Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 13:04:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 333
Total: 333

333 гости, 0 потребители

Читаво копие на Leopard се търси

Започната от iBobz, 13-12-2007, 15:31:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Инсталация от външен диск/iPod:

- форматирайте диска в Mac OS Extended (Journaled)
- mount-вате имиджа на Леопарда
- още докато сте в Disk utility избирате пресно форматирания външен диск/iPod и избирате бутона Restore
- с drag-n-drop от лявото меню влачите имиджа на Леопарда в първото поле (restore from), а в долното (restore to) взимате драйва, който е външното HDD
- рестартирате и задържате "Alt" още в самото начало, избирате инсталацията на Леопарда и би трябвало да сте в джаза.

Цитат
PREP
Have TWO blank partitions ready. One will be for the installer and the other will be where you install Leopard.

LET?S GO

* With your disc image mounted, open the Disk Utility application (Applications -> Utilities).
*if you want to install on teh same drive, make 2 partitions first
* Click the Restore tab (see it near the top of the Disk Utility window? Just after First Aid, Erase and RAID?)
* Drag your DMG file from the list on the left of your Disk Utility window to the ?Source? field.
* Then, drag the icon of the partition you want to put the installer on to the ?Destination? field. Again, do this from the left pane of your Disk Utility window. If you try to do this from the desktop (as I kept trying to do) you?re going to drive yourself bonkers.
* Click the ?Erase Destination? check box so that it shows a check.
* I also skipped the Checksum. You might or might not want to do the same. Your call.
* Click Restore.
* Wait until done.

Once the above is complete you now have a bootable OSX Leopard Install partition.

Or if you have a DL DVD, then just partition the drive however you want and boot from teh CD, and choose the USB drive as the install directory

Und nun fuer alle die Deutsch sprechen ;)

Цитат
WENN IHR LEOPARD VON EINEN iPOD INSTALLIEREN WOLLT:
1. Formatiert euren iPod auf HFS+ bzw. Mac OS Extended (Journaled).
2. Stellt die Image LeopardBoot auf euren iPod wiederher. Dieser Vorgang dauert ca. 40-60 Minuten.
3. Startet den Rechner neu mit gedrückter "alt" Taste und wählt euren iPod aus. Der iPod wird im Bootmanager als DVD ganz rechts mit dem Namen Mac OS X angezeigt.


Дано съм бил достатъчно изчерпателен!

Успех.... и кажете на Дядо Коледа да ви метне една DL DVD записвачка ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wizi

Цитат на: "fpyyh"ако някой толкова е закъсал и има път през центъра може да ми пусне едно лс и да му дам копието, което сам си направих.


А то дали е SL или си е DL?  :roll:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

еднослойно. не знам с кой точно гайд го правих, но мисля че някъде във форума го сложих.
изтрих бая неща, езици, принтери и тн

iBobz

Добре, а по принцип тук продава ли се Leopard на SL DVD-та?

Щото в крайна сметка работя на мак именно, щото няма излишни усложнения, а пък сега с тия магьосничества с двд-тата...някак си вече взе да ми се убива желанието да го инсталирам.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

fpyyh

ако е на еднослойно трябва да идва на две медии, а засега не съм виждал двойна кутия, не че много съм търсил. в сайта на епъл (американския) нищо ли не пише?

space ace

(всяко dvd устройство чете двуслойни дискове)
macbook

iBobz

Така ли...?

Явно съм много тъп...


Май по-скоро ще ходя да си го купя тогава.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

Wizi

Цитат на: "fpyyh"еднослойно. не знам с кой точно гайд го правих, но мисля че някъде във форума го сложих.
изтрих бая неща, езици, принтери и тн

Гайда, който съм сложил като линк, бачка чудесно.... явно аз не правя нещо като хората защото под 7.2ГБ не успявам да го резна... Както и да е.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

точно с този го направих, как така 7.2? вторият sparse image който създаваш е 4.7 и най-много да ти даде грешка, че не може да ресторне от първия (7.2 имидж, реално съдържание много по-малко) на втория (4.7 имидж). тогава триеш още малко съдържание от големия и гледаш колко е пълен, като падне на около 4.3 го ресторваш на малкия

Wizi

На мястото където пише, че трябва да го verify-неш с Disk utility-то ми дава грешка, че нещо си не могло да прочете файла в момента.  :roll: Имал ли си такава драма?

Може би най-лесно ще бъде да мина да взема успешното SL копие от колегата и от него да направя имидж, който да кача на FTP-то.  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

ами аз не съм го verify-вал нито веднъж.
създавам празен имидж 7гб, ресторвам от dmg-то на леопарда, после го маунтвам, трия, трия, трия, създавам празен имидж 4гб, ресторвам го от 7гб имиджа (който е паднал като съдържание под 4.2гб) и го пиша. зарежда за около 20 минути в началото леопарда и после трябва да е минимална инсталация, всичко може да се добави от големия dmg файл след това. ако се издъни при някой рестор сигурно е повече съдържанието в сравнение с капацитета на имиджа или има проблем с диск утилитито на леопарда.

ps. пратих ти контакти на лс

digisound

Излезе KALYWAY LEOPARD 10.5.1 intel SSE2 and SSE3
http://thepiratebay.org/tor/3940886/KALYWAY_LEOPARD_10.5.1_intel_SSE2_and_SSE3

Има всички ефита в себе си и много драйвери, но не съм го инсалирал още.
Това е за Hackintosh !!!
iHac i7 2600k, GA-H67N, 8GB DDR3 1333, Intel HD graphics 3000, 2TB Hitachi SATA3 7200 64,
http://www.apple-bg.com/index.php?topic=11443.0
10.6.8, 10.7.2

cMm


PaoloGEMINIakaOZIRIS

iBobz, na men mi dadoha install DVD Leopard v.10.5... kato si kupih mini mac-a. Ako shte ti svurshi rabota obadi se, shte mi napravq edno kopie na drugiq mi comp. (pc-to). Dali shte se poluchi, neznam... vie ste po-zapoznati s tiq neshta. Nali me razbirash? Puskam dvd-to na dvd player-a, a puk na nero-to mu vikam da copy dvd-to v dvd writer-a.
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

XXwolf

Цитат на: "paolo_gemini"iBobz, na men mi dadoha install DVD Leopard v.10.5... kato si kupih mini mac-a. Ako shte ti svurshi rabota obadi se, shte mi napravq edno kopie na drugiq mi comp. (pc-to). Dali shte se poluchi, neznam... vie ste po-zapoznati s tiq neshta. Nali me razbirash? Puskam dvd-to na dvd player-a, a puk na nero-to mu vikam da copy dvd-to v dvd writer-a.

първо в nero няма да стане, а само с Disk Utility на тигър. И второ, диска на мини става само за мини - това не е универсално DVD :!: