Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 11:09:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 432
Total: 434

432 гости, 2 потребители
Steve, XoXo

Парола с/у копиране на текст от PDF файл или конвертиране?

Започната от faire, 09-03-2014, 19:09:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Имам няколко pdf файла, чиито текст може да се копира. Целта ми е да ги направя така че да не може. Вариантите, които открих са два:
1) задаване на парола за копиране на текст и др.
2) конвертиране на файла в картинков пдф
Е, да обаче и двата не ме устройват, понеже изискват нова направа на PDF-а и много си увеличават размера. За пример - оригиналният файл е 14 мб. Чрез 1) става 2гб, а чрез 2) - 150мб. Ползвах опцията на preview за reduce file size и стана 12 мб, но много падна качеството, дотам че става неизползваемо.
Мислех си, че доста по-лесно ще намеря решение, но уви.
Няма ли възможност да се добави парола с/у копиране в самия файл, без да се създава наново? Не искам целия файл да има защита и като се отваря да иска парола. Само за копиране на текст...
Всякакви други предложения са добре дошли..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

Големия, (картинков) PDF, го вкарай във PhotoShop-a и там намали резолюцията му, докато получиш желаният от Теб компромис - качество (dpi) / количество (MB).

bluesky

Допълнение - отваряш PDF във PhotoShop-a чрез "най-правилното" отваряне на File при Apple, (drag-and-drop).

Когато се появи: Import PDF (вече във PhotoShop), избираш една от Options:Grop To ---> Media Box.

--------------------------------------------

Ако се затрудняваш във PhotoShop или въпреки всичко File-a Ti е много голям, конвертирай го през Adobe Illustrator.

Пиф

Това с картинковия PDF не върши много работа с новите версии на акробат и адоб рийдър, тъй като по дефолт им е включена опцията за оптическо разпознаване на текст. И ако шрифта е добре четим и разпознавем, софта лесно го обръща в текст. Вместо картинков PDF, по-добре го остави векторен, но обърни текста в линии, файла става по-малък. Но проблема с оптическото разпознаване остава.

faire

bluesky, може би трябваше да спомена, че става въпрос за книги с по няколкостотин страници, така че не ми върши работа PS.

Пиф, а да знаеш нещо за предпазването от копиране с парола? Чрез Preview я задавам, но както казах, файлът стана 2gb. Не ми е супер важно да не може да се копира, просто да затруднява - да не може някой с cmd+a => cmd+v да копира без проблеми.. И как точно става това обръщане на файла от векторен в растерен, при положение, че имам много страници и фотошоп ще ме измъчи?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Пиф

Обръщането в линии тук http://bestfontforward.wordpress.com/2010/05/12/outlining-text-in-adobe-acrobat/ е дадено стъпка по стъпка с акробат. С превю нямам идея дали може и как става. Но щом файла е толкова голям, обърнат в линии няма да е много малък. При всички случаи текстовия незащитен файл си е най-малък.
Сега разгледах опциите на акробата пак. Може и да свърши работа, но трябва малко експериментиране. Погледни маркираното поле.
http://dox.bg/files/dw?a=6d490187ec
Честно казано, не ми се е налагало досега да използвам точно такава защита, срещу копи на текста. Ще направя някои опити и ще пиша.

Пиф

а за обръщане от тестов в растерен най-добре пак с Acrobat - File / Save As Other / Image .... Така ще направи растерен файл за всяка страница. След това File / Create / Combine Files in to Single PDF ... Влачиш всичките картинки и ги сглобява в един растерен PDF. При експорта на картинките има копче за настройка на резолюции и компресия (ако си избрал JPEG).

HQ

И аз щях да кажа,че е почти безсмислено да се забранява селектването на текст при наличие на инструменти като abbyy fine reader. Освен това парола на пдф се хаква за 2 мин. Почти безсмисено е да се надяваш нещото ти да не се появи някъде в док формат веднага след издаването (зависи колко е важно). По-добре дай на друг да се притеснява за това - качи я в iBooks/google books/amazon .... или направи сайт където да се регистрират и да се "логват" с акаунт/парола в пдф-а,който да се свързва със сайта.
Варианти бол,но гаранця никаква  :)

faire

Да, това ми е ясно. Реципиента на файловете, които подготвям, няма да тръгне да се занимава да краква защити или да пуска файла през finereader. Въпросът е да не е позволено директното копи-пейст. Иначе не става въпрос за пускане в продажба онлайн. Там се ползват DRM и др. Няма непреодолима защита така или иначе..

Пиф, мерси. Ще пробвам.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

Стана работата с Acrobat Pro X. Tools-Protection-Restrict Editing. Задава се парола и след това от More Protection-Security Properties-Change Settings махнах чавките на Enable Copying of text... и Text access... и го сложих да се отваря с Акробат 6 и нагоре. OK-OK-File save as... и изходният файл остана със същата големина. След това и на Мак (preview), и на Windows (acrobat reader) не позволява cmd+c/ctrl+c. Това ми трябваше. Пиф, още веднъж ти благодаря! В скрийншота, който даде, се виждат настройките. Пробвах и растеризирането, но файлът стана 500 мб с настройки за средно качество.

За информация, премахването на защитата е повече от елементарно на Маc:
1) Open the restricted PDF in ColorSync.
2) Choose File: Print..., then PDF: Save as PDF...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

4an


lamboti

Ето това е много добро, аз сега ще опитам с него :)