Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 10:52:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 486
Total: 487

486 гости, 1 потребител
BuSteR

Проблем с tv tuner

Започната от konstant, 24-03-2010, 10:43:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

konstant

   Здравейте, преди няколко дена купих от Multirama tv tuner на Aver media (http://www.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=475 ),  като изрично попитах иматели устройство с което да гледам кабелна през компютъра. Продавача ми каза това е ващето устройства -специално е за МАК! Когато почнах да го инсталирам разбрах, че тунера е само за цифрова телевизия. При инсталацията си засече няколкото канала , които се пускат експериментално в София, но нищо не тръгна! Даваше , че канлите са encripted! Реших да го върна и ми казаха да гоо тезтва техниа специалист за Мак. Той потвърди, че е само за цифрова но и за нея не можел да потвърди, защото бил в затворено помещение, при положение , че в комплекта има малка антенка. Вчера си го взех и ми бе казано да се обърна кум оправителката за да ми бъдат върнати парите. Тя се отнесе изключително аругантно и го остави в сервиз за още тестове, ззащото имало други по добри техници разбирачи за Мак!
Въпроса ми е на някой работи ли му на цифрова телевизия или е само за Вуиндоус? Освен това мисля, че дори по българските закони мога да върна продукт, който не ми върщи работа и въобще не работи?

konstant

Извинявам се за правописните грешки, но човек като е нервиран и бърза е така!:)) Още не мога да осъзная, как ми се продава устройство, което не върши никаква работа!?

Wreck

Мога да ти отговоря аз, можеш сам да си отговориш ако си направиш труда и може ли да си толкова неграмотен?

not cool

Потърси в google какво пише за ефирна цифровата телевизия в БГ и помосли малко колко общо има това с windows или mac? Ще ти кажа ... няма нищо общо! Би трябвало да хващаш няколко канала които са пуснали пробно, но зависи и каква ти е антената и къде се намираш. Илъчвателите са на Витоша мисля, така че си направи сметката. Ако не е от сигнала, сигурно е software-ен проблем. Тея тв тунери са си от край време според мен все много бъгави.

Поздрави и моля те по-грамотно.

An apple a day keeps the doctor away!

konstant

Съжалявам , че съм толкова неграмотен! Wreck! Аз исках тунер за аналогова телевизия-те ми пробутаха за цифрова-която е експериментална и всяка държава пуска различен стандарт-нашия не знам какъв е! На мен не ми трябва устройство което е за няколко канала а и като отидеш да си купиш салам не може да ти пробутват шунка да речем?

fpyyh

трябва ти нещо като hybrid tuner, който става за ефирна аналогова и цифрова (европа е на един стандарт и отдавна не е в експериментална фаза). ефирната аналогова част може да се използва и за кабелна аналогова, но ефирната цифрова се различава от кабелната цифрова.

konstant

Днес ми върнаха парите и неможаха да докажат, че устройството работи като ефирен цифров тунер. Мисля че въобще не работи -така  че не си го купувайте-макар , че продължават да го продават! Въпроса ми е някой лови ли ефирна (експериментална) цифрова телевизия през МАК ?

fpyyh

да, с Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330e