Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 12:34:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 507
Total: 507

507 гости, 0 потребители

Finder - View options

Започната от Пиф, 25-03-2014, 12:53:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте.

Имам едно леко проблемче, на което е силно възможно решението да е пред очите ми, но да не го виждам или пък да не знам че е там.

Та, ситуацията е следната:
Работим няколко човека, използвайки общ файлов сървър. Сървърът е с Mac OSX 10.9.1 и OSX server 3.01. По време на работа всеки използва файндър, като си конфигурира опциите за изглед, подреждане и сортиране на файлове и папки както му е удобно. Проблемът е, че когато друг отвори папка от сървъра, на която някой е настройвал опциите за изглед и т.н., тя се отваря с вече направените настройки. Примерно, един от потребителите използва файндъра с подреждане на файловете в колони, без показване на детайли (in columns), аз ползвам 1 колона с детайли (in list). Един си разширява прозореца на цял екран, аз искам да е 1/3 от ширината на екрана. Един си подрежда файловете по азбучен ред, аз по приложение. И така постоянно ръчкаме промяна в изглед, подреждане и т.н. защото всеки е свикнал по различен начин, а и често работим по един и същ проект, т.е. всички ровим в една папка. Не е чак такава болка за умиране, но е дразнещо.
Има ли начин това да се избегне и да се запазват настройките само за конкретния потребител, а не за всички?

Пиф

Цитат на: Пиф - 25-03-2014, 12:53:17
Един си разширява прозореца на цял екран, аз искам да е 1/3 от ширината на екрана. ...
Тук се получи лека неточност при описанието на проблема. Не че се запазва ширината на прозореца, а се запазва ширината на лентите, в които пише Name / Date / Size ...  . И при положение, че на едно място е бил отварян на широк прозорец, съответно и лентите са широки съобразно прозореца. При последващо отваряне в тесен прозорец, повечето от въпросните ленти излизат извън видимото поле.

dreben

Отвори линка и си реши проблема: http://www.chrisnovoa.com/os-x-lion-ds_store-disabling/
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Пиф

Ах, от тези малки гадни файлчета ли било.
Така и предполагах, че е нещо дето ми боде очите (скрито), а аз не го виждам.
Благодаря ти много @dreben!!!
Ще пробвам

stoplay

Цитат на: dreben - 25-03-2014, 23:37:53
Отвори линка и си реши проблема: http://www.chrisnovoa.com/os-x-lion-ds_store-disabling/


Браво, щях аз да кажа на момчето как да се оправи, но виждам че вече си изпреварил... още въднъж браво за конкретният отговор !
Професия: Logotype & Typography

Интереси: Unix, BSD, Solaris(SunOS), Minix, Linux, OS X, iOS, Android



Пиф

@dreben, Благодаря ти още веднъж!!!
На линка ти има няколко решения. Опитах първо с изтриване на всички създадени досега .DS_Store файлове и после 3-тото решение от линка (забрана за създаване на въпросните файлове върху мрежови у-ва). Всичко заспа.
8)

dreben

Нали затова е форума, да се използваме! :D
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017