Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 00:25:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 442
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 429
Total: 429

429 гости, 0 потребители

Настройки на менюто Open With...Как?

Започната от iBobz, 21-10-2007, 18:25:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iBobz

Някой има ли идея как и дали могат да се променят списъците с програмите в контекстното меню Open With?

Питам, щото в съответното меню на графичните формати, Creative Suite е наблъскал неописуемо много тъпотии, а аз искам в този списък да ги няма тия всичките неща, а да си добавя iPhoto например, обаче без да ми е default програма за отваряне на графични формати.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

gogo_slv

Тая тема сигурно се прави за 100-тен път. Потърси някъде из форума. Сигурен съм че имаше някаква команда която обновяваше този списък.

eek

Хуу де, аз мисля, че съдържанието на open with... е различно в зависимост на какъв файл си кликнал?

Нали всяка програма казва на ОС какви файлове може да отваря и ако отвориш менюто на такъв файл, в open with ще видиш всички инсталирани програми, които могат да го отворят и тази, която го отваря по подразбиране.

Защо ти е да го пипаш тоя списък? Просто разкраваш програмата и тя повече няма да се появява там. :)

Angelo

А мен много ме дразни като ми излиза на Open With- Opera
А я нямам в Applications. И като я потърсих я намерих в   /Applications/Adobe/Bridge CS3.app/Contents/MacOS  също и в   /Applications/Adobe Device Central CS3/Device Central.app/Contents/MacOS/Required

Така че ако изтрия Opera от там ще се прецака ли нещо ?

gogo_slv

Ами и аз веднъж се изумих като видях операта в open with... защото не съм я инсталирал никога. а щом не съм я инсталирал значи някое приложение има нужда от нея и не съм я пипал ама по-запознатите ще кажат дали може да се махне от там и дали ще навреди на приложението, което я е инсталирало.

Angelo

И най гадното е че започна да ми прехваща торент файловете вместо Transmission по default стана Opera
Някой ако знае от каде да го оправя нека каже ?

iBobz

Ами аз лично нямам намерение да разкарвам Creative Suite. Идеята беше как да махна всички тези глупости (*.exe) от менюто:




и във въпросното меню да си добавя iPhoto.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

eek

Ми според мен iBobz тряа да разкараш тия .exe-та от диска си. Също можеш да кажеш какво си инсталирал, за да не си го инсталира някой друг. :)

Иначе и при мен се появява Opera след като сложа CS3, но не ми пречи особено. Явно, че cs3 ползва енджина на операта някъде. :)

Cmd+I на торент файла, и там в Open with... може да се промени програмата. :)

Angelo

Сега стана не бях видял отдоло че има   change all  :D

iBobz

Тия exe-та се появиха след като инсталирах пакета CS2 и изобщо не мога да ги открия къде са.

Така или иначе дори да ги махна, това не променя факта, че не виждам как да си добавя iPhoto във въпросното меню.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

eek

Цитат на: "iBobz"... не виждам как да си добавя iPhoto във въпросното меню.

Мисля, че не можеш, защото това меню го прави Mac OS сама, в зависимост от това коя програма какви файлове й е казала, че знае да отваря. :)

pravdo

аз моите ехе-та ги изтрих... забравих куде бяха, но ги извадих като написах името на едно във файндер-а и като видях къде са ги делнах...
бяха в едни папки на Фотошопа с темплейтс...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

pravdo

аз моите ехе-та ги изтрих... забравих къде бяха, но ги извадих като написах името на едно във файндер-а и като видях къде са ги делнах...
бяха в едни папки на Фотошопа с темплейтс...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

iBobz

И аз ги открих мойте -> делете. Освен нещо да се поровя из настройките на iPhoto или пък в Open With да му задам да е default програма за jpg примерно и после да си го сменя пак на Preview. Може би така iPhoto ще си остане в менюто Open With...
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

mr.j

ето нещо което е семпло и работи перфектно  

Идете в Home/Library/Preferences folder
немерете "com.apple.LaunchServices" и в кофата за боклук :lol: