Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 12:04:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 480
Total: 481

480 гости, 1 потребител
BuSteR

Проблем с порта на Transmission

Започната от BobbyN, 01-04-2011, 13:36:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BobbyN

 Здравейте, днеска нещо барнах Network settings на Transmission и порта ми се затвори, а от там доста файла спряха да се сийдват.
Пробвах с Randomize, но пак ми показва, че порта е затворен.

Някакви идеи защо е така?
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

julss


BobbyN

да, но някои файлове работят а други не
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

iLili

#3
Аз като съм с рутер, защо понякога порта е отворен? От известно време, обаче си стои затворен и имам същия проблем. Пробвах всякакви варианти - смяна на порта, настройка на рутера - въвежда се порта в настройките му (Port Mapping), Firewall е отворено... но нищо не се променя. Намерих тук едни обяснения, но не разбирам добре английски.
Ще се радвам, ако някой може да помогне.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

dcc

Цитат на: BobbyN - 01-04-2011, 13:36:23
Здравейте, днеска нещо барнах Network settings на Transmission и порта ми се затвори, а от там доста файла спряха да се сийдват.
Пробвах с Randomize, но пак ми показва, че порта е затворен.

Някакви идеи защо е така?


Отиди в network  и постави отметката на "Automaticaly map port".Ако все още имаш проблеми поне пиши на кой доставчик си и полвал ли рутер
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

julss

Ако сте сигурни, че портовете през рутера са отворени и никакъв файъруол не спира връзката, обадете се на доставчика, най вероятно сте зад NAT.
При BobbyN случаят е по-различен, доколкото разбирам, затварянето на порта е в резултат на човъркане в настройките на трансмишъна. Просто влез в рутера и виж кои портове са отворени за програмата и после ги нанеси в настройките, които си омазал.

Metal

Някой файлове се сиидват защото други имат отворени портове и вашия торент клиент се връзва към тях.
от така дадения хелп от iLili  - https://trac.transmissionbt.com/wiki/PortForwardingGuide
Най простото, уверете се че UPnP е включено/чекнато във вашия рутер - трансмишана сам ще си намери вратичката ако е включена тази "опция"
ако ли не, ръчно пренасочване на порт - port forwarding - в зависимост от модела на рутера и неговия сафтуер тази настройка се намира в нещо така наименувано или Gaming нещо си:  там external и internal Port  е порта който сте си избрали от трансмишана, To IP Address или internal IP е вътрешния адрес на вашия компютър.
Въвеждате,записвате и сте готови!

iLili

Благодаря! Намерих в настройките на рутера "Enable NAT Port Mapping Protocol", чекнах го и зелената лампичка светна - Port is open!  :)
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

BobbyN

#8
Цитат на: iLili - 01-04-2011, 15:51:04
Благодаря! Намерих в настройките на рутера "Enable NAT Port Mapping Protocol", чекнах го и зелената лампичка светна - Port is open!  :)

къде намери настройките на рутера?

доставчик - UPC - Ireland
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

iLili

Цитат на: BobbyN - 01-04-2011, 16:13:56
къде намери настройките на рутера?
Не знам дали настройките на всички модели рутери са еднакви. Моят е Airport Express... Utilities ->Airport Utilities.app -> бутон manual setup -> internet -> NAT
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

BobbyN

Цитат на: iLili - 01-04-2011, 16:25:17
Цитат на: BobbyN - 01-04-2011, 16:13:56
къде намери настройките на рутера?
Не знам дали настройките на всички модели рутери са еднакви. Моят е Airport Express... Utilities ->Airport Utilities.app -> бутон manual setup -> internet -> NAT

странно, моят бутон  manual setup e неактивен  ???
MacBook Pro 13"
M1
16GB 512SSD
Mac Os 11.4

iLili

Цитат на: BobbyN - 01-04-2011, 16:40:59
странно, моят бутон  manual setup e неактивен  ???
:o наистина странно... може би преинсталиране или ъпдейт на AirPort Utility ще помогне?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

alessandros

Сега и аз проверих и моя порт на transmission e closed и съм с рутер на вивак@м, но такива настройки не откривам за да си отвори порта,
 Apple iPhone 4G 16GB 5.0 jailbroken,  Apple Magic Mouse ,
 MacBookPro 13" 2.53GHz 4GB RAM 250GB HDD ,  Apple Remote aluminum                                iPad 4