Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 15:56:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 388
Total: 388

388 гости, 0 потребители

10.5 ppc

Започната от uricatoli, 24-08-2014, 17:00:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bboyg

@bluesky, интересно ми е може ли тая G5-ца да подкарва HD/FullHD :)

Wizi

Никакъв проблем.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bluesky

Wizi вече Ти отговори.

Всякакво видео, или филми, независимо дали филма е запазен на 600 МБ, или пък на 4,5 GB..., или 15 GB..., върви гладко на 24 инчов Монитор.

(теоретически всяка от Видео Картите, които би могъл да използва, поддържат 2 х 30 инчови Монитори).

Това се отнася както и за най-слабата му Видео Карта, така и за сравнително мощни Видео Карти.
Даже специално за Видео може би най-вече Видео Картата играе роля.

Това е мощна Машина - 4 x 2,5 GHz Процесори.

Power Mac G5 Quad почти не отстъпва по мощност на Mac Pro 1,1, (с оригиналните му Процесори 2,66 GHz).

И тук би трябвало да гледаме не само цифрите, (евентуално Geekbench), които най-вече относително само "дават представа" за предварително очакваната производителност на конкретния Компютър.

Това е удивително добра Машина за Графична продукция.

Дава и добри възможности за непрекъснат Upgrade, ако не те смущава факта, че трябва да се ограничиш с Леопард ОС. (Въпреки че на Тигър ОС би била още по-пъргава Машина).

А Зимата и ще Те топли, на всичко отгоре.  ;D

Wizi

Далечната вече 2005та година, запалвайки се окончателно по Макинтош, бе като основна причина една Power G5 Dual 2.7GHz с 8GB RAM и два броя 23" Cinema Display вързан към 1.8TB Apple Xserve RAID чрез две 2 гигабита оптични влакна, като всичко това бе взет единствено да обработва HD видео на Final Cut Pro 6. Още тогава нямаше никакви проблеми, освен чакането за рендер на видеото, което е напълно разбираемо.

Представям си ако машина като на Синьото Небе бе тогава на разположение....

п.с.
За да бъде един Power G4 дори Quad достоен съперник на първата генерация Mac Pro трябва да използва софтуер изсмукващ на макс възможностите на Power процесора. Иначе ще бъде унижен от Pro-то, гаранция.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

correctline

Колеги, някой има ли записан 10.5 на някакъв носител - диск, usb? Ще съм мн. благодарен ако някой може да ми услужи (за София става въпрос) за един ден, за да мога да преинсталирам една 17-ка PPC 1.33...
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

correctline

Мерси за "отзивчивостта", оправих се.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

nebesniq

Е човек, сега виждаме темата...
Имаме си задължения, работа и т.н., не гледаме форумите през 2мин.
Ако все още не си си намерил, мога да ти услужа.
Недей с рогата напред, не е готино...
Повярвай ми има отзивчиви хора тук и те са готини стига да вярваш в това :)

correctline

Аз знам, че е така, но последно време нещо... Както и да е, мерси все пак, но успях да го запиша и да буутна през флашка. Вдъхнах живот на една 17-ка от 2002 година :) И направо съм изненадан как добре се справя с "модерните" задачи из виртуалното пространство.
10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

nebesniq

О'да определено и ще те изненадва все повече и повече :)
Ако ти трябват идеи за апликации работещи под PPC питай, аз от доста време вкъщи съм на PPC и имам някои програми без които просто не става :)

bboyg

Я дай някакъв примерен списък :) Или направо може да отворите една тема "Как да ползваме класика в модерния свят" или нещо от сорта. Смятам че определено ще е полезно :)

bluesky

Интересно би било да се знае кой какви Plug-In-и използва към Illustrator CS4, Power Mac PPC?

Или Blender, Power Mac PPC например.

Би било добре да се знае, притежава ли някой от Форума  по-оригинални Fonts, (Шрифтове) - Кирилица.
Разполагам с най-известните, но откъм Специални, по-оригинални, едва ли мога да се похваля с нещо.

Най-вече, евентуално, за "подправка", теоретически, на възможностите - за цялата си практика на Дизайнер само веднъж съм използвал Кирилица за комерсиална работа... и то като Бенефис.

Bo.

Гледам,че давате идей за PPC апликации.  :)
Folx-доста приятна програма за сваляне от торент сайтове.
UnRarX-като Winrar на PC,доста приятна и не иска лицензиране,ползвам я за .rar файлове.
Adium+Growl - програмата я знам от 3 години г/д ,ползвам я като facebook messenger,слагам си facebook данните като jabber acc и е готов.
Дано съм помогнал на някой PPC потребител като мен :)
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

nebesniq


uricatoli

Темата доста се разви  ;D

Понеже колегата горе имаше запитване отностно буут през USB..
Най-лесно се ползва следният начин..
1. Изтегляте powerISO
2. изтегляте PPC версия на инсталационен диск 10.5
3. Пускате powerISO като администратор. След това tools-create bootable usb drive
4. чакате да зареди
5. Постявате флашката на десните USB Портове на PowerPC машината
6. След стартиране в момента на чуване на сигнала натискате "option key" (ако boot-вате през CD натискате "option key+c")
7. Започвате инсталацията..

Като цяло машинките са удобни и добри за прости функции и работа.. Затрудняват се със доста стайтове и е препоръчително да ползвате поне 1гб рам..

С доста ровене открих, че най-много приложения на торент може да изтеглите от братушките: http://rutracker.org/forum/index.php
Просто при търсене търсете "PPC"
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

Wizi

#29
PPC зарежда през USB порт?  ::) Не знаех, че е възможно. Все се ядосвах, че може само през оптичното или Firewire...

Супер! Някой ден ще пробвам задължително на някой от моите експонати  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD