Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 12:34:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 507
Total: 507

507 гости, 0 потребители

Имам един въпрос

Започната от dj_jorjy, 31-05-2011, 10:47:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dj_jorjy

Здравейте отново на всички в този прекрасен форум  аз съм с най-новото про 13.3 и бих искал да попитам как мога да го настроя след като го затворя да не заспива и има ли въобще такава опция.

hyankov

Здравей, и аз отскоро съм тук и наистина форумът е уникален откъм членове (а и не само). Тази тема би трябвало да ти помогне:
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=447726

Сентенцията е:
sudo pmset -a lidwake 0
sudo pmset -a lidwake 1
pmset -g

Но все пак прочети и останалите мнения - ценни са. Като цяло разбирам, че не е много препоръчително MBP да работи, докато е затворен, въпреки че и аз често го ползвам именно така с външен монитор.

Успех!

ПП: Не съм тествал решението и не знам дали върши работа!

Wreck

Аз ползвах insomniax, но както е споменавано често, че не е хубаво да се държи така, така и аз е убедих, че много загрява. Особено сега през лятото, не го препоръчвам изобщо това изпълнение. Машината е сметната да се охлажда с отворен капак. Смуче въздуха през клавиатурата.

Както казах, според мен е крайно непрепоръчително.
An apple a day keeps the doctor away!

Wreck

Иначе ако искаш да се увериш сам: insomniax, google it!
An apple a day keeps the doctor away!

hyankov

Хахах, да наистина това беше първият отговор и в този thread който постнах. Просто на мен като UNIX фен варианта с конзолата ми допадна най-много  :)

Колкото до прегряването май бяха споменали по-надолу и някакви други софтуерчета, които регулират доколото може вентилаторите да компенсират лошия обмен, но нямам време да проучвам темата. Ще се радвам и други да споделят мнението си по тези въпроси. Аз лично приемам нещата по следния начин - щом Apple не са го направили, значи имат добра причина за това, преди да се поинтересувам как да го направя, по-добре да се поинтерсувам каква е тази причина :)

Поздрави!

dj_jorjy

Благодаря на всички за отговорите явно има логика да не се затваря като се замисля явно наистина няма да го затварям.

dreben

Когато си под "Lion" и си гледкаш някакъв филм към ТВ-то, можеш спокойно да си затвориш капака. Пак Apple са го измислили.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Wreck

да той лъвъ върви с по-големи вентилатори ... кое му е направено, можеш ли да обясниш ?
An apple a day keeps the doctor away!

hyankov

@Dreben, аз и на Snow Leopard ако съм вързал външен монитор спокойно го хлопвам. Май се опитва да sleep-ва, но като усети клавиатура/мишка и веднага светва, преорганизрал мониторите. Преполагам, че ако върви филмче особено пък на fullscreen изобщо няма и да се пробва да заспива. В случая наистина говорим за софтуерно ограничение (най-вероятно породено от хардуерно такова), така че е напълно възможно да са размислили за Lion ... въпреки че не ми се вижда логично.

Wreck

Направо според мен с лъвъ може и в одеало да го увиете. Да не изтива батерията, че иначе по-трудно се подува.
An apple a day keeps the doctor away!

Wizi

Поне когато ги правите "тези екстри" го обръщайте по лице за да излиза топлината по-лесно
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dreben

Само като информация
След два часа гледане на филм при затворен капак на МБП, температурата не е мръднала и един градус нагоре. Явно на Лъвъ са му сложили наистина по-големи вентилатори. Аман от професори!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

hyankov

Извинявай ако съм те обидил с нещо. Интересното в случая е има ли опция да забраниш sleep-a при затворен капак или не в Lion-a? Иначе и аз съм забелязал, че не се нагрява чак толкова, когато го използвам с външен монитор и нормална работа - virtualization/compiling/coding/browsing/music (субективно на пипане де, не съм пускал разни термометри)

Arkov

Цитат на: Wizi - 31-05-2011, 16:08:27
Поне когато ги правите "тези екстри" го обръщайте по лице за да излиза топлината по-лесно

Има логика в това което казваш, но надали някой ще си направи труда да помисли. Най-малкото всички "докинг станции", до колкото могат да се нарекат така, за макбук са вертикални. Както е и практически доказано, че със стойките за бюро които са без дъно бука не загрява толкова много, както при тези с такова.

Wreck

Цитат на: dreben - 31-05-2011, 17:29:41
Явно на Лъвъ са му сложили наистина по-големи вентилатори. Аман от професори!!!

Това сериозно ли го каза? : ) Казвам ти моят личен опит какъв е приятелю. Отгоре на това мога да мисля и да си обясня защо така се получава.

Значи имаме две различни мнения по въпроса и всеки може да прецени сам за себе си, кое му звучи по-правоподобно или сам да си прецени : )

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!