Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 03:45:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 579
Total: 579

579 гости, 0 потребители

Проблем с pcv файл и още нещо.

Започната от BobbyN, 09-01-2011, 00:33:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BobbyN

Здравейте,

1.вчера ми пристигна MBP, и си направих backup на Мозилата от старип ми лаптоп, но проблема е, че не мога да отворя pcv.file на Мака. Търсих из нета , но не намерих мозилабакъп за него.
2. Не знам при вас как е, но нещо мътен ми е екрана когато отварям Мозилата - не е кристално както  е на Десктопа.
3. Когато отварям каквато и да е папка от менюто , шфифта е страшно дребен и ми избоди очите, не можах да намеря как се оголемява ако въобще може.

Съжалявам ако са глупави въпросите, о не мога да намеря решение.

Благодаря предварително!
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

HQ

Адаш,с тоя голям монтор предполагам си на 1920х1200 резолюция. И аз бях в шаш като го взех моя,но веднъж щом свикнах,резплюцията си стои на макса и не съм я сменял. Ползвай няколко дена и ще видиш.
Какъв е тоя твой десктоп с кристална мозила?

BobbyN

Цитат на: HQ - 09-01-2011, 03:02:50
Какъв е тоя твой десктоп с кристална мозила?

Ем ще се свиква няма как :)
Явно не се изказах както трябва - исках да кажа, че качеството на Мозилата в сравнение с това на декстопа ми идва някво мътно (размазано). дали не липсват драйвери или нещо друго, но след 4 часа пред Мака имах страшно главоболие, което ми е малко странно тъй като пред стария лаптоп нямах проблеми.

Ей не мога и не мога да прехвърля bookmarks, пароли и т.н. от старип лаптоп към Мака (лошото е, че на някои сайтове паролата ми беше запаметена, а сега съм ги забравил) - мъка голяма.
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

dreben

Здравей,
Кое му е трудното? Нека започнем най-напред от bookmarks. Кликваш на bookmarks (От стария лаптоп)=>organise bookmarks=>от горното табче с формата на звезда избираш export HTML. Файлчето го копираш вече в Хака и по същия начин, само че този път "Import HTML", като посочиш пътя къде се намира.
За да си видиш паролите в стария лаптоп отиваш на Preferences=>Security=>Saved Passwords=>Show Passwords. Това е, дано да съм помогнал.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

ggzy

Инсталирай си Xmarks, безплатна е. Синхронизираш си букмаркса, качва ти ги на сървъра им, и от там си ги качваш на който компютър искаш. Можеш да си ги видиш и на самия сайт без да ги сваляш никъде.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

BobbyN

благодаря на всички, прехвърлих всичко без проблем  ;)
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

nuralt

Малко закъсняло но ;) Свали си бета версията на Firefox 4. Има синхронизация на почти всичко освен добавките. На тях не им измислиха цака.

gaboss

Само аз ли не разбирам, какъв е проблема да се откопира папката с настройките от стария на новия мак?
Правил съм го и от Windows машина на MAC, и от Mac на Mac и си работи, даже сe запазихa паролите, AdBlock настройките и речниците, че и хисторито.