Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 00:50:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 100
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 106
Total: 106

106 гости, 0 потребители

КУТИЯ ЗА ХАРД ДИСК

Започната от niko1ai, 15-11-2011, 12:13:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

niko1ai

Взех си кутия за хард диск,но на ейпъла ми не излиза отчита че е включен но не ми излиза помислих си че иска драйвъри но го пробвах на компютъра ми той е с уиндолс и там си излиза а кутията работи с всички операционни системи.
Може ли да е проблема че има на хард диска инсталиран уиндолс

victor.dimitrov

Във какъв формат е харда ?

niko1ai

за вида на харда ли ме питаш сата е

niko1ai


t0t0

ако харда ти е форматиран като NTFS си сложи Paragon
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

niko1ai

идея си нямам какво е NTFS и Paragon  това някакъв вид ли е като сата пата и иде

niko1ai

видях че това е програма мс за отговора и се извинявам за тъпия въпрос  ;D

faire

NTFS e файлова система, която се ползва от Уин7 например.
Мак ОС ползва MacOS extended (journaled).
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

niko1ai

инсталирах парагон рестартирах лаптопа ама пак не стана  :-[ някви настройки да се правят

niko1ai

Някой ако знае как може да са направи или да има идей че вече 5 часа са мача и ша са побаркам :-X :-X :-X

dcc

Няма значение дали е ntfs,fat32 и т.н. Проблема ти е в това,че не ти достига ток от УСБто.Ако имаш на диска още 1 кабелче,включи го и него в съседно УСБ,ако нямаш търси такъв кабел или друга кутийка.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Wizi

Да, това ти е драмата. Най-вероятно Ейпъла (брей само каква модерна дума) или Епъла ти е PowerBook, iBook или друг по-стар, който принципно няма достатъчно ток да захрани външен диск.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

niko1ai

мерси за отговора макар че ироничните забелжки за правопис са груби питах за кутията не за правописа ми свикнал съм бързо да пиша на клавиатурата и са случва да  допусне грешка все пак е човешко ама айде.
Проблема е че то има 2 кабела ама на моят "ЕПЪЛ" усбитата са 2 и то единия от едната другия от другата осеен удължител за усб да взема предполагам че така трябва да стане.
Мерси пак за отговора  ;D

Wizi

Привет!

Не съм искал да бъда груб. Името на фирмата е като собствено име на човек - има един правилен начин на произношение и той не идва от правиписна грешка.

Има USB кабели, които от едната страна са двойни, тоест единият играе допълнително захранване. Точно за твоята цел!

Не споделяш с нас какъв точно е твоят Епъл?

Поздрави!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dcc

Цитат на: Wizi - 15-11-2011, 17:28:53
Има USB кабели, които от едната страна са двойни, тоест единият играе допълнително захранване. Точно за твоята цел!

Неговият кабел е същия,но проблема му е,че няма съседно УСБ(т.е. едно от едната страна,едно от другата),което ще рече,че или има ПБ или МБП преди унибодитата.В този случай единственото решение ако иска да ползва кутийката си,е да си купи хъб който е захранен от адаптер.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6