Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 17:00:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 469
Total: 469

469 гости, 0 потребители

Extern Hard

Започната от Wreck, 15-03-2009, 16:14:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wreck

Взех си вчера Lacie 1 TB extern hard и имам няколко въпроса. Кой Format да избера най-добре. Сега го направих NTFS като уж трябваше да мога да работя от Mac s MacFuse. Да ама нещо не става, или аз съм много глупав, за да разбера къде е проблема. Мога само да чета, което така или иначе не е проблем. Освен това като си форматирам примерно flash-a, той какъв формат е, че мас-а го чете без проблеми?
Благодаря.
An apple a day keeps the doctor away!

Mar7in

Ако не ползваш файлове по-големи от 4 гигабайта го форматирай с FAT32, така ще имаш максимална съвместимост и с Windows машини. Ако го ползваш само на Mac-а избери Mac OS Extended (Journaled).

Иван Ралчев

Flash-ката ти е FAT  ;)
Ето и едно упътване за NTFS и MacFUSE.
Once you go Mac you never go back.

Wreck

Живи и здрави. Тръгна. Маc-овският формат не ме блазни, защото искам да го пускам този hard и на PC-ta. Fat32 също, заради големината на fail-овете е shit, пък и знам че не е много сигурен този формат принципно, не че знам защо и дали :).
Сега с NTFS-а и MacFuse stana. Екстра. Благодаря ви отново за бързите отговори и помощ.
Диз Форум рулс!!! :)
An apple a day keeps the doctor away!

Wreck

Грешка. Веднъж на Vista, веднъж на Mac и пак на Vista и изчезна 1/4 от инфото в харда. Като му дам инфо ... си стои 200 ГБ пълно, ама всъщност виждам само 50 ГБ. Какво да го правя сега ... трябва пак да го форматирам, ама сигурно пак ще стане? Къде може да е проблема?
Благодаря!
An apple a day keeps the doctor away!

julss

Macfuse бъгав.Не съм го пробвал лично, но това съм чел по нета. Намери си Paragon NTFS for MacOSX. И аз имам един NTFS хард 500гб дето много го разнасям между макове и писита, никога не съм имал проблеми, освен че под бозата не мога да изтрия директория качена от мака.

Lycan


Wreck

FAT32 не ме устройва! Има толкова много ограничения. Най-малкото един филм е над 4 ГБ добро качесство. Изобщо не е подходящ формат за толкова голям диск.

Четох че ако не го eject-на може да се наебе. А аз сигурно това съм направил, защото имам навика да дърпам направо кабела.
An apple a day keeps the doctor away!

HQ

Пробвай с Paragon-a наистина!
Аз съм с него за да имам достъп до партишъна с уин 7 и се справя перфектно (за разлика от тъпата боза,за която не е направен макдрайв още).
Пробвай да оправиш пермишъните на харда,без да го форматираш (с диск ютилити май ставаше),дай му "chmod 777 * " да се вижда чете и пише всичко и виж дали ще се оправи.
По принцип мак ос-а има гаден навик да си прави траш папки във всички устройства, спотлайт таблици и други простотии,които много ме дразнят и заемат процесора като се актуализират.Вярно,полезни са но аз съм маняк и не искам нещо да става без мое разрешение  ;D

Wizi

Още един глас за Paragon NTFS!!! Работи безупречно (в интерес на истината и доста бързо при запис на данни) на всички машини, където съм го качвал!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wreck

Сложих го сега Paragon-a. По-доволен съм, като вкарам usb-то не ме пита какво да го прави ... сам си го mount-ва или там каквото го прави. Бързо качва и за сега всичко е безпроблемно. Дано с това да се реши проблема.
Благодаря.
An apple a day keeps the doctor away!