Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 23:40:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 617
Total: 618

617 гости, 1 потребител
forka2k

Fireworks CS3 и кирилски шрифтове

Започната от tacho, 22-10-2007, 16:48:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tacho

Здравейте,

сигурно темата е доста изтъркана, но не намирам нищо полезно със Search-а. Става въпрос за CS3 и MS шрифтовете - Verdana, Tahoma, Arial. Със всички програми, включително и повечето CS3 такива всичко си работи ток и жици. Обаче със Fireworks CS3 (и 8-ца също) - излизат въпросителни. Само със някои от шрифтовете, които завършват на " CY" работи. Въпросът е някой подкарвал ли е Fireworks-а със горните шрифтове? И ако да - как? :-)

Благодаря предварително.

tau

Няма начин! :) Но вече с бета версията Fireworks cs4 всичко си е ок :) Но пък не мога да намеря сериал код.
What can I do to make you feel

nubizus

Имам същия проблем, единственото решение е уникод шрифтове.
4ката не можах да я тествам, надявам се този проблем да е решен, защото за уеб дизайн няма друга програма.

avioli

Цитат...за уеб дизайн няма друга програма.

Ти направо се изцепи! На какво мислиш че е правен почти всички страници в интернет? На Fireworks ли?
Аз работя всички графики на Photoshop (а може на какво ли не), експортирам и ги вкарвам в страницата, която пиша на TextMate (а.к.а. просто текстов редактор, но можеш да ползваш и DreamWeaver). Тук таме ползвам и Illustrator за графика.

Ако сайта е замислен като flash си пускам самия Flash и подкарвам добичето да работи за мен.

Ха... нямало друга програма!

Едит: nubizus, поразгледах ти блога, прочетох това онова и сега недоумявам - бъзикаш ли се с това, което си написал или си сериозен? Явно си повече от наясно какво е уеб дизайн и кое как се прави... какви са тия глупости, че нямало друга програма за уеб дизайн???  :?
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

tau

Dear Avioli,
заби в друга посока... задълба в плиткото, измести дневният ни ред.

Разбираш ли, колко съм ти ядосан.

Т.е. уменията ти в широк спектър програми слабо вълнува темата за кирилицата във FW, до версия cs4.

Подяволите, имате ли сериен номер :)
What can I do to make you feel

avioli

да... наистина не писах ама хич по темата, а по коментара на nubizus.
sorry за което - няма да се повтори.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

nubizus

Цитат на: "avioli"да... наистина не писах ама хич по темата, а по коментара на nubizus.
sorry за което - няма да се повтори.
За да разбереш за какво става въпрос трябва да си се понагърчил с Фотошоп, Гимп, Инкскейп, с дел уеб дизайн.
Аз мога да си върша работа с каквато програма ми дадеш.
Както това че с Голф 2 може да идеш до морето но е друго да се метенш до там с Порше.
Файъруърк е програма специално направена за интерфейс дизайн и уеб.
Има функции които помагат на професионалиста (не на начинаещия дизайнер, това не е с цел обида просто е факт). Мултипейдж съпорт, интерактивни връзки между елементи от дизайна, прецизно подравняване, векторен туул без аналог, контрол върху компресия, контрол върху антиалайзинг на шрифтове, и много други неща.
Фотошопа е инструмент мислен с друга цел, това че става да се прави уеб дизайн, ми то и с гимпа става. Идеята е че някой инструменти са мислени да вършат специфична дейност и за това адоби не си и помислят да махнат Файъруъркс от списъка а му правят ъпдейт.

tau

:o
Merci че изясни фактологическите въпроси :-)
What can I do to make you feel