Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 00:24:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 361
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 366
Total: 366

366 гости, 0 потребители

WineBottler - Софтуер за пускане на Windows приложения под MAC

Започната от godo, 24-05-2010, 21:31:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

godo

Здравейте,

Днес си свалих новата версия на счетоводната програма, която беше основния фактор да имам windows партишън на MAC-а. И видях, че препоръчват използването на Wine. Софтуер, с който можеш да използваш програмата им на повечето операционни системи (включително MAC). И докато се провалих в опита ми да го инсталирам, защото е необходим Xcode. Случайно открих следното приложение: WineBottler и всичко тръгна:). Така спокойно мога да затрия Windows-а.

Приложението създава .app файл от .exe-то, който се пуска паралелно с Xcode, който е интегриран. Поне това успях да разбера.

Иконката в дока на програмата е размазана, но е бял кахър:).

Още е бета, но работи прилично. Има предефенирани инсталации на доста приложения.


Порових форума и не открих тема по въпроса за това и го пускам.
Ако случайно някой го е публикувал можете да я затриете.

Mac only

iNtaCt

Отдавна ползвам тези Darwin Tools. С Wine Bottler си интегрирам субтитри за ps3-ката.

rafaelo

Винаги съм ползвал CrossOver за подобни начинания, и НИКОГА не ми е вършила
добра работа. Сега ще видим тази Винена Бутилка какво ще направи.

(Off: Винаги съм се чудил от къде им щукват толкова странни имена за програми при Apple)

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Морт

Няма начин. Всичкият Windows код е х86. Преди време имаше Darwine (Darwin + Wine :P), който беше за РРС и имаше вграден х86 емулатор, но performance-ът... ::)

А проектът е с отворен код и няма нищо общо с Епъл. По принцип първоначално е за линукс.

Много неща работят под Wine, кое, с коя версия и как - http://appdb.winehq.org/
.fr

lovemygf

Много е смотана тая бутилка........
същата мизеря каро кросс оувър......
никоя от програмите не ми работи като хората
по добре от реален/ и виртуален уиндоулс няма!
Sony nex 5+64gb kingston sdxc class 10!,iPad 3g 64gb ios 4.2.1,mac book pro 15" late 2009 intel core 2 duo 3.06ghz,nvidia 9400+9600gt,SSD INTEL GENERATION 2 160GB 250MB/S READ , 100MB/S WRITE SPEED,,4gb ddr 3. 7 hours battery life ,Iphone 4  32gb  fu 4.1,magic mouse,ibm t61....ipad 2 soon :)