Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 05:51:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 452
Total: 452

452 гости, 0 потребители

MacBookPro и левият вентилатор

Започната от Иван Ралчев, 26-10-2007, 14:06:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Иван Ралчев

Чакам го повече от месец да се успокои, но работи постоянно.
Не мога да установя причината. Температурата на процесора се върти около 32-35 градуса...
Някой друг да се е сблъсквал с това неудобство?

Машината е @ 2.2Ghz, 2 GB RAM, 120 GB HDD, Geforce GT 8600M
Once you go Mac you never go back.

Mar7in

Ами предлагам ти да го занесеш в някой оторизиран сервиз, гледал съм клипчета в You Tube, и там също се оплакват от дразнещ шум на вентилатора. Мисля, че просто има някаква не толкова качествена серия вентилатори и затова се получава така.  :? Странно защо са избрали Foxcon вентилатори, а не някоя по-добра марка.
Ако е като този http://youtube.com/watch?v=xICD4LhaW8Y шум наистина изнервя доста. :?:

Иван Ралчев

Определено не съм сред тези "шастливци". Единственото, което ме притеснява в моя случай, е постоянното му въртене и тихия шум, който издава - достатъчен, за да не го вземам с мен на лекции. ;-)

В съпорт-форума ме успокоиха, че левият винаги работел, по принцип на 1000 оборота. Но в началото моят изобщо не се въртеше, само в първите минути след пускането...
Once you go Mac you never go back.

Mar7in

http://www.conscius.de/~eidac/index.html Ето една програмка за Fan Control, нещо като Speed Fan за Windows.

Иван Ралчев

Отдавна я изпробвах :-)
Once you go Mac you never go back.

Gogo

Пробвай:

1.Нулирай PRAM (Рестарт и държиш натиснати Ctrl+Apple+P+R)
2.Провери Online за Software update.

3.Разместено е нещо вътре -> ходи овреме в някой свестен сервиз.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881