Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 16:27:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 472
Total: 472

472 гости, 0 потребители

Mac OS X 10.7 Lion Startup - Shutdown time

Започната от tsb_bg, 24-07-2011, 23:20:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tsb_bg

След като поразгледах новите функции и възможности на Lion-a ми прави впечатление следното:
Времето на включване на МАС-а (от натискане на бутона до зареждането на десктопа) и времето за изключване (от потвърждаване на командата до тъмен екран) е около 25 sec.
Времето за изключване е определено повече от колкото при Snow Leopard (последна версия преди ъпгрейд до Lion) където процеса завършваше буквално за секунди, но ми се струва, че и времето за включване е доста повече от колкото при SL-a.
Ще съм благодарен ако някой сподели впечатления по този въпрос и конкретни цифри (времена).

PS.

1. Няма разлика в инсталирания софтуер при двете версии на OS-a (правен е само ъпгрейд до Lion-a)
2. И в двата случая използвам парола, т.е. времето включва и цъкането на 4 символа + ENTER.
3. Разлика в скоростта на зареждане на приложенията (APPS), анимации и т.н. или поведението им при работа не се забелязва.
MacBook Air | Intel Core i7 2.2 GHz| 8GB DDR3 | SSD 520 | Mac OS X 12.6.5.

dreben

Споко, не е само при теб!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

carrot

За SSD или HDD са цифрите, които цитираш?

С Lion при мен времето за стариране се удължи с поне 10-15 секунди, предполагам се дължи на функцията за възстановяване на приложенията. Ето видео:

http://www.youtube.com/watch?v=lh_y42d_ogk&feature=youtu.be
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

tsb_bg

#3
SSD 256 - конфигурацията е описана в подписа
А някой да сподели конкретни данни (секунди) ???
MacBook Air | Intel Core i7 2.2 GHz| 8GB DDR3 | SSD 520 | Mac OS X 12.6.5.

mano

И при мен времето е повече, но това най-вероятно както казва колегата по-горе за заради възстановяването на прозорците от предишната сесия.

tsb_bg

Това е при положение, че всички приложения са затворени и опцията "Reopen windows when logging back in" в прозореца, който се появява при изкллючване не е чекната (твърдо 25 sec.)
MacBook Air | Intel Core i7 2.2 GHz| 8GB DDR3 | SSD 520 | Mac OS X 12.6.5.

Wizi

При мен с Air-а от подписа ми, който е от последното поколение преди ъпдейта "онзи ден", не се наблюдава абсолютно никакво забавяне. Нито при стартиране, нито при гасене.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

wess-music

След като (само на Про-то) го пробвах,
ето наблюденията ми:

Гаси за 15-17 сек по-бавно от Снов Леото.
Пали също по-бавно – около 15 сек и там.

Чудя се, дали не се сдобихме с Виста за Мак?...
Софтуерът ми не работи по-бързо, удобствата не са неотложно небоходими - тъкмо обратното - стрелките ми липсват за по-детайлно преминаване в даден софтуер, който ползвам и мнозина колеги са повече разочаровани, отколкото вдърхновени, но засега не пречи...


angelvn

#8
При мен единствено леко забавяне има при гасенето на компютъра - с около 5 секунди спрямо SL.
Всичко останало си е същото, дори зарежда (до работния екран с приложенията) по-бързо.
Приложенията си вървят със същата скорост, като Safari, iPhoto, iTunes, Spotlight са по-пъргави.

Според мен няколкото евра си струваха за този ъпгрейд. И не знам в какви филми сте тръгнали да се вкарвате. Особено след като след месец като изкарат 10.7.1 неравностите по пътя най-вероятно ще се загладят.

П.С. Правил съм чиста инсталация, а не обновяване. :)
UI designer and developer

Becko

Спря ми тока онзи ден.
Тръгна после ... зареди всичко, както си е било и дори ми пусна селския филм от момента, в който угасна тока :)

Нямам идея ЗАЩО мерите времето за старт и гасене и ЗАЩО изобщо си шътдаунвате компютъра :)

Буутването и шътдауна са по-бавни защото имате екстри.
ОС 10.7 е доста по-бърз във всяко нещо на МакПРО с ксеони ... ползва повече памет, но работи много солидно.

tsb_bg

Цитат на: Becko - 26-07-2011, 11:45:32Нямам идея ЗАЩО мерите времето за старт и гасене и ЗАЩО изобщо си шътдаунвате компютъра :)

Меря времето startup/shutdown защото осезателно се различава от SL и искам да разбера дали това е само при мен и каква е причината.
Гася си компа защото е  МacBook (laptop, notebook, portable) или както искаш го наречи, разнасям го навсякъде и с кола и пеша и дори със самолет, работи на батерии които си имат и капацитет (време за работа и зареждане) и живот (определен брой зареждания) и защото не е сървър за да е непрекъснато ON

PS
Краткото време на startup/shutdown при SL-а и въобще при МАС-a беше едно голямо приемущество пред Windows и базираните на него машини а сега виждам, че нещата отиват на към изравняване и то не в полза на МАС-А
Та за това почнах темата, но явно е по-лесно да се пишат мнения а не да се премерят простичко 2 времена за сравнение
MacBook Air | Intel Core i7 2.2 GHz| 8GB DDR3 | SSD 520 | Mac OS X 12.6.5.

Wizi

Сега си измерих с хронометъра на часовника времето за shutdown и startup на Lion. Гасенето мисля отне 5 секунди, а може и 4 да са били. Не успях да разбера, но във всеки случай не беше повече. Стартирането обаче отне цели 20на секунди. Може и 19 да са били.

SSD-то ми е от по-бързите, ако това е от значение.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

tsb_bg

#12
При мен shutdown е твърдо 25 sec. и значи трябва да видя от какво се появи тази вазлика - при SL-a се изключваше за по-малко от 5 sec. a няма промени в конфигуражията или софтуера (АРРS)

PS

Благодаря за информацията някоя секунда в повече или по-малко не е важна  :)
MacBook Air | Intel Core i7 2.2 GHz| 8GB DDR3 | SSD 520 | Mac OS X 12.6.5.