път да се сдобия с бели кичури вече.

iPad-а вече е почти на година. Взех си го миналата година, май месец.

Преди горе-долу два месеца бях с iOS 4.2.1 и реших да го джейлна. Погледнах и видях, че става с greenpois0n и то без никакви усилия. След като го джейлнах, забелязах, че батерията започна да му пада много бързо. Реших да ресторна и да разкарам джейл брейка. Ресторнах, но си върнах данните от бекъпа, който направих преди това.
Промяна с батерията нямаше, все така скорострелно си падаше.

След известно време реших да ъпдейтна до 4.3.2 тъй като тъкмо беше излезнал.
Няколко седмици бях с него и забелязах, че само с включен iBooks и пуснат WiFi със синхронизиране на букмарците по книгите, батерията пада с 10% на час.
Изключил съм всички нотификации, fetch-ове и push-ове, както и локейшън сървисите.
Направих тест - изключих синхронизирането на букмарците по книгите, спрях и Wifi и забелязах, че само с работещ iBooks батерията пада с по 4 - 5% на час.

Вчера ходих да почета в парка и при изключен WiFi, изключена синхронизация на букмарците, работещ iBooks и iPod, батерията от 90% за 3 часа падна на 49%.

Вечерта реших да затрия всички настройки.
Първо дадох Reset на настройките, после дадох Reset на всичкото съдържание, показа ми кабелчето и иконката на iTunes. Дадох му да го пусне като ново устройство. Промяна не се забеляза.

След това отново вързах устройството към iTunes и му дадох Restore + Update до 4.3.3 и пускане като напълно ново устройство, без ресторване от бекъп.

Промяна няма никаква.

Хора, помагайте, моля ви!
Вече се виждам в чудо с тая батерия и се чудя какво друго да направя. Едно от нещата, които адски много харесвах на iPad-a, беше това, че батерията му държи по цяла седмица. Да, от епъл казват 10 часа батерия, но това е при постоянно гледане на видео, а при мен след greenpois0n-а това се случва само при четене на книга.

Не е нормално всеки ден да го зареждам, защото чета по няколко часа на него :(

julss

Ако четеш навън, предполагам че пускаш подсветката докрай. В комбинация с музика, напълно нормално е да ти падне с 40% за 3-4 часа, според мен.
Все пак пробвай чист рестор на 4.3.3, но през DFU mode задължително. След това set as new, не връщай бекапа.

uah

Човече, за рестор в DFU mode изобщо не се бях сетил.
Към 1 на обяд включих пада да се зареди, за 5 часа беше на 100%.
После направих рестор в DFU mode, набързо му изключих всички фечове и пъшове.
От един час чета на iBooks (само той работи като приложение), включен Wifi с включено синхронизиране на букмарците по книгите и за един час батерията падна на 95%, което вече смятам, че си е нормално.

Надявам се радостта ми да не е прибързана и положението да си се задържи така. Явно от greenpois0n остава нещо, което тормози батерията дори и след рестор, ако не е в DFU. Признавам си, че не знам каква е разликата при двата рестора, но ще потърся в гугъл, за да видя.

Много ти благодаря!

uah

Избързах :(
Все същото си е?
Да не би за една година да й е минал живота вече?

julss

Ако си запазил SHSH след джейла, можеш да се върнеш на 4.2.1 и да пробваш пак. Не си единственм. При много хора след ъпдейт батерията пада по-бързо.На моя iPad не виждам разлика, освен лекият лаг след ъпдейт на 4.3.3

uah

Даунгрейднах преди седмица до 4.2.1, но аз лично ефект не виждам. Започнах да му свиквам вече.

Becko

Не е трябвало да си джейлваш иПада това е ясно, но това не означава, че проблема идва от грийнпойзън ... може да е просто съвпадение и да имаш някакъв хардуерен проблем. Сложи последната ОС с чиста инсталация и не си връщай бекъпа просто го синкни като ново устройство.


gaboss

В зависимост от режима на зареждане, батериите имат странен начин на поведение. И куриозното е, че колкото повече се държи максимално заредена, толкова повече си губи капацитета.
На практика, според твоите писания, с едно зареждане изкарваш около 5-6 часа четене, при рекламирани 10 на чисто нов iPAD.
Не виждам нищо смущаващо, както казаха и по-горе, дошло и е времето на батерията и е просто съвпадение с инсталацията на greenpois0n.