Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 04:38:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 429
Total: 429

429 гости, 0 потребители

GSM-ите развалят Trackpad-ите

Започната от rafaelo, 17-10-2007, 18:24:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Хора днес ми се случи. Говоря си аз по телефона на хендс фрии и съм си го сложил на Макбук-а точно над харда, при което забелязвам едно зацикляне на курсора, след което той просто спря да мърда. Включих мишката и тя си работеше перфектно. Мърдам тракпад-а - нищо! Цъкам копчето на тракпада - бачка. И като се шашнах и си викам айде отиде...

Обаче реших да рестартирам и след рестарта всичко беше ок. Но още 15 минути не можах да успокоя сърцебиенето :)

Извод: Препоръчвам на хора като говорят по телефоните си да не ги слагат до тракпадовете, защото изглежда им вредят :)

daf

интересно, пробвах го на ibook и нищо не му стана :-)

XXwolf

Цитат на: "rafaelo"... и съм си го сложил на Макбук-а точно над харда...

аз го пробвах на макбук и същия телефон и нищо не стана... :roll:

iLili

А моят тракпад зацикля, когато сложа компютъра на коленете си 8O
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

rafaelo

Простете колеги, забравих да уточня. Ето къде точно трябва да стои телефона или в близост до тази точка за да се получи ефетка както и трябвя да има разговор...и в момента мишката ми е напълно полудяла. Прави много шантави неща.


XXwolf

ами при мен нищо не става - дори на ibooka и на PB-то


rafaelo

Huh??? Странно...при мен всеки път става...щом доближа телефона до тази точка курсора започва да се движи хаотично и после дори и да затворя телефона курсора докато рестартирам не спира да бяга наляво надясно. Дали може да е някакъв дефект...хм..странно. Някой друг ?

ЕДИТ:
Намерих главната точка. Докато върви разговор просто за секунда сложете телефона точно върху самия тракпад. И сега ако нищо не стане не знам :) значи имате дефектни тракпадове  хахах :)

vaskog

Приятели,
Не си правете експерименти. Преди доста години аз заради един стар телефон, поставен върху компа, си убих 486 на 133 MHz 10 дни след като процесора се беше появил на пазара.
Ще ви кажа защо на някои от вас машините се бъгват, а на други - не.
Днешните телефони са интелигентни и си измерват силата на приемания сигнал от клетката. Така, когато гато започват да предават, те знаят с каква изходна мощност да работят (ако сигналът от клетката е нисък, те пускат предавателя си на голяма мощност, защото са делеч от нея и обратно. Така пестят батерия и намаляват радиозамърсяването.)
Затова, ако машината е далеч от клетката се бъгва, а ако е близо - нищо и няма.
Не правете тези проби, може да ви се приплаче!!!
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

XXwolf

може би си прав - клетката при нас е на покрива а ние сме на 6-тия етаж

eek

Цитат на: "iLili"А моят тракпад зацикля, когато сложа компютъра на коленете си 8O

А изчервява ли се? :)

iLili

Цитат на: "eek"А изчервява ли се? :)
съвсем сериозно... наистина зацикля, колкото и смешно да звучи...
но не винаги, само когато му се прииска, носих го и във вюпойнт и се опитах да демонстрирам, но нищо не стана (не го прави пред свидетели)... примирих се и му намерих цаката, вместо да рестартирам, само тръшвам капака да заспи за две-три секунди и се оправя :)
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Gogo

Преведете на английски всичките си експерименти и ги пратете на Apple. Много ще им се зарадват :lol:  :lol:  :lol:
Пък и ще им помогнете да станат първата фирма издържала безумен тест за електромагнитна съвместимост :idea:

Хората са си написали навсякъде в бумажките на GSM-а да не го доближавате до други устройства, камо ли да се пробвате да го заврете в компютър :idea:  :roll:  :lol:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881