Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 23:04:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 370
Total: 371

370 гости, 1 потребител
madmax

UPS ARTronic

Започната от Пиф, 03-01-2014, 14:03:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте!
Някой да се е сблъсквал с такова чудо? Имам модела ARTronic Titanium Plus 2KVA. Имам го отпреди 2 години, тогава все още бях от тъмната страна :). Откато обаче ме осветли ябълката, все се боря с тази машинка ....   Самото захранване си работи добре, акумулаторите държат, но не мога да се справя със софта за контрол и управление - Winpower. Въпреки името, има версия за MAC, която всъщност е проблема. Докато бях с планинския лъв ту се виждаше UPS-а, ту не. При ъпдейта към 10.9 не се вижда въобще. Слагах, трих, ръчках - без никакъв успех. Подръжката на въпросния UPS е меко казано ужасна, но имам го така или инъче, опитвам се да го сборя. Ако някой се е борил с него и е победил, моля да сподели опита си.

Пиф

#1
лошо, никой не помага  :)
Сложих една виртуална машина с ХР, работи пущината (т.е. Winpower-а) .... Лошото е, че за да управлявам други компютри, трябва да е инсталиран на тях работещ агент на програмата, но точно това не успявам да направя. Софта има възможност освен гасене, хибернация и т.н. да изпълнява файлове в момента на отпадане на напрежението. Това е вариант на решение - да изпълнява файл, който да гаси маковете, всъщност не ми трябва гасене, а хибернация. Рових из нета, намерих команди при включен Remote Login на машините и през SSH тунел да се гасят въпросните макове. Но не знам как да ги тикна тия команди в един файл, който Winpower-а да изпълни от виртуалната машина.  :(