Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 09:25:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 504
Total: 506

504 гости, 2 потребители
XoXo, atanas_mil4ev

10.5.5 Update - Много Проблеми

Започната от rafaelo, 03-10-2008, 21:32:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Syjalqwam che ne e na kirilica no pisha ot iphonea si zashtoto tozi 10.5.5 update mi skapa napylno sistemata i sega dori windows ne  moga da zaredq. Obshto wzeto sled update i restart mi naprawi problema s nqkakyw frameworks file, deto spirafindera ot startirane, ok towa go oprawih. Pri next restart w momenta sym w edin bezkraen loop w koito ekrana e sin tochno predi login prozoreca i dolu se wyrti wrytkata uj che zarejda neshto ama taka soi weche 30 mins. Wyrti se, izchezwa, a tamyn da zahape da trygne i pak zapochwa da misli. I taka d kraq na sweta.... Toq updat mi otwori powewlche poblemi ot wseki edin drug mak koito sym imal do sega... Probwah safemod, probwah repair... Syshtiq shit... Nqkakwi idei? Google samo se oplakwa ot syshtiq problem ama  ne dawa reshenie.

rafaelo

Малко ъпдейт. Успях да подкарам бозата и от нея да видя Мак дяла. Мога да влизам в него и да правя промени ако се наложи. Странното е че явно много малко хора го имат този проблем, и не разбирам защо точно аз трябваше да го отнеса. Ъпдейтнах си по нормалната процедура... всичко си беше ок поправих пермишъните преди това и т.н. написах си домашното, измих си зъбите... и го отнесох якото.

Някой да има идеи поне да пробваме нещо...

Между другото установих че не мога да бута от СД. Демек ако искам да преинсталирам не знам как ще стане. Вкарвам диска, пуска компа чувам звън натискам С обаче не зарежда... ами сега ?

ggzy

С бутването мисля, че едно Live CD с линукс ще ти реши проблема и ще можеш да форматираш през него, за да преинсталираш.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

rafaelo

posledni nowini:

Uspqh da boot-na ot edin wynshen hard na koito bqh slojil leopard. Sega go mychq s repair i t.n no chestno kazano ne mi se formatira. Koi li obicha da g prawi... Mashinata ne e formatirana ot poweche ot godina i polowina i bachkashe perfektno...

Kalto i da e.... Shte widim kakwo shte kaje stariq disk utility.

fpyyh

бекъп и рестор през time machine или през disk utility? ако са се скапали партишъ ните или инсталация на външен, migration assistant, инсталация на вътрешния и пак. като гледам ще ти отиде уикенда

rafaelo

ufff ujas ujas, ne weekenda ami nedelqta che sega sjte pytuwam ama mi otwa denq kato znam che na makcheto mu ima neshto. S tozi backup i restore kakwo gubq obshto wzeto? Nqkakwi nastroik? Moga li ga do naprawq taka kakt mi e kspana mashinata? Shte mi zamine li bozata che i na neq imam mnogo neshta... Lele lele...
Kakwo me chaka :(

fpyyh

backup и restore на disk utility могат да направят точен имидж на съдържанието на дяловете, правил съм го с маковските си дялове, за да променям размери преди леопард и възстановява всичко, 1:1, стига да има мястото, за уиндоус не знам. migration assistant се справя даже прекалено добре, аз бях омазал разни системни настройки и бях слагал openfire съвър, който не знаех как да махна и той оцеля няколко миграции. ако не пипаш оригиналния си диск, а само клонираш/мигрираш на външен, ще получиш сигурност за сметка на доста загубено време

rafaelo

posleden wypros: ako sega wyrhu moqta instalaciq zapochna da instaliram leopard 10.5.0 kakwo shte stane? Shte se zatrie li wsichko?

avioli

Няма да успееш да инсталираш леопард върху вече инсталиран такъв. Инсталацията ще ти каже че това нещо е инсталирано и ще иска да го ъпдейтва най-много, което ще рече че нищо няма да направи. За да тръгне инсталацията, ще трябва да избереш свободен дял, друг хард или да изтриеш текущия.

И аз си прецаках леото, но си го рековърнах от един бекъп. Даже първо направих пресен бекъп на текущо инсталираното, но скапано лео, в един dmg файл с disk utility, за всеки случай, и после затрих всичко. Инсталирах на чисто и пробвах с migration assistant, което ми копира от dmg файла 1 час, но се справи отлично. После забелязах, че не абсолютно всичко е ок, и предпочетох да се върна на по-стар бекъп от скапания и така...

Бекъп ако имаш според мен е най-разумната идея, а колкото до уин-а, направи му един имидж за всеки случай и тогава предприемай реинстал.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Becko

какъв ти е компютъра ? лаптоп ли е това ?

Закачи го за друг мак в таргет моуд и си направи имидж на целия диск ... после си направи чиста инсталация, сложи всички ъпдейти наслагай си софтуера и накрая маунтни тоя имидж който имаш и си извади от него всичко дето ти трябва ... първо си запази даните, които ти трябват и тогава си прави експерименти с инсталации щото една грешка и отиваш на кино.

Ако буутнеш от инсталационното дискче на мака можеш също да си направиш имиджа но ще ти трябва външен диск на който да го запишеш. Пусни му и диск ютилитито да го поправи ако има нещо.

Друго нещо което можеш да направиш е да сложиш ъпдейта отново отгоре като се логнеш в сингъл юзър моуд ... ако нещо се е прецакало при самото ъпдейтване ще се оправи.

Angelo

Първо пробвай това , аз така си оправих моя 10.5.5.

Цитат на: "Becko"Друго нещо което можеш да направиш е да сложиш ъпдейта отново отгоре като се логнеш в сингъл юзър моуд ... ако нещо се е прецакало при самото ъпдейтване ще се оправи.

Другото е ако успееш да стартираш от инсталационния диск, направи архив и инстал като дадеш опцията да ти запази цялата стара система в отделна папка,и след това си вземи от там каквото ти трябва .

Успех.

rafaelo

Благодаря на всички за ценните съвети. Нямам втори мак следователно бекъпа мога да го направя единствено на външен хард.

Идеята с преинсталация на ъпдейта ми хареса през сингъл юзър моуд. Само не знам как става. Знам как се влиза в този моуд обаче какви са командите за стартиране на инсталацията?

Файла който се сваля сега 601 мб дмг.

rafaelo

Уфф голям тормоз с този singe user mode. Намерих командата с която да стартирам инсталацията но така и не мога да маунтна ъпдейта който е в дмг формат. Ако беше чисто pkg нямаше да има проблем ама не !!! Трябва да намеря pkg файл за ъпдейта вместо дмг. Някой може ли да качи файла някъде. Иначе командата за инсталирането е:

installer -verbose -target / -pkg /*.pkg

rafaelo

И отново последни новини:

Снощи след няколко часа здрав бой намерих една програма TransMac която успя да ми ектрактне пкг файла от дмг-то. Готовото пкг го сложих през Уинбоз в харда на мак-а и стартирах Single User Mode. Най-после успях да стигна до където трябва. Само дето след като стртирах инсталацията екрана остана празен и нищо... Започвам да се съмнявам че каквото и да е може да се инсталира през този режим. Оставих го цяла вечер... нищо. Пак съм на нулата...

Becko

/Library/Receipts/boms/com.apple.pkg.update.os.10.5.5.bom

не съм го пробвал, но ако го махнеш това /или някой друг файл/ ОСа трябва да помисли че 10.5.5 не е слаган изобщо. Ако успееш да го убедиш в това ползвай
в сингъл юзър моуд

sudo softwareupdate -i -a

това ще инсталира всички ъпдейти които има на сайта на епъл на машината и ще пусне оптимизации и каквото трябва ... дано го спасиш