Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 15:00:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 486
Total: 487

486 гости, 1 потребител
forka2k

Не мога да си видя SD-картата след update..

Започната от Stan, 21-08-2014, 22:42:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stan

Зравейте.
Ъпдейтнах от 10.6.8 на Маверикс и като сложа партата в слота не ми излиза никъде че е в лаптопа...защо е така и къде да намеря картата  ?
Миг невнимание-цял живот умрял!

turieca


bboyg


Stan

Мерси, но и 2мата не ми помогнахте. Може ли малко по подрбно. В диск унтилити я виждам но после какво ?
Миг невнимание-цял живот умрял!

faire

Ако ти е форматирана в НТФС, трябва да си сложиш наново Tuxera NTFS или каквото там ползваш.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Stan

Пишете ми сякаш всички ползващи Мак са разбирачи на вашето ниво. Не разбирам какво ми казвате..ако има някой който може да ми обясни по-разбрано как да се спавя с проблема да помогне..
Миг невнимание-цял живот умрял!

bboyg

Ако си форматирал картата на Windows компютър е възможно да е във формат NTFS (а не в стандартния FAT, или FAT32), а Mac OS няма драйвер да го чете тоя формат. Затова или си инсталираш "Tuxera NTFS" (драйвера който липсва за Mac OS), или на някой компютър с Windows я форматираш в FAT.

NTFS / FAT / FAT32 / Apple HFS+ / ex2 / ex3 и т.н. са файлови системи използвани от различните операционни системи. Различават се основно по начина по който се записват данните върху диска, както и по това колко голям файл може да се запише наведнъж (например върху FAT32 не може да се сложи файл по-голям от около 4GB, затова Windows минаха на NTFS, където големината на файла е практически неограничена).

Нядявам се сега да е малко по-ясно.

shaman

Не инсталирай нищо излишно на компютъра си !
MacOSX по подразбиране чете NTFS /само не може да пише/

Пробвай първо да сложиш картата на друг компютър и виж дали се чете там.
Ако е от някой фотоапарат - пусни си или Image Capture или iPhoto и виж дали я има.
(забелязал съм, че някои от фотоапаратите си форматират картата така, че да не се появява на десктопа, но пък е видима от тези програми !


И последно. Отиди на Finder, Preferences и от General включи (ако са изключени):

Show these items on the desktop:
External Disks,
CD;s, DVD's and iPods

Ако картата е наред би трябвало да я виждаш на десктопа.

Stan

problem solved!
От finder-a беше.трябвало е да сложа отметки отново..за жалост не ми е запомнило настройките при промяната. мерси на последният пич ;)
Миг невнимание-цял живот умрял!

bboyg

Апък другите да го духаме нали...

Stan

 ;D не, разбира се. благодаря и на вас  ::) ::)
Миг невнимание-цял живот умрял!

faire

Значи, следващия път като пускаш тема във форум и искаш помощ, обясни малко по-подробно какъв точно ти е "проблема" и на какво ниво се намираш. Няма нужда да се правиш на ощипана мома, че сме те заляли с множество академични термини, което дори не е така. Казваш, никъде в мака не ти излиза картата. А във finder сети ли се да погледнеш? Това е общо взето първото място, където би трябвало да се сетиш да провериш. Тогава вече щеше да имаш и повече информация по проблема и по-точно казано - "не ми излиза картата/флашката на десктопа". Адмирации за шамана, който е успял да ти прочете мислите и се е досетил какво имаш предвид. А и принципно никой не е длъжен на готово да ти смели всичко, нали се сещаш? Един те съветва pram reset, друг ти говори за някакви мистични ntfs системи - ами пишеш си (даже не пишеш, а копираш) горе в полето за адреси на браузъра и даваш ентър и леко се образоваш с елементарна компютърна култура. Вече и за най-мързеливите няма оправдание за влизане в гуугъл. Съжалявам, че съм малко краен - не се впрягай!
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Stan

Пий една студена вода човече  ;D
Миг невнимание-цял живот умрял!

HQ

Работя IT и все се питам колко различен щеше да е света и колко гладен щях да съм аз ако нямаше уиндоус ... От днес нататък съм сигурен: никога няма да останем без работа и света щеше да си е същия!

Petar Jamby

Цитат на: HQ - 23-08-2014, 20:02:33
Работя IT и все се питам колко различен щеше да е света и колко гладен щях да съм аз ако нямаше уиндоус ... От днес нататък съм сигурен: никога няма да останем без работа и света щеше да си е същия!

;D

Нали!!!
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR