Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 20:26:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 426
Total: 426

426 гости, 0 потребители

Бавен старт след HD ъпгрейд

Започната от Lycan, 09-09-2008, 23:08:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lycan

При включване отнема повече от 30-40 сек докато покаже сивата ябълка, след това всичко е нормално.

Става въпрос за МБ 2,1  - сложих диск 250 ГБ от новия МБ'08,
имиджа на стария диск разтоварих в/у новия с Restore(+Erase) от Disk Utility.
Всичко си тръгна като хората освен това мотаене при включване.
Power on Self-Test казва: passed
Пускал съм оправяне на пермишъни през сейф бут, кроновете и там каквото се сетя, но оправия няма - на старта се мотае и това си е... много е дразнещо...

Ако някой се сети къде да цъкна, черпя бира :D

HQ

направи 1 чиста инсталация и после търси проблема другаде,не в харда

Lycan


Wizi

Аааа, аз викам направо да си купи нов Мак всеки път като си инсталира програма.... за по-сигурно!  :D


Зареди си веднъж Мак-а под Safe boot като задържиш Shift бутона още от самото включване, пусни си един repair disk permissions мен ако питаш и след това рестартирай нормално. Би трябвало след тази гимнастика всичко да е ОК.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

Wizi не четеш!

в първия пост съм написал че първо пробвах, Safe boot, permissions, maintenance scripts, но не се оправи.

PRAM Reset го оправи, ама и това съм писал :)

Иначе и аз съм върл противник на преинсталациите.
На новия iMac претаках старото Mини през Target Disk Mode и абсолютно всичко си излезе на мястото (само съм направил няколо повторни уторизации), но след няколко часа забравих, че съм на нова машинка. Скука.

Друго си е на Windows - сменяш машината и слизаш напрао в детската градина. Къде ми инсталацията на това - загубил я, ми къде е онова, я, забравил съм да копирам плъгините, их... и се почва едно ново начало. Космато. И градивно, дет се казва :D
ии какво беше още, а, драйверите бе даиба

fpyyh

и аз не си падам по преинсталациите, но като си преточвах една насам натам, ъпгрейдвах до леопард и бъзиках какво ли не по нея, накрая ми писна и направих чиста - все едно имам нов макбуук, лети. сигурно понеже ми беше първата, а аз обичам да ръчкам, но сега съм много доволен, че започнах на чисто и прехвърлих само документите.