Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 21:50:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 692
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 683
Total: 684

683 гости, 1 потребител
foolish

WWDC - 10-14 юни

Започната от RADIANT, 24-04-2013, 16:24:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

thebrainless

Съжалявам, но не издържам и откраднах картинките от един пост на колега във фейсбук ;D




Stay hungry. Stay foolish.

bluesky

Цитат:
"...про-то е перфектно, от днес спирам закуските на детето..
Колко ли време ще им трябва на асус да изкарат една центрофуга?..."

Коментар: Действително е много ефектно... Сигурно са фиксирали доста патенти в него с цел защита. Преследване обаче сигурно ще има - Далечният Изток готви вече "самураите".

Концепсуално е като бледо продължение на Mac Qube, поне що се касае за "продължение на концепцията на основните Солиди" - Куб, Цилиндър... (полу-Кълбо вече имаше).
От инженерна гледна точка звучи ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЛОГИЧНО! Браво, APPLE!

HQ

@blowsky
Да не се обидиш,ама не обърнах специално внимание на твоите предсказания ... пък и винаги съм гледал какво е вътре преди това отвън за компютрите!
Така е то - компютъра е усилвател на интелекта - едни стават по-умни,други по-тъпи с тях,защото работят в двете посоки ...
Специално за новия мак ос надминаха очакванията ми, малко оптимизация в дълбочина е винаги от полза,не само нови 3-rd party apps които рядко да се ползват.

faire

Aз се надявах да представят новата версия на Aperture, но уви.. Може би на есен с пускането на Мак Про.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

@HQ
Така е - "подмятанията",  ;D, помежду Ни - са единственно и само  ;D да става по-интересно във Форума... ;D

А иначе, ако сериозно, в изчислителната техника, (компютри), съм от 1977 - 1978-ма... и то като инженер по АСУ (автоматизирани системи за управление) - така че, донякъде Сме и колеги...

Години наред като студент (паралелно на следването) съм разработвал микро-компютри, (hardware & software), на техническите катедри в университета, който тогава завърших.

Дизайнер станах значително по-късно.

С един системен програмист, мой приятел, още навремето спорихме, (когато компютрите изглеждаха точно като кутии и само като кутии буквално).
Още тогава му твърдях, че ще дойде ден, и компютърът ще бъде "принуден", ще бъде "заставен да бъде" КОМПЮТЪР интегрално и логически.

Т.е. форма и съдържание ще са в ИНТЕГРАЛНА, НЕРАЗДЕЛИМА връзка. Това бе все пак РЕВОЛЮЦИОННО виждане за времето си тук, на Изток, (на Запад също не го съзнаваха, в интерес на истината).

Но не се и "давах" - по-късно, в един даващ надежди Институт, (в София, разработващ компютърни продукти от висок клас), буквално денонощно преследвах Директора по Научните Въпроси с Моите "крейзи" Идеи.

Той, бедният, тотално убеден от Мен в Концепцията Ми, "капитулира" и официално започнах да придвижвам Темата да се основе, в рамките на Института една екпериментална "Дизайн Лаборатория", (под Мое "ръководство"), която да планира и Формата на Продуктите Ни още на стадии "Предварителна разработка".

Паралелно бях написал подобно и подробно Емоционално-Техническо Писмо до тогавашния Президент на БАН с подобни Идеи и Визии.
Спекулативно обаче му го предадох изключително "правилно" - (Негов личен приятел, Български професор и баща на едно Мое бившо гадже) му го предаде лично на закуска с условие да го прочете веднага.

То също има успех - той пък вече Ме бе планирал, (на базата на Моите "переспективни ползи за България") при бъдещ Негов контингент щял да ме "изпрати (1-ви в списъка) на специализация в Щатите - направление Дизайн".

От всичко това сигурно щеше да "ИЗЛЕЗЕ ГОЛЯМ ФУРОР И БЪДЕЩ УСПЕХ за родната Електроника и Дизайн", но соц-реала точно тогава реши да си "посипе главата с пепел" и да фалира.

Малко преди това Аз напуснах Страната и трябваше да търся нови пътища за Моите Дизайн Dreams.

Сега с удовлетворение виждам Идеите Ми претворени в концепцията на Apple.

Това не ни пречи да си пийнем някой ден в ИМЕТО НА ПРОГРЕСА, науката, техниката, дизайна и жените !  ;D ;D ;D

Web_Devil

Другари и другарки, това не е раздел Общи Приказки. Моля, концентрирайте се по темата... ;)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

konstant

На мен новото Про ми прилича ато концепция на Р2- Д2 от Междузвездни Войни, без колелата долу.

bluesky


k0k0

#53
Цитат на: faire - 11-06-2013, 16:41:45
Коко, много неподготвено се изказа. Ако допреди 2 и повече години, това щеше да е така, сега изобщо не е.. Сегашното поколение HD4000 се справя много добре, а новата генерация Хасуел ще е още по-добра..

Хасуел е направен да харчи по-малко батерия. Не казвам, че е невъзможно да се ползва за други неща, но няма да е пълноценно изживяването. (Crysis 3, Metro: Last Light, Battlefield 3,4 и т.н.)

За игри, видео обработка и 3д си има десктопи.

П.П. Единственото, което не ме радва на новият Mac Pro е, че прилича на кошче за боклук. Старият дизайн е по-готин и функционален (позволява да се бърника вътре).
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

bluesky

"...(позволява да се бърника вътре)..."
.........................................................................
Действително интеграцията, която в последните години върви с темпове на екпотенциална функция, че и по-бързо, не оставя големи възможности за "лично" творчество. Това  се наблюдава във всички сфери - както на компютърната техника, така и в други браншове.

Почти като в Живата и "Нежива" Природа - най-интегрираната Материя е най-малко по обем в Юниверса, (поне според Хората).

k0k0

И вместо да имаш една кутия имаш 10. Нали това заема по-малко място... мдааааа, ама не и на практика.
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

k0k0

Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

vla

Някои от новите лаптопи MacBook Air имат WiFi проблеми



Изглежда, че последните модели MacBook Air имат проблем с WiFi връзката, който е достатъчно сериозен, че Apple да му обърне внимание и да започне да събира проблемните устройства, за да разбере каква е причината за него. Според информация на сайта 9to5Mac недостатъкът не се среща толкова често, а от компанията проучват казуса. Новото поколение на лаптопите залага на процесори Intel Haswell и е първото за американската компания, което има 802.11ac безжични възможности.
MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 