Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 19:17:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 362
Total: 363

362 гости, 1 потребител
forka2k

Как Хакинтош помага на MacBook.

Започната от maculas, 16-07-2007, 12:42:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

maculas

След седмица търсене и сваляне на MAC OS X Tiger DVD за новия ми Macbook, то най-накрая успешно се свали и веднага побързах да го запиша на диск! Слагам си аз истинския Tiger в SuperDrive-a и чакам да ми зареди инсталацията! След около 5 минути ме посрещна инсталационния прозорец на Tiger и аз радостно си форматирах дяловете и побързах да селектирам инсталационния дял за OS X-a, НО Тигъра каза че не иска да се инсталира въху нито един от дватя дяла които бяха HFS+  8O
Бях тотално отчаян правих какви ли не опити за форматиране, но уви :( нищо не се получаваше.........най-накрая, изпаднал в тотално отчаяние, реших да пробвам едиственото което ми идваше на ум----да инсталирам Hackintosh на истински Apple компютър, и понеже знам че ядрата се различават както и някои от .kext файловете, извадих хард диска от Macbook-a и го закачих на PC-то си, стартирах MAC OS X 10.4.9 uphook v1,3 и започнах инсталацията на Хак върху макбуукския хард диск, след около 10 минути инсталацията привърши....! Пуснах си iHack-a и си стартирах Хакинтоша на мойто ПЦ видях хард диска на macbook-a и първия му дял! Понеже имах 10.4.10 оригинален update за Intel-ски Mac-ове, реших да го отвоея с Pacifist и от него да прехвърля новото ядро както и System folder-a, и така и направих.....дръпнах ядрото и систем фолдъра на macbook-ския първи дял, на който беше инсталиран uphook 1.3 оправих permission_ите на този дял, и поставих хард-диска отново в MacBook-a, стартирах Book-a и познайте какво се случи :) .......посрещна ме MAC OS X Tiger, конфигурирах си account-a и вече бях готов за работа :)

Една седмица сваляне на истински Mac OS X Tiger за macbook.....без смисъл....сега разбрах че разликата между истински MAC и Hack е само няколко реда код!  :P
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

space ace

нормалната процедура като си купиш мак е да го пуснеш и те посреща инсталиран ос х

maculas кога ще си вземеш думите обратно че мак и хакинтош било едно и също? :) в интерес на новите потребители е да не се заблуждават, иначе добре дошъл в клуба ;)
macbook

maculas

Имаше инсталирам OS X ДА! Но буука не беше нов исках да го преинсталирам....единственото което имах под ръка беше Leopard и карах 1 седмица с него......не мисля да си взимам думите, това което направих го доказва черно на бяло.....който не вярва може да му го наравя с неговия MAC...не казвам, че MAC и PC....са едно и също нещо като хардуер, а че просто Операционната система не е мн модифицирана за да работи на обикновено PC---това е!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

nikoncho

че моя мак бук си дойде с инсталационни дискове.... защо е цялата тази драма ?!?!?!?

XXwolf

ами аз предупредих maculas че ще му трябва минимум 4.8, но той не ми повярва...

maculas

Е моя макбук дойде в кутия от дъно Soyo, в която бяха напъхани още едно дъно и куп други неща....няма кво да коментирам.......нямаше дискове, нито дистанционни, нито каквито и да било екстри просто бука и зарядно.....

Как да не ти повяхрах бе XXwolf, просто симпатягата пишеше че го бил модифицирал да работи за MacBook 2,1, както и да е....
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB