Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 08:36:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 477
Total: 478

477 гости, 1 потребител
BuSteR

Problem s PIONEER DVD-RW DVR-K06

Започната от RELAXMASH, 23-02-2009, 22:17:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

RELAXMASH

zdraveyte !Iskam malko pomo6t i da popitam,za6to kato slosha DVD+R Double Layer i pusna da zapisvam s roxio toast 9 zapisva diska do 5% i mi izliza greshka (The drive reported an error : Sense Key=MEDIUM ERROR : Sense Code=0x73,0x03)



Imac G5-PowerPC G5

traian_james

Като за начало пиши на кирилица!
Пробвай с друга марка диск. Прегледай тази тема http://hackintosh.me/forum/viewtopic.php?f=5&t=1443 , видях, че е същата грешка.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

t0t0

прегледах една друга тема пишеше няколко неща:
1. Чекнат Buffer Underrun Prevention
2. Пробвай на по-ниска скорост като я зададеш ръчно, а не Best
3. Някой писаха, че е от оптиката на писачката
а това тук също е подобно, но от сайта на Roxio
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

RELAXMASH

скоростта си беше 2.4x ,колкото трябва за запис на dvd double layer.За първи път записвам dvd и изобщо незнам какво става с този Sense Key.2 двдта се записаха ве4е до 5%,неискам да става пове4е това.Както казва един от форума проблема да не е в roxio?

fpyyh

аз съм с нов макбуук и също не мога да записвам двуслойни дискове, а пробвах с няколко вербатим-а (по 6лв бройката  :-[) четох, че били много, много капризни записвачките към дисковете, но така и не разбрах какви дискове ще работят.

RELAXMASH

моята е капризна към вси4ки двд'та,отхварля ми празните дискове не ги приема,незнам какъв е проблема,мисля 4е писа4ката e епалска и си иска оригиналната версия на roxio.Да добавя 4е ако пробвам 10 пъти двд диска на 9 ще го приеме.Ако някои може да помогне с подходящ софтуеар

Благодаря!

XXwolf

аз записвам без проблем с вътрешна DVR-9 и външна (USB) toshiba-samsung. и двете ползвам с toast 7 :o под Х.4. записвал съм verbatim, sony, HP, imation и др.

Pitar

И аз имам лоши спомени от Matshita, но може би най-вероятната причина е в системата. Бих бутнал в Safe mode-New user и оттам с нов Toast без никакви бекграунд процеси поне да се изолират юзърски проблеми, ако има такива. Не знам какво правят по-новите версии, но си карам с Toast 6-ца и досега съм имал проблеми само веднъж, когато бях наблъскал АРЕ... и други измишльотини. Не може диск verbatim да дава фира и то няколко, аз ползвам само hp rw 5,9 никакви проблеми. Ако има свободен партитишън инсталирай нова система и пробвай оттам.

XXwolf

Цитат на: Pitar - 24-02-2009, 19:56:44
... Не знам какво правят по-новите версии, но си карам с Toast 6-ца и досега съм имал проблеми само веднъж, когато бях наблъскал АРЕ... и други измишльотини...
и аз ползвам toast 6 на G3 с пантера, но доколкото знам тази версия не поддържа DL, нали?

Pitar

#9


XXwolf

Цитат на: Pitar - 24-02-2009, 20:26:25
Имам 30 броя DL с 6-ца.
никога не съм пробвал. сега ще видим pismo-то какво можело още да прави ;)

RELAXMASH

 ;D аз освен ХП дабъл лаър други незнам да има,но няма зна4ение.Проблема стана с Toast 9 na 10.5.6,но само с двд'тата с цд'та нямам проблем.Възможно ли е да ми липсват някои от драйверите или трябва да си из4истя писа4ката? Скоро си сложих 10.5 на Имака и мисля 4е оттам идва вси4ко.Кажете поне с кои софтуер няма да имам проблем?

XXwolf

Цитат на: Pitar - 24-02-2009, 20:26:25



сигурен ли си че това е 6? при мен 6 показва само cd и dvd, а 7 точно това на снимката

Pitar


RELAXMASH

такъв ми беше първия опит,но отново ми отхвърля диска,явно няма да мога да записвам двд'та.Благодаря все пак