Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 09:05:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 579
Total: 580

579 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Mac OS 10.8 - Mountain Lion

Започната от enemy, 16-02-2012, 17:53:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kmonev

Аз пък си го купих и сега се тегли. Не знам защо западняците пишат 19 долара, мен ми поиска 15.99. Платих ги с кеф, защото знам колко труд стой зад този релийз.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

dkmi

Цитат на: Metal - 25-07-2012, 23:00:01
И аз чакам код. Мисля че се бавят защото трябва да проверят при ретайл стора ни.

(любопитен съм дали тази версия ще тръгне после и на другите машини?)

Аз пък си купих минито на 10.07 а във формата попълних 11-ти (документите не бяха пред мен), не знам защо ми беше влязъл в главата тоя 11-ти.... дано мине :) че втори път не дава да се направи регистрация.

carrot

#92
За съжаление вече съжалявам, че ъпдейтнах. За една година с Лъва нямам нито един краш на системата, сега след новата инстлация мака ми заби 3 пъти по брутален начин, а в момента Mail, iPhoto и iTunes са not responding (за n-ти път след стартиране). Time Machine също прави пробеми и не работи на този етап.
Дотук съм разочарован като цяло, само airplay не съм пробвал.

PS Проблемите май започнаха да отшумяват, въпреки, че ми се струва, че ОС не върви особено гладко при мен.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

dkmi

Аз имам Developer Preview GM инсталиран на един MacBook Pro 13 mid 2011, с 8ГБ РАМ и върви перфектно. Никога не ми е правил проблем.

vla

MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

tsb_bg

Цитат на: kmonev - 25-07-2012, 23:57:22
...Не знам защо западняците пишат 19 долара, мен ми поиска 15.99. ...
С едно уточнение - 15.99. EUR  :)
MacBook Air | Intel Core i7 2.2 GHz| 8GB DDR3 | SSD 520 | Mac OS X 12.6.5.

daniel

Цитат на: carrot - 26-07-2012, 00:22:34
За съжаление вече съжалявам, че ъпдейтнах. За една година с Лъва нямам нито един краш на системата, сега след новата инстлация мака ми заби 3 пъти по брутален начин, а в момента Mail, iPhoto и iTunes са not responding (за n-ти път след стартиране). Time Machine също прави пробеми и не работи на този етап.
Дотук съм разочарован като цяло, само airplay не съм пробвал.

PS Проблемите май започнаха да отшумяват, въпреки, че ми се струва, че ОС не върви особено гладко при мен.
Ъпдейт ли направи или чист инстал? При мен на чисто работи много бързо и не ми е крашнало нито един път. Възтанових си всичко от капсулата.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

Wizi

Един Repair permissions през Safe boot или още по-добре през Recovery-то гаранция ще дойде просто перфектно на всяка една нова инсталация, която направите към 10.8.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

С ъпдейт никакви проблеми нямам. С няколко идеи по-добре се държи от Лъва. Сафари е няколко пъти по-бърз. Никакви проблеми не съм имал. Само трябваше да си ъпдейтна някои програми.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

dkmi

#99
Аз пък още си чакам Redeem кода....

Вече започват да ме изнервят... дори ми се струва, че този тип регистрации ги проверяват на ръка... никаква идея нямам какво точно се случва, но... ни се полага 10.8 и ще си го търся като наследство :)

Освен това, на Developer Preview GM, което съм инсталирал спря да ми работи търсенето в Mail. Т.е. работи, ама може да се търси само по subject, ftom и to полетата. В самият мейл не може да търси!

Прочетох на едно място пост от някакъв американец, който твърди, че се е обадил на Apple Support-а, и те му казали, че това не е бъг, а просто са премахнали тази възможност?!?! Това ако наистина е така, доста ще ми паднат в очите.

bobek

Този "feature" на Mail.app от Lion ме нервира. Безумно решение, което практически съкращава драстично КПД-то на приложението. Понякога и най-добрите правят щуротии  ;D

tapa89

 MacBook Air 11 \ OS X 10.8.4 Mountain Lion
 iPhone 5 16GB White \ iOS 6.1

dkmi

Цитат на: bobek - 26-07-2012, 19:55:02
Този "feature" на Mail.app от Lion ме нервира. Безумно решение, което практически съкращава драстично КПД-то на приложението. Понякога и най-добрите правят щуротии  ;D

Без да имам възможност да търся в mail body-то все едно нямам мейл клиент....

netizen

На един стар диск го сложих за тест. До тук:

Чиста инсталация, след което с Migrate Assistant си прехвърлих от TimeMachine юзъра от 10.7.4

Като цяло усещането е за по-бърза ОС, въпреки сигурно двойно по-бавния диск. Цветовата схема е по-различна, не мога да реша дали е по-добра или не. Държи 5-6 градуса по-ниски температури на процесор.

Тези програми работят:
- BetterZip
- LittelSnitch - поиска да се преинсталира, всички rules бяха затрити
- MS Office 2011
- Total Finder
- iStat
- PS CS6
- Capture NX2
- AirParrot (поради причина, че $$apple$$ се подиграха и AirPlay не работи на машини преди 2011)
- Navicat
- Parallels
- TextWrangler
- Adium
- Xee
- Skype Launcher
- BetterTouch Tool

Проблемите:

- Индикация за пуснати програми в док е леко малоумно направена, почти не се виждат;
- Няма ми ги всички VPN профили;
- Няма ми имейлите които са били в отделни фолдери, съответно rules ги няма също, самия Mail.app е променен, мисля не към добро.

Следва продължение :) Ако се оправи проблема с мейлите, другото е ОК.

godo

Цитат на: bobek - 26-07-2012, 19:55:02
Този "feature" на Mail.app от Lion ме нервира. Безумно решение, което практически съкращава драстично КПД-то на приложението. Понякога и най-добрите правят щуротии  ;D

Мдам аз от както съм на Lion не издържах кой знае колко с този mail.app и минах на Sparrow, много по-добро. Липсва ми само Exchange support, но той така и не е наличен дори в mail.app -доста безумно предвид, че работи идеално на iPhone-a..
Mac only