Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 17:07:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 331
Total: 332

331 гости, 1 потребител
forka2k

Търся мак ос за МакБок Аир 2008 2009 г модел A1304

Започната от nik_zqpkov, 21-01-2012, 21:57:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nik_zqpkov

Здрашейте ако мове някой да ми даде оригинален софтуер за този макбок ще му бъда много благодарен. Досега ползшах уиндоус на него, но искам да ползвам мак. Пробвахме със всякакви мак ос и инсталацията дава някаква грешка след което компа 1 неиска да зареди дирекно от харда а иска да задаржиш опшън бутона и после като зареди мака работи много незадоволително, бави някой компоненти като аирпорта неработят и ред други мизерии. С един агент стигнахме до извода че трябва да се слови оригиналния ос за този лаптоп.
П.С на уиндоус 7 машината лети и му работи всичко без проблем.
Ако някой мове да ми помогне да си разреша казуса ще съм му вечно задължен.

Wizi

Ако си от София най-добре ела да изпием едно кафе и да те пусна доволен да си ходиш, че като слушам за какви сложни неща говориш като липсващи драйвери и оригинална Mac OS направо ми настръхва косата.

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

jicata

@Wizi, ходенето на кафе предполага някакъв диалог. Но с такъв строеж на изреченията, ще разбереш ли нещо от това, което се опитва да каже отсрещната страна? Според мен няма да можете да установите изобщо TCP сесия. И все пак, ако научиш откъде да си намеря по-хубави драйвери за МАК-а, пиши ми ЛС :)

@nik_zqpkov: Освен, че е много желателно да пишеш по-ясно, за да може от първо прочитане да стане ясно какво искаш (което не винаги се отдава и на мен), можеше да напишеш модела. Това би увеличило шансовете да има полза от поста ти.

nik_zqpkov

WiZi здравей, за жалост не съм от софия, а от пловдив. Можеш ли да дадеш някакви съвети от разтояние защото то и на мен ми са се изправили косите. Засега намерих драйвери за Мака и го подкарах с Вин 7 но ми се иска да се насладя на оригиналния му софтуер.

П.С мисля че пиша достатъчно ясно и съм записъл модела на лаптопа - MacBook Air a 1304 2008-2009 g

Wizi

1. Сваляш това:
http://thepiratebay.org/torrent/6106470/MAC_OS_X_10.6.3_Intel_Snow_Leopard_RETAIL.dmg
2. Сваляш това:
http://www.asy.com/scrtm.htm
3. Приготвяш си една 8GB USB "флашка"
4. Слагаш "флашката" и пускаш TransMac
5. От там даваш USB Drive >> Format Disk >> Format with Disk Image и му посочваш .dmg файла на Mac OS X, който си свалил.
6. Чакаш.
7. Рестартираш като държиш задържан "Alt" бутонът на Air-а докато ти се покаже меню от където можеш да избереш USB "флашката" като инсталация за Mac OS X
8. Действаш напред през инсталацията докато я завършиш успешно
9. Когато всичко завърши успешно и стартираш в Mac OS X 10.6 отиваш най-горе в ляво и цъкаш с ляв клик върху логото на Епъл и от там избираш "Software update..."
10. Инсталираш ВСИЧКИ ъпдейти, които ти предложи!
11. Това е "накратко" цялата процедура

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nik_zqpkov

Wizi здравей и Мерси за инфото. Мисля че това момче на което първо бях оставил компа пробва със всички възможни ритейл версии на Мак Ос и резултата беше един и същ. Малко преди края на инсталацията дава някакава грешка и после компа неможе да буутне от неговия диск сам, а трябва да държиш опшън бутона и ръчно да му казваш от къде да буутне. Другия проблем е че ужасно качва операционната система и третия проблем е че след като все пак успееш да качиш Мак ОС има неща на машината които не и работят коректно. В последния инстал примерно еърпорта бачкаше когато си искаше. Сега ще пробвам по твоя начин и ще видим дали ще има напредък.

П.С Един друг капацитет се изказа, че за Макбок Аир винаги требва да се слага техния оригинален софт иначе правили тези глупости. Лошото е че аз нямам този софт. За този модел оригинално Апъл давали някаква флашка със софт, която аз така отчаяно издирвам.

Wizi

Мислиш или си сигурен, че е пробвал всички Retail версии?

Това, че нещо по Mac OS X не работило като хората може да е по-скоро хардуерен проблем, от колкото липса на драйвер. Абсолютно гарантирано инсталацията подкарва всичко налично на 100%. Това не е така добре познатия ти Windows където трябва да донастройваш нещата след като си приключил инсталацията.

Този другият капацитет му кажи да се снима някъде. Говори глупости.



Пробвайте с това, което съм описал и може да имате успех. Не съм сигурен само как инсталацията на Mac OS X 10.6 се разбира с вече създадените партишъни на глупавия Windows, който имаш инсталиран. Евентуално форматирай ВСИЧКО, инсталирай на абсолютно чисто Mac OS X и едва тогава чрез Boot camp инсталирайте на ново Windows.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nik_zqpkov

Здравей
Ами сигурен съм, че е пробвал. Аз сега се опитах по начина по който ми описа и въобще не става нищо. Давам му да зареди от флашката, излиза ябълката, след около минута мислене ми дава един знак наподобяващ забранено паркирането (кръг с пресечена черта вътре)????
Аз мисля че наистина требва да се изнамери софт за него защото от всичките проби които бяха извършени мисля че най добре беше 10.5, зацикляше и трудно зареждаше - смисъл много бавно и в началото трябваше да задържиш алта. аирпорта вървеше когато си искаше, неможеше да сложи някой от ъпдейтите на firmwera мисля че пишеше и казваше че нещо си GUID partition не е коректно или нещо от тоя сорт.
После тоия пич сложи snow Leopard и нещата се влошиха. Това сега изобщо неможах да подкарам инсталация.
Колкото до хардуерен проблем мисля че това може да се изключи, защото сега съм му сложил вин 7 с боот камп 2.1 драйвъри и всичко в кампа си върви отлично. Зарежда вина за по - малко от минута, абсолютно целия хардуер върви с изключение на някакъв копроцесор. само за него няма драйвъри.
Това е от мен майна, ако мислиш че можеш да помогнеш с някакво инфо аз съм отворен към предложения. Надявам се да съм ти описъл добре картинката белкем ти изникне нещо!

Wizi

Какво означава "требва да се изнамери софт за него"?

Ако имаш достъп до друг Макинтош ще ти кажа как да подготвиш USB флашката така, че да тръгне. Явно този тъп Transmac е боклук и не върши работа - точно както и предполагах.

Ако искаш прати ми флашката по куриер и ти я връщам същия ден обратно приготвена и функционираща.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nik_zqpkov

Здравей Wizi.
Успях да подкарам друга версия на Мак Ос, обаче стигнах до там да ме пита къде да инсталирам ос и до там. Казва ми че в тоя пъртишън няма да стане и неможе да се направи нищо. Сега като го гледах стигам да извода че диска нещо е осквернен от ъиндовса защото като стигнах там където ти казвам чрез диск утилитото му дадох уж да затрие ъиндовските пъртишъни обаче въпреки всички от 128гб ми показва че диска ми е само 113гб и нищо не става. казва както т казах че неможе да се инсталира Мак ОС върху тази пъртишън. Аз мисля че твоя Айр където пише в подписът ти е абсолютно съсщия като моя. Ти нямаш ли някав оригинален софт за него? флашката не е никакъв проблем да ти я пратя. ако имаш време даже по скъпе може да се намерим да побабрим моя е g_a_d-phone

julss

MBR-a ти е проблема.Като отвориш Disk Utility, маркирай диска и вдясно дай на Partitions. Вляво избираш 1 Partition, под него отваряш options и там маркираш GUID partition table. Даваш ок и го остави да си го форматне. После инсталирай наново.

Wizi

#11
Не са ни еднакви Aйраните. Дори и да ти изпратя моето оригинално USB пак няма да тръгне при теб.

julss те е посъветвал съвсем точно какво трябва да направиш, но аз ще ти пусна дори една картинка за да не се объркаш.



Значи: избираш самият ДИСК, а не нещо под него; отиваш на Partition и от падащото меню под "Partition layout" избираш "1 partition" (в момента при мен пише "Current" - не му обръщай внимание); по-долу от бутона "Options..." избираш да е "GUID partition table"; даваш Apply най-долу в дясно и готово. Като затвориш Disk utility-то и се върнеш в инсталацията вече ще ти предложи да инсталираш без никакви грижи Mac OS X.

Това е! Успех, майна!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nik_zqpkov

Ami sega shte probvam pak ama s drug mac os zashtoto mai vsichko opleskah. Vsichko se zatri i win i nemoga da zaredq poveche ot tazi flashka i izobshto chudesa! Kolkoto do maka Azgledam che si opisal sashtite parametri kato na moia i za tva pomislih che e sashtiq model. Tozi koito sheshe da go prai kaza che na moia sashto originalniq software trqbva da e na flashka

nik_zqpkov

http://i.imgur.com/V1i0L.jpg

Това е снимката след инсталация на Мак 10.6. Тва е грешката дето дава и преди. Моля да споделите още идей как да се оправи таиа каша. Изпълних всичко което ми казахте и резултата е пак тази грешка/

julss

"try selecting your disk using Startup Disk utility", тва пробва ли го? Пробвай и да задържиш alt при рестарт и от там да избереш диска. И все пак, сигурен ли си че диска е вече с GUID а не MBR?