Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 20:00:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 389
Total: 389

389 гости, 0 потребители

Проблем с Itunes след ъпдейт 10.5.5.

Започната от nikikoz, 25-09-2008, 21:44:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikikoz

Здравейте,
след ъпдейта 10.5.5. имам много досаден проблем с библиотеката на Itunes. След всеки рестарт на компютъра Itunes мести библиотеката itunes music където е по дифоулт. Аз я променям където аз бих искал да бъде и след всеки рестарт едно и също...малко е досадно защото ползвам тайм капсула и си държа музиката на нея.
Ако някой има някакви идей ще съм му благодарен.

kiksy

Сигурен ли си, че я мести или просто там се създава нов файл. Натисни Option докато зареждаш Itunes и зареди новата библиотека, която той е създал. Предполагам , че ще е празна.

Принципно аз си правя 2 библиотеки. Една на компа и една на външен драйв, където ми е основната колекция :)

Това едва ли ще ти помогне, но предполагам, че tunes-a си слага там файл по дифолт...
MacBook 2,2 GHz 4GB RAM
MAC OS LEOPARD

nikikoz

Цитат на: "kiksy"Сигурен ли си, че я мести или просто там се създава нов файл.

Не мести библиотеката, файловете си стоят на тайм капсулата а дифоулт папката на itunes е празна. Проблема е, че ако реша да ад/вам нови песни трябва всеки път да променям мястото където да се съхраняват. Просто е досадно не че е кой знае какъв проблем. И това стана след ъпдейта...преди това променях веднъж папката в която да ми е музиката и готово.

kiksy

Разбрах.

Значи при мен използвам външен хард цепнат на 2. Едната част е за Time machine, другата си е просто външен драйв.

Готино е, че можеш след като си импортнал файловете в библиотеката (без физически да си ги преместил), да ги преместиш физически в нова директория и тюнса пак си ги намира без да те пита дори. Така използваш една и съща библиотека, само че мястото на файловете е различно.

Не разбрах всеки път като си пускаш музика дали я зареждаш от Тайм Капсулата?
MacBook 2,2 GHz 4GB RAM
MAC OS LEOPARD

nikikoz

Цитат на: "kiksy"Не разбрах всеки път като си пускаш музика дали я зареждаш от Тайм Капсулата?

За да слушам музика не е задължително да я зареждам всеки път, itunes си я намира и мога да я слушам. Както ти казах проблема е ако реша да ад/вам, тогава всеки път трябва да сменям дифоулт директорията за да ми ги импортва на тайм капсулата а не на локалния диск...

П.П. Днес като влезнах в itunes и папката си беше тази която бях задал снощи...нямам идея какво е станало за да не се промени но съм доволен :D