Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 00:06:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 567
Total: 568

567 гости, 1 потребител
walker007

Разгледайте новия iMac и Magic Mouse

Започната от boyko, 31-10-2009, 10:52:13

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

nikaru

3600лв за компютър и да ти махнат оригиналната клавиатура и мишка от комплекта и да ти сложат по-стари...егати глупостта!
Епъл риселърите в България, май си мислят, че освен че продават компютри на по-заможни хора, продават и на глупаци, защото всеки Епъл фен в БГ е достатъчно осведомен около новостите и подобна простотия не може да мине. Не стига че като имаше price cut тук вдигнаха цената, а сега и това...

Мисля, че Епъл имат политика относно риселърите си по света и са сложили някакви ограничения, за това дали могат да се подменят неща от оригиналните окомплектовки на компютрите и при какви условия. Така че ако някой се наеме да им пише има моита подкрепа.

Вярвам, че съм бял човек, европеец а не от третия свят за да ме гъбаркат с глупости.

п.с. и не само не са ти сложили от старите безжични, а от тези с кабел...евала, страхотна фирмене политика, толкова си държите на името и реномето, като правите подобни изцепки. За чий ви беше да отваряте кашоните и да вадите от тях неща, не знам, но лакомията, често води до глад.

dodo1

Този път поне има.Предишните и жични нямаха, което така и не можах да си го обясня.Хората ти дават напълно функциониращ компютър както казват "ready to go out of the box" и ти да се циганиш как да изкараш малко пари отгоре ... Това бих го разбрал ака не израсваше 2000 и нагоре пари.Тези нашенски тарикатлъци ще си ги има винаги, освен ако от apple не решат да направят техни магазини и в по-малките страни като нашата, което обаче не ми се вярва да стане скоро.

skate99

Цитат на: dodo1 - 01-11-2009, 20:07:11
ако от apple не решат да направят техни магазини и в по-малките страни като нашата, което обаче не ми се вярва да стане скоро.

Ще стане все някога , и тогава ще трябва от ББС, да захванат някой друг бизнес. Примерно баничарници - СЕЛЯНИИИ  >:( >:( >:(

::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

traian_james

Може ли някой който е пробвал Magic Mouse да напише впечатления?
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

nikaru

Цитат на: skate99 - 01-11-2009, 20:17:00
Цитат на: dodo1 - 01-11-2009, 20:07:11
ако от apple не решат да направят техни магазини и в по-малките страни като нашата, което обаче не ми се вярва да стане скоро.

Ще стане все някога , и тогава ще трябва от ББС, да захванат някой друг бизнес. Примерно баничарници - СЕЛЯНИИИ  >:( >:( >:(



Няма да стане, защото за да стане, трябва да има широк пазар, а как да има такъв, като тук всичко е с надценка и ти пробутват шмекерии. Писна ми от кръчмарски сметки, да ми обясняват ДДС-та данъци, дрънци, пък и на всичкото отгоре отарашен кашона. Още малко и кърпичките и стикерите ще ги гепят и продават по отделно. Даже им предлагам да сложат по една мишка с топче от 6лв и клавиатура майкрософт от 11лв, да подменят и рамта с по-слаба и хардисковете с китайски куче марки, накрая и една бяла блажна боя на някой Ейсър и ще мине за макбук лимитед едишън.

iNtaCt

Абе какви пари е тая мишка ?!

space ace

Цитат на: traian_james - 01-11-2009, 21:51:46
Може ли някой който е пробвал Magic Mouse да напише впечатления?

да, страхотна е като:

- външен вид (!)
- по-лесно се натиска десен бутон, преди не винаги се получаваше
- скролиране - просто работи, край с дразнещите проблеми на mighty mouse
- ускоряващо скролиране, като на йфон - с това така се свиква, че се чудя как сме живели досега без него :)
macbook

Icko2

iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

iNtaCt


fpyyh

с този долар европейските цени пак ми изглеждат престъпни, в щатите мишката е 90лв, тук е 140, което са 44% отгоре.

iNtaCt

Ако е 140 лв. ще я поръчам от Ebay.

McMac

Цитат на: intact - 02-11-2009, 09:07:52
Ако е 140 лв. ще я поръчам от Ebay.

Ми не знам ама изглежда, че цената е ОК, като гледам в eBay цената е същата с разлика ~10-20лв.

boyko

Цитат на: nikaru - 01-11-2009, 18:26:01
3600лв за компютър и да ти махнат оригиналната клавиатура и мишка от комплекта и да ти сложат по-стари...егати глупостта!
Епъл риселърите в България, май си мислят, че освен че продават компютри на по-заможни хора, продават и на глупаци, защото всеки Епъл фен в БГ е достатъчно осведомен около новостите и подобна простотия не може да мине. Не стига че като имаше price cut тук вдигнаха цената, а сега и това...

Мисля, че Епъл имат политика относно риселърите си по света и са сложили някакви ограничения, за това дали могат да се подменят неща от оригиналните окомплектовки на компютрите и при какви условия. Така че ако някой се наеме да им пише има моита подкрепа.

Вярвам, че съм бял човек, европеец а не от третия свят за да ме гъбаркат с глупости.

п.с. и не само не са ти сложили от старите безжични, а от тези с кабел...евала, страхотна фирмене политика, толкова си държите на името и реномето, като правите подобни изцепки. За чий ви беше да отваряте кашоните и да вадите от тях неща, не знам, но лакомията, често води до глад.

Здравейте!

Нека да изкажа два коментара по темата:

1. Окомплектовката е такава по предварителна информация - възможно е все пак компютрите да се продават с новата мишка, но към момента това е информацията която сме получили и съответно това е което предлагаме.
2. Относно реакциите на някой от Вас - да, моля, напишете писма до Apple, това е единственият вириант. Но имайте предвид, че не ние и не BBS са решили да продават така компютрите в България. Това е решение на Apple - Apple решава как Вие, крайните клиенти ще получите компютъра. Apple изпраща компютрите без клавиатури за България и Apple решава дали сега ще се продават с Magic Mouse или с жична мишка и клавиатура.

Поздрави!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Wizi

Това чаках да го кажеш още преди месец-два в една друга тема. Радвам се, че не беше толкова трудно ;)

Добре, значи остава да разберем какво толкова ни различава от останалите магазини в страните из централна Европа.

Писано ли писмо до Епъл по този повод от някой тук във форума?

Вие, NovMac, писали ли сте писмо до Епъл или викаш това е последното нещо, което ви касае пряко? Щом все още идват и ги купуват....  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

konstant

Защо ли нещо не мога да повярвам, че Епъл са решили да ни продават с жични мишка и кабел! За какво им е да се компроментират, след като официално обявяват нещата по друг начин! Но и да предположим, че е така. Това не е ли резултата от малкото купени от тук Макове? А се купват малко защото надценките (особенно за стандарта) са убииствени! Сега ще кажете, че Епъл определят цените за България! Само, че навсякъде те са различни ( с малки разлики), което значи, че всичко е въпрос на договорка между официалният вносител и фирмата. Мисля, че на официалния вносител, обаче му е по изгодно да направи омагьосан кръг, като продава едни бутикови продукти и не си дава много зор!