Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 17:15:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 516
Total: 516

516 гости, 0 потребители

Как да включа блутуда на ПЦ-то да работи преди да зареди Мак-а? Ето как ;)

Започната от McMac, 10-01-2010, 20:49:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

prOMiNd

ти не лепиш кабела с тиксо,а увиваш самия блутут щото е гол и не е хубаво да се опира в метални части(един вид изолация, за това казах и фолио), пък двойнозалепящата лента е за антената да не шава :) - вече съм го правил на моя настолния кашон(т.е. на жена ми) и си работеше така доста време докато не продадох блутуут-а понеже жената не тачи много много OSX.
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

MagicNAS

И аз си поръчах от digital123 един брой D-Link DBT-120 дойде за 9 дена (неочаквах толкова бързо), и започнах с настройките. Под 10.6.2 64bit и 32 bit  не тръгна Bluetooth Firmware Updater 1.2 подкарах я под 10.5.2 и се ъпдейтна без проблем. Под 10.6.2 работят и мишката и клавиатурата без проблем обаче под windows 7 само мишката съответно и под chameleona също не работи клавиатурата. Windows-a вече не засича Bluetooth-а и нямам идея как да свържа клавиатурата с длинка под windows. В Device manager ми открива и мишката и клавиатурата както на скриншота на McMac. Някой има ли идея как поне да подкарам клавиатурата под chameleon и bios.

McMac

С коя клавиатура си, принципно аз не виждам д-линка под w7 изобщо даже не разпознава, че има блутуд, а и щом работи не го пипам.
Това което съм писал е за алуминиевата кл. и межик маус. Има и нещо друго като пусна компа клавира не се свързва на мига с компа при ПОСТ-а, трябва да натисна 2/3 пъти за да я събудя и тогава мога ада избирам Ф12 или от хамелеона, пробвай и ти така да натискаш до като зацепи. За пос уиндоус ми сля че бях сложил от епъл програмта за клваиатурата алумин., но межика не му работи скрола.

MagicNAS

Със старата клавиатура съм и mighty mouse и на мен не ми работи скрола под win, какво ли не пробвах и не тръгва под chameleon. Ти свърза ли клавиатурата с длинка под win преди да сложиш apple firmwarе. Имам чувсвото че трябва да се свържи един път под виндовс и ще тръгне ама няма как да я свържа. Под биоса съм разрешил usb legasi незнам защо не става?

McMac

Значи щом инсталирах ъпдейта и се опитах да пусна за първи уин7, не успях защото и на мен не ми сработи под хамелеон, после пуснах уин през хамелеон с една ЮСБ клав. като не махнах длинка и след като запали уина пробвах безжичната и проработи и от тогава на сам, работи и под хамелеона с онази особеност, че трябва да я "събудиш". Ето какво съм инсталирал на уина



Опитах се да потърся файловете при епъл, но не успях, ужасна им е търсачката.

McMac

А ето тва е за межик мауса:

http://www.redmondpie.com/apple-magic-mouse-works-on-windows-7-914013/

Има два линка за 32 и 64 бита уиндоус

До колкото си спомням тези драйвери са извадка от BootCamp-a

McMac

Но всичките тия работи не помагат межика да има скрол, гледам и по сайтовете, че май дори истинските макове нямат скрол под уин с межика.

MagicNAS

и аз съм ги инсталирал тези драйвери даже изтеглих boot camp 3 целия пакет и пак нестава не е от това, ще се поборя още малко, че вече взе да ми писва и май ще се връщам на жичните благодаря ти за помоща

MagicNAS

След два дена неуспешни опити и прочитане на всичко свързано с длинка най накрая тръгна и аз не знам как ама днес си пускам компа и тръгна  ??? Благодарности на McMac за помощта.

McMac

Браво! И при мен имаше един такъв момент на магия, незнайно как, но тръгна, със здраве. ;)

wess-music

Темата е много хубава.
За жалост при мен май няма да може да стане упражнението със "запалване" още след ръгане на копчето за пускане, бутване и т.н.
Аз съм с Едимакс блутут. От електронния магазин на айСтайл Епъл самите те ми го препоръчаха, като те предположиха, че съм с г4 защото закупих безжична клавиатура (пластмасовата) от тях.

Под Вин работи като змей - с всичко де що има бачка. Под ОС- също. Когато я сложа на Мак бука иска да се перне с нов код, но това е приемливо.

Кофтито е че не може да бутва или да избира от кой партишън да пали ОС-тъ. Аз съм с 3 диска, всеки с 3 партишъна.

Основният е на Гуид за ОС - на него работя, на втория му партишън имам мирор на първия (ресторнат от имидж), на третия е инсталната дистрибуция (за вски случай).
За да ги подкарам от Хамелеоня трябва да позлвам ПС2 клавиатура или УСБ. И се замислих да поръчвам алуминиева, защото вече не се търпи.

Това, което бе описано с ъпдейта на блутута - каза че фирмуера си е ъпдейтнат и нищо не последва.
Не знам само дали не е необходимо сметалото (Хака) да бъде вързан към нета.
Дали имате представа?

McMac

Значи за да избираш от пост-а може само с на д-линк, пишат и и е други могат но аз нямам това наблюдение. Не разбрах ти пробвал ли си д-линка или още не си го взел? Както съм писал в гайда ъпдейта на д-линка преди ползване трябва да се направи под 10.5, под 10.6 самия ъпдейт не ще да тръгне може би заради битпвете не знам.

wess-music

Цитат на: McMac - 25-02-2010, 20:25:35
Значи за да избираш от пост-а може само с на д-линк, пишат и и е други могат но аз нямам това наблюдение. Не разбрах ти пробвал ли си д-линка или още не си го взел? Както съм писал в гайда ъпдейта на д-линка преди ползване трябва да се направи под 10.5, под 10.6 самия ъпдейт не ще да тръгне може би заради битпвете не знам.

не съм пробвал на Д-линк. Аз, както споделих в началото на моя пост, съм с ЕДИМАКС.
Той върви и под ОС, и под Вин.

Просто това, което прочеох в твоето "борене" на буутването с безжичната клавиатура, много ме заинтртигува, за да опитам и аз да избирам партишъни за бутване без да полвам ПС клавиатурата.
Макар и да не съм с Д-линк, пробвах на Едимакса да инстална предложената от теб програмка, но... "таратунци". От Едимакс нямат поддръжка, такава както на Д-линка.
Поне опитах.

naso

Опитахте ли с ъпдейт 2.0.1 ? http://support.apple.com/downloads/Bluetooth_Firmware_Update_2_0_1

Ето какво пише в описанието му: It installs on all Macintosh systems with Bluetooth based on the Broadcom chipset.

А чипсета на тоя д-линк е именно броадком. Довечера ще го строша и ще пиша при успех :)

McMac

Не е Броадком, поне не моя, а ето какаъв е:

  Apple Bluetooth Software Version:   2.3.1f4
  Hardware Settings:
  Manufacturer:   Cambridge Silicon Radio