Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 20:45:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 101
Total: 101

101 гости, 0 потребители

Смяна на Taskbar

Започната от JIM, 30-12-2010, 00:38:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

PeterS

Ами ако има нелегален процесор произведен от АйеМДе?
mobilio - професионални мобилни приложения

pravdo

Това е страшна простотия да си направиш на Фотошоп, Бозата да прилича на МакОС...
нямам думи... Айде, пожелавам ти през Новата 2011 да се сдобиеш с истински МакОС,
а после ако искаш му сложи един фон с ливади, химическ синьо небе и грозни икони
да заприлича на Уиндоус... пак ще е по-добре от това, с което се мъчиш сега :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

JIM

Цитат на: pravdo - 30-12-2010, 20:55:26
Това е страшна простотия да си направиш на Фотошоп, Бозата да прилича на МакОС...
нямам думи... Айде, пожелавам ти през Новата 2011 да се сдобиеш с истински МакОС,
а после ако искаш му сложи един фон с ливади, химическ синьо небе и грозни икони
да заприлича на Уиндоус... пак ще е по-добре от това, с което се мъчиш сега :-)


Мерси за пожеланията



Бил Гейтс живее в постоянен страх, защото компютърът на Чък Норис може да забие.

pravdo

Наистина ти го пожелавам и не само ОС ами и Апъл комп...
а дори и на враговете си не пожелавам Винбоз :-)
Вече няма оправдание да си на ПЦ... в <магазин> има доста
предложения на изгодни цени.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

arnold

Цитат на: PeterS - 30-12-2010, 20:26:32
Ами ако има нелегален процесор произведен от АйеМДе?
Баце, моя е АЙЕМДЕ и то от голямата зима и къпе яко на 10.5.1 :)
Real Mac mini

PeterS

Пожелавам ти да си купиш легален процесор (знаеш от кой) и да минеш най-сетне на 10.6.
mobilio - професионални мобилни приложения

wess-music

Здравейте,

този пост доста ме развесели и попадна в категорията "сантименти".
Преди 2 години и аз като колегата с ОС-темите за Вин бях намерил една много готина, кото прилизаше досущ на 10.4
Вин-а работеше безотказно, само, че имаше някои от благините на ОС-а. Дока бе първото нещо, после свиването на прозорците и оставянео им във вид на лента (после го спряха този трик от Епъл, макар, че аз лично много си го харесвах на ОС 8.хх с който работех до 2003).
След това обаче установих, че има много силни ентусиасти в БГ, които се бяха сбрали в Хакинтош форума на уважавания колега Уизи.
От там може да се научи много.
Аз препоръчвам на млаадия колега да се забоде именно в раздела "MacOSX x86" на този форум, както и в www.hackintosh.me, а после като разгледа кой-какво, да се метне по "лудите макове" http://www.insanelymac.com.
АMD-то си е съвсем "легален" процесор, стига да поддържа необходимите протоколи, защото аз също имах едно такова процесорче, ама бе доста замаляло - от 2004 и не стана. Сега новите AMD-та  ги спукват от "хакинтошене".

На първо място си виж какво ти е дъното и видеото, и дали процесора поддържа ss2 и тем подобни

ManyG

Аз по едно време се мъчех да си сложа хакинтош може би месец, месец и нещто на лаптопа Acer 7738g. Kаквото добарах всичко пробвах на една версия видео картата не я ловеше, на друга ми даваше много паники на ядрото. Най-добре беше с 10.5.8 но пък там не ми засичаше лан картата и wi-fi-то и нямаше как да остана с него щом няма интернет. Много се разочаровах че не успях да го подкарам изцяло и сега събираме за 13 incha pro

wess-music

Цитат на: ManyG - 31-12-2010, 14:21:50
Много се разочаровах че не успях да го подкарам изцяло и сега събираме за 13 incha pro

13-ката е хубаво нещо.
Един от колегите във форума (METAL) ми показа тази на приятелката му - превъзходна машинка.
Ако на мен ме ми трябваше голям дисплей заради нотите които работя на моя 17", щях да си купя също 13-ка.
А сега са и с доста черъсти процесорчета спрямо предишните, когато излячоха алуминиевите 13, така че и друга работа може да се отхвърля на тях.
Ако не ти стига големината на екрана - с едно преходниче и си готов.

ManyG

Така е аз сега съм на 17 инча и ми е много зор като тръгна да го нося на някаде.

PeterS

Това за нелегалните процесори е шега от един тест "дали децата ни са хакери". Там се описваше че Linux е комунистическа ОС и АМД е производител на нелегални процесори.

Но да - на старо АМД OSX не може се подкара (тествано лично) или тръгва с клизми.

Общо взето рано или късно се купува оригиналдЪ Мак. Хакинтошите са времено решение...
mobilio - професионални мобилни приложения

JIM

Прочел съм темата за хакинтошите ,но моя лаптоп не попада в избранниците ;D  видеото не ми отговаря а дори и да отговаря не бих се заел да хакинтощвам!
Все някъде нещо няма да е наред,ше бъгва и т.н
  то си е казано т.с направено- мак ос си е за апъл и това е.

така че събирам пари за някой  макбук или аймак и така-това е истината





Бил Гейтс живее в постоянен страх, защото компютърът на Чък Норис може да забие.

wess-music

Цитат на: insomniac - 31-12-2010, 19:52:00
така че събирам пари за някой  макбук или аймак и така-това е истината

Аз мисля, че имаше една обява за айМак на 2.80 ГХц , който се продава от близо година. Кaто че ли бе във Варна.