Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 04:48:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 521
Total: 521

521 гости, 0 потребители

Въпрос относно Time Capsule

Започната от Caracol Studio, 14-05-2014, 12:22:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Caracol Studio

Здравейте

Имам няколко въпроса относно капсулата .Скоро имах леко прижевяване с  WD my cloud 3TB играеше го външен хард само ,че тип облак на който трянсферирах файлове мноооого бавно .Въпросът ми за каспулата е мога ли да си го свържа с USB да я ползвам като хард и като кача всичко което имам примерно 500ГБ да си я включа в нета или и тя е само като WD My cloud само допълнителен хард мога да и сложа .Мога ли да вдигна облак на нея смисъл като не съм си вкъщи да следя файловете ми от друго място ?И последно найстина ли e толкова добър рутер в момента моят ми докарва 30ms WI FI а като включа директно кабела в компа отива на 70.
Извинявам се за лаишките въпроси ,но просто не е евтина и искам да знам ползвата каква е ако е само за да си правя бак ъп няма смисъл сегашният ми външен хард се разбира перфектно с Time Machine :)

Wizi

Time Capsule е предназначена да работи като рутер с вграден NAS, тоест нямаш възможност жично освен с LAN кабел да си направиш бърза връзка към него, което пък от своя страна е в пъти по-бързо от един USB2 кабел.

Да, имаш възможност да я конфигурираш да се вижда като "облак" извън вкъщи, но е друг въпросът колко бърз трансфер ще имаш до нея отдалечено. Тоест да си дръпнеш някое файлче или да си възстановиш нещо от Time Machine-та би трябвало да свърши чудесна работа, за друго едва ли.

Да, доста сполучлив рутер е от към трансфер и сила на сигнала. Особено ако говорим за последните 2 поколения. Първите Time Capsule не поддържат едновременно dual band и според smallnetbuilder не са особено добри от към трансфер и сила на сигнала. Всичко това е изчистено в последните 2 версии.

Идеята преди всичко е да си пуснеш на него Time Machine, който тихо и необезпокоявано да си бекъпва там без да те ангажира. Не те знам колко ти е нова машината, какви настройки си направил на рутера и дали имаш желание въобще да си го сменяш, но Time Capsule-та е добра идея за рутер. Има принципно някоя друга опция, която аз поне бих препоръчал да си провериш на рутера за да му оптимизираш работата, но това е вече друга тема и само ако мислиш, че е нужно.

Принципно бекъпа и на Time Capsule-та и на този WD е грешен като концепция, защото няма абсолютно никаква защита при положение, че вътре върти само един хард диск, тоест няма дублиране на 2ри. Рано или късно ще сдаде багажа, което е абсолютно сигурно и единствено въпрос на време и само се надявай да нямаш нещо ценно на него. Същото е и с Time Capsule-та.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD