Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 01:27:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 512
Total: 512

512 гости, 0 потребители

Търся съвет във връзка с избор на машина

Започната от sotman, 15-08-2014, 15:19:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sotman

Здравейте!
Съвсем нов съм във форума, но и с продуктите на apple.
Запален съм с програмирането на apps и от известно време чета непрекъснато.
Както повечето от вас предполагам ще знаят, ми трябва apple машина (изключвам iPhone и iPad) за да развия моя талант :)
Тъй като не съм наясно дали ще се справя, започвайки да пиша с Objective C на Xcode 5 или 6 ми трябва възможно най-евтиният вариант за да започна да програмирам.
Прочетох, че най-евтиният вариант е Mac Mini. Знаете ли на първия Mac Mini G4, 1.25 с 40GB hard disk до коя OC мога да кача и дали тя поддържа Xcode 5 или 6?
(Отворен съм на всякакви предложения)
Благодаря предварително!

angelvn

Не можеш. И за да си спокоен, че ще можеш да пишеш apps, за последната актуална и бъдещи версии на iOS - ти трябва машина с i5 процесор.
1200лв за компютър за програмиране изобщо не са сериозна сума. Предполага се, че скоро мак мини-тата ще бъдат обновени, тъй като предлаганите в момента конфигурации са от 2012та година.

Ако все пак ти е ограничен бюджета - търси машина от 2009 или 2010г. - малко са трудни за намиране, но вървят по 600лв.

За RAM-та имай в предвид, че 4GB е санитарният минимум, като е силно желателно да е 8GB и нагоре.

UI designer and developer

sotman

Става дума за beginner програмиране, нали?
И каква машина да търся конкретно с тези характеристики? Mac mini или Mac book?
И още един последен глупав въпрос. За начало има ли как да използвам машина различна от Apple, защото проблемът е финансов както разбирате.
Благодаря!

bboyg

Трябва ти Mac произведен след 2007-2008 година, който да поддържа последната OS X. Такива машинки вървят от 400 лв. втора ръка, до 10 000+ лв. нови.

angelvn

Последната версия на OS X се поддържа от машини произведени СЛЕД есента на 2008ма. И цените им не започват от 400, а по-скоро от порядъка на 600лв нагоре.

Като е финансов проблема - мисли за хакинтош или за писане на apps за андроид и WP.
UI designer and developer

bboyg

angelovarna, аз съм с MacBook Pro Mid 2007 и си джиткам с Mavericks, като имам инсталирана и бетата на Yosemite (и двете напълно официално). Изискването в случая е да е с 64 битово EFI.

sotman

Гледайки този линк
http://www.everymac.com/mac-answers/snow-leopard-mac-os-x-faq/mac-os-x-snow-leopard-64-bit-macs-64-bit-efi-boot-in-64-bit-mode.html
Трябва да избера 64 EFI + 64 boot нали?
Да се върнем в началото. Истина ли е, че последните версии на OC X не тръгват или не се поддържат от всички модели, т.е от всички процесори?
Тогава какъв да бъде моят критерий? Желаната скорост е нещо субективно, аз искам да мога да работя с Xcode 5 или 6.
Има ли друго нещо, което ще ми трябва за програмирането на apps?

bboyg

Добре де, няма ли да е по-лесно да ни кажеш нянаква ориентировъчна цена, и да ти намерим подходящ модел за малко пари :)

denislav.hadzhistoev

имам подобна молбА на стойност 1300 лв. трябва ми за работа с фотошоп ,програми за видеоклипове и музика.благодаря

IVooDooI

 Здравей и добре дошъл във форума :)
До колкото разбирам, не си много наясно какво точно ще правиш в бъдеще, нито какъв тип машина искаш, нито ОС ... В този случай бих те посъветвал (както и angelovarna) да пробваш с хакинтош или с виртуална машина, и макар че от нея не можеш да добиеш реална представа за МАК ОС, все пак е някакво начало.