Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 18:11:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 352
Total: 352

352 гости, 0 потребители

Mac OS X 10.5 или как мърка Леопарда? (или пък мрънка?) :)

Започната от Sid, 25-06-2007, 14:46:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Sid

Пускам тази тема с призив за отзиви от новата система.
Нормално ли се качва, нормално ли работи, как се държи и т.н.?

На какви компютри сте я пробвали?

Честно казано, яко ме сърбят ръцете да я пробвам и аз, но не смея още, тъй като машинката ми не е от най-новите.

Предполагам, че тази тема ще е полезна за всички които се колебаят като мен!
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

agent0027

Досега единственото нещо, което ми е докарал е много яко главоболие. Няма да говорим, че го свалях 1001 нощи. И най - накрая, сутринта гледам: Mac OS X 10.5 Leopard: 100%. Ураааа! Да ама не. Тръгнах да го ристорвам на хард диска - няма къде. Айде треминал, судо - мудо... нищо. Реших се - ще си изтрия Вистата. Викам си - не може да се сравнява с новия, още по - велик Леопард. 30 пъти рестарт, 30 пъти partitioning, накрая - едно ново дялче 10 ГБ. По няква причина бях решил, че трябва да е ФАТ32. Половин час ми отне да разбера, че трябва да е JHFS+. И ето ме, избирам имидж, избирам дестинейшън - и рестор! Бръмча там квото бръмча, на около 30 проценти ми вика грешка. Няколко още опита - същото. Реших - айде грешка, ама е запълнило мястото, може да стане. Буутвам - кърънл паник, нямал драйвъри за незнам си кво. Верно де, не го ристорна до край... Та сега свалям наново. На всичкото отгоре на съм с iHack ами съм с чисто нов iMac Core2Duo. Моя съвет: всичко на бакъп, тогава. А ако има някой идеи по моя въпрос да заповята.

SNiK

Инстал-нах го на макбук 1,86 кор дуо и имак 2,16 кор2дуо, върви сносно като за бета, няма дрв за блутут радиото в имак (по този повод без клавиатура и майти уайърлес :), след всеки рестарт спотлайт индексинг :( всеки път, фронт рой 90% цпу ютилизация, мемори лийкове на финдер и сафари, малко тъпо, че превю на муви вече е само с плей и стоп ( няма скрол :( иначе няма видими на първо четене проблеми с обратна съвместимост с инсталнати приложения. Малко разочароващо действа. Дано до октомври ни се получи по-добре :)

SNiK

Инстал-нах го на макбук 1,86 кор дуо и имак 2,16 кор2дуо, върви сносно като за бета, няма дрв за блутут радиото в имак (по този повод без клавиатура и майти уайърлес :), след всеки рестарт спотлайт индексинг :( всеки път, фронт рой 90% цпу ютилизация, мемори лийкове на финдер и сафари, малко тъпо, че превю на муви вече е само с плей и стоп ( няма скрол :( иначе няма видими на първо четене проблеми с обратна съвместимост с инсталнати приложения. Малко разочароващо действа. Дано до октомври ни се получи по-добре :)

yamahadrums

Свалих го то Арена-та за 2 часа. Ъпдейтнах Тигър-а, което стана за около 30 мин. Съвсем малко време имах да го разглеждам. Върви добре. На първо четене забелязах, че Wi-Fi не открива точки за достъп. Предполагам, че с чиста инсталация ще върви още по-добре. Нямах никакви проблеми със записването на двуслойно ДВД и буут-ването и инсталацията. Та това е засега.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

agent0027

Ок, свали се. Засега съм много доволен. Bluetooth при мен си работи, но AirPort-a единственият начин да се включиш е през Network Diagnostics. Проблема с индексването също е досаден, но все пак е бета. Забелязах нещо - когато не е включен интернет в Front Row при Movies в Theatrical trailers пише, че Apple TV не е свързано с интернет. Самото буутване е малко бавно, но пък новият док е направо супер! Много ми харесват точиците, дето се показват на мястото на триъгълниците в Тигър.

P.S. Абе къде е тоя WebClip? В Сафари няма нищо, проверих, а в Dashboard ми казва да ходя при Сафари? Аз ли съм толоква малоумен и не мога до го намеря, или просто го няма?

yamahadrums

Сега забелязах, че кирилизацията на клавиатурата е променена. Както при MS Windows e. Има "ь", вместо старото руско ""еръй"(няма го вече и не мога да го напиша). Буквата "ъ" е на местото на латинската "y". Мисля, че този единен вариант е по-доброто решение. Постоянно се бърках, като сменям машините.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

Sid

Аз като разчистя малко място ще го пробвам, чудя се дали мога да го инсталирам на външен диск?
За да не ми омаже системата.

Някой пробвал ли го е на Powerbook?

Аgent-e новия Front Row с интрфейса на Apple TV ли е?
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

maculas

Цитат на: "Sid"
Аgent-e новия Front Row с интрфейса на Apple TV ли е?

ДА!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

agent0027

Да, само менюто за настройки липсва. Не знам, аз намирам доста бъгове. Например днес по никакъв начин не можах да го изкарам от сън. То клавиатура ли не натисках, Power-копче ли не натисках... Когато се включва, на логин прозореца цветовете и brightness-a не са същите. От Спейсес съм много доволен, но Тайм Машин нещо хич не се радва на партишъна дето й дадох. Сега забелязах, това руското се прави като първо натиснеш копчето с апострф и след това буквата която ти трябва. Фронт Роу, примерно като слушаш музика, ако се опиташ да отидеш в снимки или пък да си се върнеш на десктопа спира да свири. Освен това, извън него, при смяна на силата на звука с дистанционното не върви квадратче по квадратче а направо по 3-4 наведнъж. Анимациите (не от Core Animation, а тези, стандартните, примерно при експозе и дашборд) са малко накъсани. Абе като за бета си е супер, Вистата като беше на тва ниво едва мърдаше!

Sid

А тази функция с brous-ването на домашен компютър през интернет работи ли?

И как се връзва през .Mac ли?
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

agent0027

Да, тя е през .Мас. Аз понеже нямам акаунт не мога да кажа дали работи. Но не ми се вярва, поне докато не пуснат Леопард официално на пазара. Иначе компютрите, които са на локалната мрежа си ги вижда без проблем. Иконката за PC-тата е много сладкаI един пожълтял CRT монитор и BSOD на него.

Sid

Какво ще го правим тоз .Mac бе?

На 2 месеца пререгистрация ли?

Много пари му искат, а и няма как без кредитна карта да ги платиш!!!
Същата работа с iTunes Acount. За да го създадеш - кредитна карта. А четох, че iPhonе-a щр го ползва
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

maculas

Не е задължително да има КРЕДИТНА КАРТА, достатъчно е да имаш дебитна карта за електронно разплащане! Като VISA Electron, примерно!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

agent0027

Всъщност единствено Visa Electron върши работа от българските дебитни карти. iPhone ще се активира през iTunes, следователно ще трябва и акаунт с регистрирана дебитна или кредитна карта. Според мен много пари искат за .Мас, а засега единственото преимущество е тази функция. Не може да няма и други начини. Аз използвам LogMeIn и съм доволен - безплатно, работа от всеки компютър, малко се различава по функции, но дори можеш да го използваш да видиш само ip адреса и да го въведеш в Мак ОС.