Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 11:25:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 490
Total: 490

490 гости, 0 потребители

Apple Tv - има ли смисъл в бг

Започната от gadenku4isin, 14-12-2011, 14:45:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gadenku4isin

Въпросът ми е мисля да си взема устройството заради това че ще мога да си пускам ипадда на телевизора.И евентуално да си гледам youtube.Мислите ли че ще мога да гледам всичко от youtube.и има ли смисъл от това което ще правя
туко що развел се с PC и сключил изгоден брак IMAC 27' inch quad-corei5

arnold

Всичко, що е Епъл има смисъл момче!
Важното е телевизора ти да има нужните интерфейси:)
Real Mac mini

faire

Tова е може би най-заслужаващото парите си устройство на Епъл. Не само ще гледаш ютюб. airplay е голяма работа. А и като се джейлне, директно от компа си стриймваш всичките филми. Супер удобно. Вече не ползвам hd player-a (popcorn hour), който струваше двойно-тройно повече от новата машинка.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

fpyyh

Има xbmc за jailbreak-нато atv2, youtube, vimeo, grooveshark, за $99 това е най-заслужаващото си устройство на apple. По празниците ще пробвам някой от американските vpn-и, ако тръгне netflix, направо ще е супер.

daniel

А въпросът със субтитрите как стои?
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

fpyyh

xbmc доколкото знам всичко чете, дори има някакви plug in-и, които да намират субтитри за вече свалени филми. Със сигурност няма проблеми със srt и sub. Вече се връзва  и към afp share-ове, като например тези на time capsulе, което решава предишните проблеми с четенето от smb.

daniel

Това вече е интересно :) Защото мен това много ме спираше, че ми бяха казали, че субс няма как...  :)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

jijoya

Имам си вече и аз, jailbroken с xbmc, точи от уиндоуска машина засега. А xbmc го познавам още отпреди това, бях го сложила на айпада. Всичко чете (субтитри включително). Highly recommended - благодарение на него вече 4 месеца никой не може да ме накара да гледам филм на компютърен монитор.

Онзи ден докато ровех из нета обаче, попаднах на няколко оплаквания по форумите, в които се обсъжда проблем с xbmc на Apple TV 2, възникнал след ъпгрейд на компютъра до Lion, тъй като той вече не използвал SMB протокол, а някакъв друг. В резултат на което xbmc не щял да "види" машината. Някой от вас сблъсквал ли се е с това и ако да, как го разреши? (В моето домочадие Мак още не е влязъл, но ще влезе и се подготвям от рано.)

netizen

На Lion се слага MediaMaster Server http://www.moderndigitalmedia.com/ и всичко си тръгва.

aciddroller

Това устройство се ползва само за гледане на филми от компа и youtube?! Мога ли да подкарам и бг телевизията? Да го ползвам като устроиствата на булсат да кажем?!

fpyyh

bulsat - не. това си е ipad, но без екран и с вграден hdmi/optical изходи, няма вход от антена.
последните nightly builds на xbmc са включили поддръжката на afp, аз я ползвам от известно време и е по-добре в сравнение със самбата на time capsule, която е много бавна.
иначе наскоро открих plugin-ите за xbmc, като например veetle за спорт на живо, free cable за 1-2 американски телевизии, ice films за повечето нови филми, за съжаление без субтитри и тн

gadenku4isin

Мерси на всички значи взимам си едно един приятел си идва от САЩ и ще ми донесе.После пак ще припкалквам да кажете как се хаква ахахахах. ;D
туко що развел се с PC и сключил изгоден брак IMAC 27' inch quad-corei5

jijoya

netizen, fpyyh - благодаря за инфото.

aciddroller

т.е. това устройство е безжично да се свържи компа ти към тивито и да си пускаш филмите оттам?! Или не съм разбрал пак точно :)

shaman

Цитат на: aciddroller - 15-12-2011, 14:50:44
т.е. това устройство е безжично да се свържи компа ти към тивито и да си пускаш филмите оттам?! Или не съм разбрал пак точно :)

Това е една от функциите му !
Но основната за която е създадено е да си купуваш или наемаш филми от "iTunes Store" !

Иначе може дори от iPhone/iPad/iPod филмите да гледаш безжично.