Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 17:56:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 476
Total: 477

476 гости, 1 потребител
Lukcho

FTP ъплоуд и даунлоуд проблем

Започната от Jude, 14-03-2010, 18:29:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Jude

Здравейте! Отдавна следя форума и много ми е помагал :)

Имам следният проблем при ъплоуд и даунлоуд на отдалачен сървър за файлове по-големи от 1гб /а и при по-малките става така/. Свързвам се със сървъра /USA located/, започвам да ъплоудвам/даунлоудвам нормално, но към края на файла винаги се получава грешка: I/O Error или Connection Lost. Понякога, ако дам "cancel", файлът се оказва успешно прехвърлен, но това стана само 2 пъти. Най-често файлът е качен към 80% или изобщо го няма. Става дума за видео файлове. Моят интернет доставчик ми казва, че проблема не е от интернет връзката ми. Пробвам операцията под Mac OS, 10.4.11 с FileZilla, CyberDuck, ForkLift и под Windows XP с FileZilla. Връзката ми е през рутер - DLink, но при други операции - torrent download/upload с локални и международни адреси, развивам мн. добра и стабилна връзка.

Признавам си, че нищо не разбирам и не знам къде да търся проблема - в софтуера, интернет-доставчика или хостинг сървъра. Мога да копирам какво ми дава като грешка CyberDuck:

The last action could not be completed due to the following errors:

I/O Error: Upload failed


226 Transfer complete.
TYPE I
200 Type set to I.
PASV
227 Entering Passive Mode (67,216,23,131,6,111)
STOR TEST.avi
150 Opening BINARY mode data connection for Wedding_TEST.avi.
QUIT

Много ще съм благодарна за всякякви мнения и препоръки!!!!
/Дано съм постнала на правилното място/

fpyyh

а с по-малки файлове става ли? грешките не са много информативни, но имайки предвид, че си пробвала повече клиенти и операционни системи, по-скоро е проблем с приемащия сървър. пробвай с няколко по-малки файла, за да видиш дали зависи от размера или винаги "умира" накрая и потърси съдействие от получаващата страна

Jude

Мерси много за отговора!

Наистина с по-малки файлове /150MB, 370MB/ се получава. Големия /1,1GB/ се мъчи да го катери пет часа и после дава грешка.
След като изчетох логовете и на FailZilla, намерих грешките "421 Connection timed out - closing." и "Connection closed by server". Явно е от сървъра.

Мерси, отново  :)

dreben

Здравей,
Пробвай с "Transmit". Може да се окаже по удачен.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Jude

#4
Здрасти и мерси много за програмката. За съжаление и с нея не стана. И тя ми дава някакви ерори / Error -135: socket write error и т.н /  ???
Явно проблема е в сървъра, но още нямам връзка с тях /USA hosting/
Въпреки това Transmit много ми хареса и ще си я ползвам. Благодаря!


/Между другото някой  пробвал ли е Split&Concat между различни платформи? /