Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 11:15:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 654
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 50
Total: 52

50 гости, 2 потребители (1 скрит(и))
smile_g

Assisted GPS

Започната от Kestrel, 10-09-2010, 20:39:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Kestrel

Колеги, първо искам да се изфукам, че онзи ден от Испания взех IPad 64 WI-Fi+3G. (благодаря)

Вече му вкарах micro SIM, любезно предоставен ми от Globul и открих, че при включено 3G в maps app ми намира безпогрешно местоположението на закрито (в стая).

Според мен никой себеуважаващ се GPS не може за секунди при това, да се намери в затворено помещение (не ме питайте откъде знам). Освен това магията не става когато 3G-то не е пуснато. Очевидно е че сработва т.нар. assisted gps който черпи данни от интернет, 3G мрежата и нормалния gps вграден в устройството, който обаче на закрито, според мен, е безполезен.

Това ме навежда на мисълта, че с помощта на 3G мрежата могат много точно да те триангулират и съответно да те следят. Като знаем, че нашите служби са направили 300 000 искания за СРС-та миналата година, според вас дали могат успешно да си ни следят къде ходим, само поради това, че носим телефон в джоба си ?

Becko

Това го има откакто има селфоунс ... почти всеки го знае :)

angelvn

Какво толкова си се разтревожил?!? Да не си някой поръчков убиец или наркотрафикант?!? Като си гледаш кефа, законно естествено, няма да си им интересен и съответно - няма да те следят. А ако си решил да се укриваш...хвърляй айПада в реката ;)
UI designer and developer

fpyyh

то нали и микрофоните са винаги включени, така че могат и да подслушват, когато си искат :)

Kestrel

Цитат на: fpyyh - 11-09-2010, 18:31:19
то нали и микрофоните са винаги включени, така че могат и да подслушват, когато си искат :)

Да, това също го прочетох, като се разрових. Честно казано не знаех, че само по телефона могат да ни намерят местоположението с такава точност. Мислех че могат да разберат само в коя клетка си, което си е доста широко понятие.

Като знаем, че в България за пари може всичко, тази информация въобще не ме радва. Не е въпроса дали правиш нещо нередно, а че всеки който си плати може да те намери, подслуша, подслуша тези около теб и т.н.

Becko

Ти все едно сега слизаш на планетата ЗЕМЯ :)
Явно не си гледал за руския шпионин и лепенките на входа на парка ... не си спомням в коя година се развиваше действието, но още тогава онези си казаха, че единствения начин да не те следят и подслушват е да не ползваш електронни боклуци ;)

patchosan

Цитат на: Kestrel - 10-09-2010, 20:39:31
Според мен никой себеуважаващ се GPS не може за секунди при това, да се намери в затворено помещение (не ме питайте откъде знам).

Разбира се!
Благодарение на А4 процесора и скоростта му от 1Ghz :)