Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 00:43:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 469
Total: 469

469 гости, 0 потребители

Информация за Мита и Внос на МАК ?

Започната от kiksy, 11-09-2008, 17:31:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kiksy

Здравейте,
за нуждите на фирмата ни се налага да купим МакПро с Final Cut Studio. Оказва се, че Мак от Америка е доста по-евтин.

Мисля да отида лично до САЩ и да си купя върпосната машина. Въпросът ми е:

Знаете ли дали има мито и колко трябва да се плаща? Трябва ли да се плаща за стока от нетърговски характер. Т.е. компютъра ми е за фирмата, не за препродажба все пак.

Знаете ли и как да го транспортирам, да не го почупят по летищата?

П.с. Когато си поръчах iPhone не ми взеха мито, платих асмо ДДС.
MacBook 2,2 GHz 4GB RAM
MAC OS LEOPARD

fpyyh

mito na tehnikata nyama, ima samo dds + 5% taxa obrabotka

ps. suzhalyavam za kirilitsata, na linux sum

Mar7in

fpyyh, това не те оправдава и Linux-a има кирилица  :D

fpyyh

нямам идея как се слага, това е linpus linux за нетбуук, който смятам да превърна в 9" osx86 леопард и да не задълбавам с ненужни познания.

dreben

Защо трябва да ходиш чак да Щатите, като можеш да си го купиш в Европа от страна НЕ членка на ЕС, след което си вземаш ДДС-то, при излизане.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Lycan

от Албания примерно, ей къде е

sakata

цената беше над 5 К лв.- големи проблеми и го доставиха без клавиатура, внимавай като поръчваш да не те измамят - казаха ми че мишката била бонус?!? а за клавиатурата да съм си я купел от онлайн магазин или от тях за 180 лв?!?
успех
I expect nothing. I fear no one. I am free.

fpyyh

flybaboo летят до женева за около 150-200 евро, там сега откриха/ват apple store, около 3600 лв е най-евтиният. можеш да купиш и някой 3G iphone докато си там :)

jan

Ако ще идваш до щатите, няма да плащаш никакво мито и никакви такси. Носиш го като ръчен багаж(може и не в ръчния) и си казваш, че си е твоя без да обявяваш на каква цена си го купил. Криеш всякакви бележки. Едва ли някой ще те пита де. Освен това от Щатите като летиш, тайа или наче влизаш в Европа не директно в София. А като влизаш в СФ вече влизаш в страна от ЕС, така че НП. Ама не разбирам как ще спестиш от Мак ако идваш специално за него. Самолетния билет е колкото 1 мак само.

usx

Мисля, че това не е вариант. След като го купува за фирмата ТРЯБВА да го внесе, за да може ад си го зачисли като актив на фирмата и да му е разход все пак.