Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 23:26:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 470
Total: 470

470 гости, 0 потребители

Sharing на нета към PC

Започната от iBobz, 25-11-2007, 02:31:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iBobz

Значи нета ми влиза в iMac-a и се назначава по MAC-адрес. През iMac-a го шервам към PowerBook-a посредством FireWire. Оттам нататък нета трябва да отиде в едно ПЦ в другата стая чрез мрежов кабел. Това всичко много хубаво, обаче цялата ми борба до нищо не доведе.
Мъчих се с всякви IP-та, Gateway-и и кви ли не други глупости, но резултата е един и същ: На ПЦ-то, ХР-то казва, че мрежа има и е connected, пакети се получават, но никакви не се пращат. Интернет няма.
Ping от пц-то към PowerBook-a дава "Request Timed Oud", а от PowerBook-a към ПЦ-то дава "No Route To Host. Host Down."

Някой има ли идея как може нета да стигне до ПЦ-то?


П.П. Не ме устройват никакви варианти с купуване на нови устройства и пробиване на дупки някъде си.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

Becko

Има с мрежов рутер Linksys WRT54GL ще имаш нет на всички компютри както и безжичен за лаптопа и връзка между тях :) това са добре похарчени пари повярвай ми. Освен това ще имаш файъруол и доста други екстри.
Когато имаш повече от един компютър е задължително да имаш и рутер. Аз дори никога не бих си включил лан кабел на квартален доставчик направо в мака защото ако стане токов удар мога просто да го изхвърля после и съм си сложил уайърлес рутер само загари имака ми.

Mincho

само по МАС ли те реже доставчика? или и с TTL? ако е само по МАС адрес - вземаш си рутер, връзваш го към него, звъниш на доставчика и му казваш, че ти е изгоряла мрежовата карта и новия МАС адрес е на новата карта, да смени записа при него. да не говорим, че някои рутери могат да прехванат МАС адреса на съответното пц или мак, през който си влязъл в админ панела му и го слагат като адрес на WAN порт си...
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

iBobz

Добре де...няма ли начин да стане без рутер?

Просто ще живея на това място още един месец и няма никакъв смисъл да купувам каквито и да е устройства.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

yamahadrums

Промени МАС адреса на картата на РС-то.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

Gogo

Цитат на: "Becko"Има с мрежов рутер Linksys WRT54GL ще имаш нет на всички компютри както и безжичен за лаптопа и връзка между тях :) това са добре похарчени пари повярвай ми. Освен това ще имаш файъруол и доста други екстри.
Когато имаш повече от един компютър е задължително да имаш и рутер. Аз дори никога не бих си включил лан кабел на квартален доставчик направо в мака защото ако стане токов удар мога просто да го изхвърля после и съм си сложил уайърлес рутер само загари имака ми.

А на другото място като идеш само с един компютър ли ще си?
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

iBobz

Само с един ще съм.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

Becko

и с един компютър да си пак е ОК да си вземеш рутер пазиш си компютъра от токов удар и имаш файъруол истински ... и ифоун да си купиш пак ти трябва за да си браузваш свободно ... и като ти дойде накой на гости пак ти трябва за да го закачиш за нета или за твоя компютър ... и ако решиш съврър можеш да си сложиш или медия център да си гледаш филми на ТВто ... и незнам какво коментираме има рутери и по 60 лв. ако не ти се дават 120 лв. ... ако не ти се купува на тебе купи го за там където си сега на тях вече им трябва 100% :)

XXwolf

нямаш ли airport extreme на iMac-a? той може да ти стане безжичен рутер, но трябва да имаш wireless възмойности на PB и PC-то.

Друг вариянт е да си добавиш един ethernet port чрез USB на iMac-a и с switch да си рутваш връзката. Аз мога да ти услужа с ethernet port-a за един месец, но ще трябва да си купиш switch-a...  

Най-добре ще е да си вземеш рутер все пак, защото ти предпазва копма от гръмотевици и токови удари - имам личен опит и то с iMac :(

XXwolf

можеш да си вземеш ползван apple airport extreme base station за $25-35 :!:

gaboss

Я напиши какви са IP-тата на PC_то и на Маковете
Файлове обменяш ли м/у РС и МАС-а? Т.е само интернет ли няма или изобщо никаква мрежа?
Кабела прав или кръстосан ти  е?

iBobz

Еми ще го мисля как ще стане. Просто в момента съм затънал до гуша в разходи и затова не ми се дават пари за рутер - мислех си че може да стане и без него.

IP-тата ги въртях и суках по всички възможни начини.
Пуснах пинг и от мака към пц-то и от пц-то към мака и връзка няма.
Кабела не е кроснат, но порта на мака е интелигентен и би трябвало това да не е проблем.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

Becko

сложи си кроснат кабел най-малкото нагласи там ИПтата да има пинг и после го шерни, нямам идея как да стане ако имаш това и файъруайър линк също и искаш всички да имат нет ...