Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 07:29:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 488
Total: 488

488 гости, 0 потребители

Здравейте...Имам проблем с дрима, и стримм на телевизионни програми...

Започната от Bobby_Droby, 02-05-2009, 20:48:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bobby_Droby

Дрим бокс HD800 -с хай дифинишън съпорт...релно дрима ми се пада във втора хоум мрежа през друг рутер. Имам директна опитка като нетуърк мрежа която от медиен конвертор директно в ерпорта, и айМака директно на гигабитен пак в ерпорта, а самия ер порт съм настройл н а5гигахерца безжична мрежа -защото имам и ноутбук и кат се налага да имам бърза връзка с аймака.
Така с втори безжичен рутер Нетгиар Н-стандарт съм пуснал за айфона, лаптопите на децата и дриима, за това с нетуърк адаптера на мака съм се вързал и към втората мрежа, но там имам само мрежа на мака, не съм дигнъл гейт за да няма нет и по нея. Та от тази мрежа отварям уеба на Дриима, имам достъп до всякъде и като се опитам да глекам някой канал, на айМака - проблема е налицве..Кво ли неправих кво ли не четох ...ма до никъде не стигнах, сигурен съм че някой ще ми помогне ....Самия VLC  не реагира, даже свалях и по стара мрежа..незнам кво пропускам..
Боби


Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

dreben

Доста объркано ми се вижда написаното от теб, но едно не можах да разбера, а именно - да гледкаш от Дрийма на Мак-а, или да гледкаш от Мак-а на Дрийма? Ако са в една мрежа, не би трябвало да имаш проблем и в двата случая. Естествено трябва да си инсталираш плъгина на VLCF в Дрийма за да станат нещата. Успех!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Bobby_Droby

Не мога да гледам на мака, разбрах че много гадно обясних ма кво да с прави
е са ще пробвам да кача този плъгин...а мака има две мрежи, едната е нет, а другата за да мога да аксесвам устройствата  който не бачкат на 5 гигахерца безжична мрежа...
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

Bobby_Droby

...няма плугин VLCF нито в:
systemplugins
extensions
skin
demopugins
camd

и трябва да го сваля са ще го търся през адонс ли беше....
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

dreben

Желателно е да канфигурираш Дрийма да не получава IP address-a чрез DHCP. Влез с браузера в интерфеса на Дрийма, избери си канал и кликни на VLC. По дефаулт ще ти се отвори Айтюна и нищо няма да стане, затова го затвори и отиди там където си конфигурирал браузера да сваля от мрежата - дефаулт - Downloads и ще видиш едно файлче с разширение "m3u". С дясна мишка посочи да се отвори с VLC. Това е!!! Ако нещо не става обади се Скайпа- Dreben.bg. Така и не разбрах с какъв имидж си, Енигма 2 или нещо друго? Този форум определено не е за твоя проблем, но мисля че мога да ти помогна.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Bobby_Droby

...в адон, джемини сървар има само 11 нови плугина и нито дин не е този vLCF....iи незнам дали това е за да гледам на Мака
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

Bobby_Droby

Дримбокса се оказа по упорит и от мен и не пуска стрим и тва си е...
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

dreben

Пробвай го под Уиндоус и ако работи, сам се сещаш....
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

MagicNAS

Влез в web интерфейса на дриима сваляш файл video.m3u и го отваряш с vlc ако не стане отвори файла с textedit и копирай съдаржанието, от vlc file/open network пействаш и трябва да тръгне поне при мен на дриим 500 работи.

Bobby_Droby

не стана, друг дримм в друг квартал по мрежата си бачка, смеихме и рутера, сега преиснсталирам и имижда, на нюенигма...пък да видим кво ще стане, само се страхувам за уйрлеза там дали ще работи...
-свалих версията на VLC
-порта на дрима от 80 на 8080
това са последните ходове не става и не става...
сега е последна надежада фактори дифулт и да се надявам с новия имидж да се оправят нещата, после ще се наложи да пресканирам, канали и програми на ново, не ми се мисли....до скоро
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

Bobby_Droby

няма проблем с мака, това е най важното защото всички големи разбирачи веднага обвиниха макинтоша. Не е толкоз важно но успях да се справя смених имиджа с нюенигма и нещата веднага си дойдоха на мястото.Всичко бачка повеч от задоволително. Интересно обаче ми стана как до всеки до който се допитвах беше еее понеже си с мак.. :P
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

dreben

Аз не се слагам в графата разбирачи, но не мога да отрека, че повечето софтуеърни програми са написани за Уиндоус. Това не означава, че нещата не вървят под Мак, дори конфигурирането е по нагледно. Предполагам, следващият ти въпрос ще бъде, как да гледаш на Дрийма филми от Мак-а. Не те знам на какво ниво си, затова пиша много опростено, което би подразнило някой, който е на ти с материята. Да не забравяме и че има форумци, които също биха проявили интерес към цифровата телевизия. Със здраве. 
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Bobby_Droby

Занимавам се смрежи, и то на досто професионнално ниво, но определено беше голям проблем пускането на тиви нот дрима на мака, обрадния филм съм гу подредил вече с вълшебното тулче наречено VLC player...,самия апликеишеън као плеър е униклен, но в последно време почнаха малко да го манипулират авторите...но за сега си остава най доброто решение.
По въпроса за операционна система и разработчици, не мога да кажа че съм про вобласт макинтош, но за сег аняма нешо оето да ми липсва за около шест месеца нямам и грам нужда от уйндоус, където човек може да опропасти целия си живот в полза на компа, и ако се замисля самата операционна побе на този етап уйндоус е една постояно нагаждаща се система поне горе долу да се спрая снещата и всеки юзер на нея губи часове или дни за да си конфигурира само най важното и после се започва една постоянна потдръжка, когато такъв потребител мине на мак стой пред компа след време разбира се и се чуди кво ли е правил преди това и е губил толкоз много време, и релано се е занимавал с кви ли не тъпотии..... >:(
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6