Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 23:31:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 539
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 514
Total: 514

514 гости, 0 потребители

iPhone и от М-Тел

Започната от nikidinov, 03-12-2009, 21:42:36

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

georgekodinov

Мнндааа. дървеничко, сравнено с глобул.

alessandros

МТЕЛ IPHONE - Цени и тарифни плановe

 Apple iPhone 4G 16GB 5.0 jailbroken,  Apple Magic Mouse ,
 MacBookPro 13" 2.53GHz 4GB RAM 250GB HDD ,  Apple Remote aluminum                                iPad 4

yamahadrums

  Аууу, Мтел убиха конкуренцията!!! Едвам се сдържам да не изтичам още сега и смело и безотговорно да парафирам един договор на най-скъпата тарифа. Боже, как се грижат за нас тия хора! Сигурен съм, че в понеделник пред офисите на Мтел ще има по-голяма ръганица от тези пред LIDL и МОЛ-а. Добре, че имам палатка и спален чувал. Още отсега отивам да си пазя място. Ще си взема няколко консерви копърка и радиото с мен. Колко му е, ще издържа. Мога ли да не се възползвам от такава щедрост!
 
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

traian_james

Абе, малко по-добре е сравнение с globul ... ама можеше и още по-добре ...
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

konstant

Не се връзвайте на номерата на тези мошеници!

radosslav


Horror

ЦитатПърво се изразходват безплатните минути към всички мрежи в страната, а след това – и безплатните минути в мрежата на М-Тел.

Тази точка от условията, прави офертите доста непривлекателни.
Macbook Air 13" 2012

angelvn

Замисли ли се, че Мтел е част от "всички мобилни мрежи в страната"?!?
Пък може и този, който е писал условията в сайта да си е мислел за друго...знам ли.
UI designer and developer

Horror

Замислих се. Но така, както са дефинирани условията излиза, че 100 минути към други мрежи ще се изгърмят в разговори към Мтел, ако говоря първо с тях и ги изхабя, а после ще ме цакат по 0.29 на мин. за да говоря с глобул и вива, което е доста безумно.
Macbook Air 13" 2012

i.netsov

Просто офертата е супер смешна...... и да не казвам дори и некоректна. Това е все едно с трафика, да ти продадат ултра бърз интерет до 2гб но ако източиш 2гб на бавна скорост губиш ултрабързия.
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

traian_james

Е то това си е така и на Globul.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

Horror

Точно при глобул, това не е така. Минитуте към други мрежи са си отделно и не се смесват с тези към мрежата на оператора. В момента съм на Web&talk, таке че имам наблюдения, кое как се отчита.
Macbook Air 13" 2012

mlambov

Абе, от колко време чакаме да излезне 2-ри оператор с iPhone !

Преди "псувахме" глобул за дървените условия, и че хората дето сме на Мтел не може да ни огрее.

Сега iPhone от Мтел e вече факт и пак сме недоволни.
Типично по български. "Тарифата била такава и онакава", "цената не била хубава", "скритите условия разваляли връзката" :)

Факт е, че вече имаме избор - Globul или Mtel !
Това е супер. Все пак не може хем телефона да е на без пари, хем и тарифния план да е за без пари и всичко да е включено в него.

Да обърнем внимание, че самия телефон (iPhone 4 16GB) се продава от Apple в Европа за 630 евро. За колко трябва да го продават MTEL на лизинг и за колко трябва да е тарифния план ?
То е ясно, че цената на телефона се субсидира от трафика. Скъп трафик = евтин телефон. Скъпа цена за телефона пък се комбинира с евтин трафик.

Ако речем че цената на самия телефон е 1200 лв (примерно), то кредита за тея пари за 2 години би трябвало да е към 60 лв на месец.

Mtel ти го дават заедно с тарифен план за цена на месец м/у 63 и 85 лв с ДДС в зависимост от плана.
По тази сметка излиза, че за тарифните планове плащаш м/у 3 и 25 лв.

И дори и да не е кой знае какво, все пак имаме избор.
А недоволни винаги ще има, и от двата оператора. Важното е да имаш избор.

radosslav

Моето мнение- ползвам Мтел от 9г, не бих си сменил номера, доставчика може би, но само и единствено ако премахнат това Отвратително предупреждение, че номера е пренесен в друга мрежа Всеки път когато някой ме търси.

Не смятам, че е редно да се противопоставяме- на 120% подкрепям писаното от Horror- незнам какво значи "български номера" mlambov, но това на Мтел е точно такова! Тачка там в договора и видиш ли човек първо да се наговори с други мрежи и да си прави сметката на кого звъни вместо да са сепарирани- в мрежата Мтел и за Всички останали. Просто това е типично измикярска история с идеята, че хората не четат договорите.

По повод поста на mlambov- Е това е! Разчета ти за цената на плановете е много точна и се вижда, че дефакто се говори за левчета на месец и си е доста изгодно само по себе си.

Тогава къде е все пак проблема? Истината е че самата слушалка е много овърпрайсната- сега не ми скачайте и вобще не намесвам дали си заслужава или не ( аз съм на мнение, че телефона е страхотен най-вече заради app store и отворената платформа за писане и добавяне на приложения ), но при производствена цена от $180 те го продават за $700... Това си е тяхно право, ако искат и за $7к да го продават.

В заключение, само ще кажа- НЕ е избор когато трябва да избираш от две злини по-малката mlambov и това, че на хартия го има- както всички видяхме условията са до такава степен почти еднакви...

Честно казано за следващата година това което си струва поне за мен е човек да си купи фабрично открючен телефона 20 дни след официалната примиера в САЩ за 1800лв отколкото да се чака половин година и да се "обвързва" за още Две, и да чете и да се съобразява с измикярски точки и да чака за Великден Вивател да го пуснат с 15лв по-евтино и прочие...

Ако стандарта ти го позволява, човек просто да не се занимава с глупости и надлъгвания, чаканици, руморс, цени, планове, точки и глупости- вадиш, плащаш, получаваш и сумарно ще ти излезе по-евтино и на мига, защото не се знае дали ще сме живи утре и да чакаме половин година нещо да дойде при нас в Танзания...




fpyyh