Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 13:50:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 435
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 398
Total: 399

398 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

BGLiveRadio за OSX

Започната от PeterS, 29-07-2011, 11:27:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

daniel

Супер програмка! ;)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

Jay-D

Супер е програмчето.

Извън темата малко: PeterS, може ли да погледнеш личните си съобщения тук във форума? Благодаря.
iMac 27'' Late 2010
2.8GHz i5, 4Gb DDR3, 1T WD, ATI HD5750

peerless

#17
Имам едно предложение относно юсабилитито на апа.
Вместо радиата да са в под-меню, не може ли най-горе да е Volume & Stop, сепаратор и след него списъка с радиа.

Така ще се премахне един излишен (поне за мен) клик и смяната на станциите ще става доста бързо - това е наложително когато почнат рекламите  ;D

Edit: Дори сега като се замисля (не, че го правя много често), но Volume може да е долу над About или с други думи:

Stop (може да е Play и да помни последната станция и после става Stop)
-----
Radio channels list
-----
Volume (не се ползва особенно често)
----- (може и да го няма тоя сепаратор, но ще е по-прегледно)
About
Quit


П.П. Изказвам отново благодарности за чудния ап :)
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

PeterS

Благодаря на всички ви които ни докарахте до първа и втора позиция в тукашния стор.

Всички от екипа искренно ви благодарим.

Относно препоръката за подредбата радиата. Имаме голям проблем който се казва бройката на радиата. В момента имаме около 20-25 и имаме молби да прибавим поне 4-5 радиа. Ако прибавим и други липсващи може би ще ги докараме до около 40-45 или дори и до 50. Но скролирането в такова меню ще си е живо мъчение (ако има някой несъгласен просто ще му пратя скрийншот от отметките ми на Сафари около 500 са без да броим папките). Затова в момента обмисляме начин по който да  групираме списъка (може да е географски, може по жанр, може по популярност и т.н.).

В момента и ние експериментираме докато налучкаме най-добрия интерфейс. След това ще поканим няколко тестера за да видим и техните мнения.

Желаете ли да се запишете?
mobilio - професионални мобилни приложения

peerless

Ок, не знаех, че ще има още радиа, но в този случай може да се направи нещо като Favourites които да се нареждат в основното меню... е това ще отвори още работа  ::)

А в списъка да са по жанр или както вие си решите :)

Мен спокойно може да ме пишете за тестер!
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

BL

Цитат на: PeterS - 01-08-2011, 16:51:44
Желаете ли да се запишете?

Разбира се!

На мен списъка и в момента ми изглежда дълъг. Едва ли някой слуша повече от 4-5 радиа. Може би възможност за едит-ване на листа.  ::)

Vancuver

Ако имате нужда от тестери - само драскай едно съобщение и съм на линия. ;)

И според мен е най-добре да има едно Facourites, където всеки да си нагласи негова си подредба на желаните радиа.
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

daf

При мен се появи някакъв проблем. След продължителна работа преди малко спря да плейва радиа. Каквото и радио да избера - няма звук. Quit-нах и опитах да го стартирам от Applications, но не се стартира. Като го стартирам през терминала тръгна и работи, но от applications не иска.

nikidinov

супер!  :)

могат ли да се добавят и други станции?

godo

И при мен 2-3 пъти (след свирене предполагам цяла вечер) и на сутринта е спряло и трябва да рестартирам app-а, за да започне да свири.

Иначе програмката е супер. Мерси много!
Mac only

PeterS

@daf и @godo - можете ли да ми опишете точно какво стана при вас?

@nikidinov - станции за съжаление не могат да се прибавят. Списъка се намира на сървър и при всяко пускане се актуализира. Същия списък се използва от iOS версията и от още 2 платформи които в момента се тестват.
mobilio - професионални мобилни приложения

godo

Ами аз минито не го изключвам. Като си стана от мястото и не винаги, но често на сутринта като седна и не свири. А Stop бутона е активен и ми е избрано радиото. Натискам Stop-а и избирам друго или същото радио и не тръгва. Затварям app-a пускам го и всичко е наред.
Mac only

PeterS

Можете да гласувате за нови станции тук:
http://www.facebook.com/home.php?sk=question&id=228215327221586&qa_ref=qd
mobilio - професионални мобилни приложения

wopsreg

Супер е!

Благодаря за полезно/приятната програма  :)

ponski

Здравейте,

Програмата наистина изглежда полезна, но може ли някой да ми каже каква би могла да бъде причината да не ми изкарва списъка с радио станциите? Инсталирах я през App Store, всичко мина добре, но списъка не се отваря. Рестартирах, понеже видях, че някой беше написал, че след рестарт му тръгва приложението, но при мен не се показва списъка изобщо. Някакви идеи?

Ето как изглежда програмата, когато посоча с мишката на Select Radio:



Благодаря предварително!

Поздрави
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2