Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 00:52:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 442
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 414
Total: 414

414 гости, 0 потребители

glupav vupros

Започната от vaja, 30-10-2007, 17:49:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vaja

Ot v4era imam MacBook i mi e mnogo trudno vse o6te da razbera niakoi ne6ta.moliia niakoj da mi obiasni kak to4no se instalirat programi...zaswaliane na fimi naprimer. blagodara !!

gogo_slv

Зависи от къде ще теглиш филми.

От торент тракер:
Нужна ти е торент програма съвместима с ма  mac os x. Тькава програма можеш да изтеглиш от : тук
Програмата се казва Transmission. След като я изтеглиш натискш Continue и ще видиш една нова иконка на десктопа ти. Отвори Finder и завлечи новата икона в папка Applications. След това ако желаеш от папката Applications можеш да завлечеш иконата в док-а за да имаш по-бръз достъп до нея. След това отваряш програмата като кликнеш на нейната икона в дока. От тук нататък ще гледаш какво пише в диалоговите прозорци и ще се справиш.

От мрежата Gnutella:
Нужна ти е програмата LimeWire. Изтегли я от тук.
След като я свалиш този път ще се отвори инсталиращата програма. Натискаш next, next после agree и т.н. След успешно приключване на инсталацията в папка Application ще се появи друга папка с името на програмата. Влез в новата папка и завлечи иконата LimeWire в дока. Така ще направиш пряк пъп към нея. За да я стартираш цъкаш върху нея и следваш инструкциите.

Общо взето всяка друга инсталация на програми в Mac OS X не протича по-различно от тези. Важното е да гледаш вайла да завършва на .dmg (това е нещо като .exe при винбоз) и да гледаш да пище че е за Мак.
Ако имаш вьпроси пиши тук, на iChat или на мейла ми (не пращай мейли на gogo_slv@mac.com защото това е само за чат през iChat. )

Поздрави за бука. Много добър избор!

gogo_slv

Забелязах че не пишеш на бг. Сигурно незнаеш как се настроива фонетиката. Най-хубавото е че не трябва да инсталираш нищо допълнително. Отиваш на ябълката после system preferences после international, после отиваш на последния таб и слагаш човка на Bulgarian Phonetic. Ако използваш ICQ, MSN, Yahoo, GoogleTalk, AOL/AIM, Jabber или нещо такова изтегли си Adium. Най-добрата програма за чат за мак. Скайпа изтегли от тук.

XXwolf

а твоя MacBook нов ли си го купил? Ако да, с коя котка си: тигър или лео?

vaja

mnogo,mnogo blagodaria:))

Gogo

Виж тук и вземи мерки:
http://www.apple-bg.com/forums/viewforum.php?f=22
Правилата са за ВСИЧКИ.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881