Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 17:52:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 350
Total: 350

350 гости, 0 потребители

Търся мак ос за МакБок Аир 2008 2009 г модел A1304

Започната от nik_zqpkov, 21-01-2012, 21:57:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nik_zqpkov

Щото колега съм много млад потребител на МакОс и §ак сега успях да подкарам БГ клавиатура.
Можеше да дадеш някое конструктивно мнение вместо да търсиш под вола теле.

nik_zqpkov

Колеги Wizi , Julss ДЪБОК ПОКЛОН И НА ДВАМА ВИ!!!!
След хиляди родилни мъки искам да ви съобще §е най после мака заработи като мак!!! Проблема беше в ресет на   ПРАМ. Прочетох от един сайт как се прави приложих го след което компа си се ъпдейтна включително и фирмуера и сега фърчи. Кофтито е че от хилядите опити със различен Ос в момента съм със някъв Мак Сървър, който ми идва доста в повече, но мисля че това не е проблем защото вече имам сериозен тренинг в инсталацията на Мак ОС и ще му сложа някоя по проста версия!

Wizi

Радвам се, че в крайна сметка си се оправил.  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

thebrainless

Цитат на: nik_zqpkov - 02-02-2012, 15:32:15
Щото колега съм много млад потребител на МакОс и §ак сега успях да подкарам БГ клавиатура.
Можеше да дадеш някое конструктивно мнение вместо да търсиш под вола теле.
Вол/теле, това не е тийн форум и си има правила, които е желателно всички да спазваме - вместо да ми се репчиш, сега момента да намериш къде се намира Ч преди да пускаш следващи мнения. А "колеги" със сигурност не сме.
Радвам се, че сагата приключи благополучно!
Stay hungry. Stay foolish.

nik_zqpkov

Много се кефя на подобни хора като теб, който са тип "вечно трябва да намеря косур на някой". Хубаво че няма много като теб защото в противен случай такива начинаещи юзъри като мен нямаше да преуспеят.

nik_zqpkov

Wizi ще си позволя да ти досадя още малко, незнам дали да тъпча форума с нова тема така ще питам тук. Сега забелязвам нов проблем, който сигурно пак е породен от това, зе твърде дълго съм го ползвал на Уйн. Батерията неще да ми се зарежда, а като беше на Уйн беше почнала да се зарежда много бавно. Батерията е на 160 цикъла и мисля че никога не е калибрирана. Някви едей от сорта на тия ресети, които ми казахте да направя.

Wizi

Нямам идея от какво може да бъде. Не е изключено самото зарядно да прави мизеря. Знаеш ли го?  ::)



Калибирането до колкото знам се прави по следния начин: оставаш лаптопа на батерия докато се изтощи напълно и сам изгасне. Изчакваш поне 5 часа така! Пускаш го да се зарежда до дупка и не изключваш зарядното за още 2 часа. След това си готов за работа.

Качи си iStat Pro и ми кажи освен циклите на колко Health е батерията. Може там нещата да са издъхнали.

Колко трае на батерия?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nik_zqpkov

Ами на Ухн караше и 4 часа на филми, снощи на мак ос беше на 80% пълна  при нормално ползване брояча показваше 4 ч и 40 мин. като пуснах филм показа 3.30 но за жалост съм заспал и невидях колко е изкарал в реалност. Тази сутрин батерията беше паднала наистина до дупка и като му сложих зарядното (което не е оригинално и леко го оправях на всичкото отгоре) около 30мин нещеше да запали машината. Сега 2 часа по - късно все още показва че незарежда батерията. Аз направих само ТРАМ ресет или нещо такова беше. Сега гледам §е има и някакъв СМЦ ресет, които оправял проблем и с некоректната работа на чипа в батерията. Незнам дали това ще помогне. Какво ти е мнението.http://support.apple.com/kb/HT3964 - ето това е въпросната статия.

nik_zqpkov

Wizi Качих въпросната програма и там данните мисля че са коректни, вече със днескашното зареждане пише 161 цикъла, здраве поше 100%, заряд пише 11%, което ме навежда на мисълта че зарежда, но много бавно според мен? А въпреки тези данни горе ми пише че незарежда. Поредната боза май, в следствие на Уин предполагам.

Wizi

Това, че зарядното ти не е оригинално и дори си го оправял там-нещо-си е причината за всичките ти проблеми!

Събирай пари за оригинално и това е.

Водил съм бял пластмасов MacBook за сериозен ремонт след употреба на ръчно "малко пооправено" оригинално зарядно. Имай предвид, че съвсем спокойно и много лесно можеш сериозно да прецакаш лаптопа!!!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nik_zqpkov

Кофти!!!
Смисал ако зи запознат със жичките на зарядното, съм ремонтирал тази която е без никаква изолация намираща се непосредствено по цялостната изолация на белия кабел (многожилна е с около 15-20 жила). Тя беше прекъсната и аз заголих изолацията и я запоих. Зарядното не е оригинално но отговаря напълно на спецификациите на оригиналното.14.5 V, 3,1 А, 45 W, Мислиш, че с ресет на СМЦ няма да се оправи. Чак сега на 15% заряд ми показа че я зарежда и ми показа че остават 2.34 часа до пълен заряд, което от 9.30 часа прави примерно 6часа за пълен заряд