Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 19:32:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 166
Total: 166

166 гости, 0 потребители

Преинсткалация на Mac OS

Започната от avids, 22-05-2009, 12:34:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

avids

Здравейте!
В момента съм с Mac OS X 10.4.11. Искам да си инсталирам Mac OS X v10.5.6 Leopard. От пакета Mac Box Set 09.
Как да постъпя пълна инсталация което не ми се нрави или упдейт?
Машината ми е Mac Pro - 2x2.66 GHz Dual-Core Intel Xeon, 2 GB 667 MHz.

HQ

По принцип чистата преинстКалация ти дава по-голяма гаранция че системата ще работи добре.Поне при старите ос-и беше така.Ъпдейта ще ти запази всичко - програми,информация но аз бих направил чиста инсталация,както ще направя като излезе 10.6.

dreben

Мисля, че вече спокойно може човек да си сложи последната версия на "Снежко"-10.6 - 10а354. От два дни я мъча някъде да забие, но си е доста стабилна. От долупосочения линк, пък можете да си я инсталирате на РС-то.
http://osx86.fujilives.com/tutorial/tutorial-osx86-snow-leopard-10a261-via-pciefi9
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Wizi

Аз бих го изиграл с iBackup на всичко ценно, без програмите, в/у външен хард, а след това чист инстал на 10.5. Обратно с iBackup връщам всички настройки +други екстри и пускам програмите наново да ми се качат.

Правил съм го няколко пъти, върши чудесна работа въпросната малка програмка.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

avids

Цитат на: Wizi - 22-05-2009, 16:42:05
Аз бих го изиграл с iBackup на всичко ценно, без програмите, в/у външен хард, а след това чист инстал на 10.5. Обратно с iBackup връщам всички настройки +други екстри и пускам програмите наново да ми се качат.

Правил съм го няколко пъти, върши чудесна работа въпросната малка програмка.

Успех!
Току що инсталирах iBackup! С доста прегледен интерфейс ми се стори!
Но Wizi защо без програмите доколкото видях може Backup и на програмите. После трябва да брадясвам цял ден да инсталирам!
Или нещо не съм разбрал, верно че не я разгледах обстойно!
На външен хард да речем WD-500Gb ще мога ли да бекъпна всичко?

thebrainless

Брат, инсталираш на друг дял 10.5, при старта, ще ти даде опции за импорт от другя дял с 10.4, после всичко си бачка на 100%
Stay hungry. Stay foolish.

Wizi

Ами честно казано реално нямам обяснение защо винаги решавах да пре-инсталирам отделно програмите. Може би защото не ползвам толкова много и не ми е представлявало чак такъв проблем. Ако искаш действай всичко накуп - барабар с програмите! Тамън после ще кажеш как е минало :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

avids

Реших! Без дялове и парцелиране! Форматирах външния хард диск под NTFS! Поради факта, че имам файлове по големи от 3,9Gb. (за информация Mac OS може да пише на на NTFS) Ако сняой се интересува как става, след уикенда ще дам съвет!
Та ще ползвам iBackup към харда! Пускам инсталацията на Тигърчето! И след това restor пък каквото ГРИЗНАТАТА ЯБЪЛКА  ПОКАЖЕ!
:)

Wizi

Да, може да пише, но с качено допълнително приложение, което "отключва" тази възможност. Четох в Insalymac, че в Boot camp на 10.6 са намерени оригинални Епълски драйвери за NTFS. Аз лично ползвам Paragon и съм много доволен.

btw ако не е късно да дам още едно предложение. Форматираш външния диск в Mac OS X Extended (дали Jurnaled или не няма значение), след което стартираш инсталационното DVD на 10.5 и от там с Disk Utility-то правиш restore на ЦЕЛИЯТ ти партишън 1:1 в/у външния диск. Пускаш инсталацията на чисто и след като зареди използваш Migration assistant-а от Utilities, който видях, че предлага опция да ресторне освен от друг Мак и от "another startup disk attached to this Mac"


MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

avids

Относно това как МАС да пише на NTFS!
Посетете сайта http://macntfs-3g.blogspot.com/
Първо изтеглете две неща!
1. MacFuse
2. NTFS-3G 2009.4.4
Инсталирате ги в този ред, РЕСТАРТИРАТЕ и се почерпете!
С преинсталацията на Mac OS не съм направил още нищо,
защото монтирам един тежък проект на Final Cut Pro и по средата на
продукцията не смея да пипам нищо! Понятно нали! ;D

Wizi

Аз не бих прехвърлял инсталация на Final Cut Studio от 10.4 на 10.5, а бих я инсталирал на ново. За съжаление знам колко е тежко, защото лично съм го правил вече няколко пъти. После са едни гигабайти ъпдейт, а само инсталацията и тя е брадясваща...

Имайки предвид, че FCP-то пише на доста места из OS-а, а не съм сигурен до колко 10.4 и 10.5 се различават в основите си, просто не ми се поема този риск да се окаже после, че нещо не върви или самата програма има драма.

Просто мисли на висок глас, не те ангажирам по никакъв начин с тях.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

joanna

#11
 ;D
Горчивината от лошото качество остава дълго ,след като е преминало удоволствието от ниската цена!http://all4pdasoft.inventforum.com

麦金塔